Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do Hiszpanii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do Hiszpanii"— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do Hiszpanii

2 Spis treści Wprowadzenie Pan wycieczki Koszty Dodatkowe uwagi

3 1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

4 2 DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Saragossy. Zwiedzanie rozpoczniemy od starej części miasta na południowym brzegu Ebro, gdzie skupia się większość ciekawych miejsc oraz tętniących życiem barów i restauracji. Najbardziej charakterystycznym punktem miasta jest przykryta jedenastoma kopułami bazylika El Pilar (wstęp w cenie wycieczki). Kolejnymi ważnymi punktami podczas zwiedzania będą siedmiołukowy most Puente de Piedra oraz stara brama Puerta del Carmen, która zbudowana została w 1795 roku przez architekta Augustina Sanza i była jedną z głównych bram do miasta w XVIII wieku. Czas wolny na zakup pamiątek i zwiedzanie okolicy. Przejazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, nocleg.

5 3 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Toledo. Dawna stolica kraju położona jest na wzgórzu nad rzeką Tag i do dziś uważa się ją  miasta uważanego za historyczne i kulturalne serce Hiszpanii. Obecnie to niewielka stolica regionu, ale jego piękno i zabytki sprawiły, że stało się pomnikiem narodowym i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od Katedry – gotyckiej budowli z krużgankami z XIV wieku, następnie udamy się do Kościoła Santo Tome z XIV wieku ze słynnym arcydziełem El Greco - Pogrzeb Orgaza. 

6 4 DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Kordoby. Na miejscu zobaczymy słynną Mezquitę – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto, oraz dzielnicę żydowską – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Romano (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV wieczna Torre de la Calahorra, w której znajduje się muzeum.  Można zobaczyć tam interesujące przedstawienia typu dźwięk i światło objaśniające w jaki sposób Chrześcijanie, Żydzi i Muzułmanie współegzystowali w Kordobie w X w. Będąc w Kordobie warto również zobaczyć piękną aleję kwiatów, która udekorowana jest pięknymi kwiatami. Ostatnim punktem wyprawy będzie czas wolny na głównym placu Kordoby – Plaza Tendillas. Fakultatywnie można wziąć udział w pokazach flamenco (koszt ok. 29 EUR) . Przejazd do hotelu,  nocleg.

7 5 DZIEŃ Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sewilli, w programie m.in.: gotycka katedra, która jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Katedra najświętszej Marii Panny  w 1987 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obok wznosi się Giralda - minaret, wysoki na 76 metrów. Został zbudowany przez Maurów między 1184 a 1197 rokiem.  Zobaczymy również dawną dzielnicę żydowską Santa Cruz, Alkazar czyli dawny pałac królewski, Szpital Miłosierdzia oraz znajdujące się w pobliżu główne archiwum Indii, będące kiedyś giełdą handlową. Po południu przejazd do miejscowości Jerez de la Frontera, gdzie w XVIII wieku z tutejszych winnic otrzymywano szlachetne wina nazwane Sherry. Panoramiczne zwiedzanie miasta i spacer po centrum.  Dla chętnych fakultatywne zwiedzanie winnicy, inaczej zwaną bodegą, gdzie wytwarza się słynne Sherry (koszt 10 EUR). Przejazd w okolice Gibraltaru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8 6 DZIEŃ Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

9 CENA CENA WYCIECZKI JUŻ OD: 1.500 PLN/os.  CENA WYCIECZKI ZAWIERA: - przelot na trasie: Polska – Barcelona – Polska - podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/BB (pokój standardowy) - przejazdy klimatyzowanym autokarem - polskojęzycznego pilota i rezydenta - obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG) - opłaty lotniskowe i paliwowe DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO: - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 70 EUR - przewodnicy lokalni ok. 50 EUR - napiwki dla kierowców i przewodników ok. 20 EUR - opłata klimatyczna ok. 2 EUR/os pobierana podczas kwaterowania w hotelu (pierwszej i ostatniej nocy)

10 UWAGI Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów mogą ulec zmianie. Podczas objazdu w niektórych hotelach podawane są śniadania kontynentalne, natomiast kolacje są serwowane.


Pobierz ppt "Wycieczka do Hiszpanii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google