Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Emilia Nyzio.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Emilia Nyzio."— Zapis prezentacji:

1 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Emilia Nyzio

2 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Biblioteka zajmuje jedno duże pomieszczenie na drugim piętrze, które spełnia jednocześnie funkcje wypożyczalni, czytelni oraz szkolnego centrum multimedialnego i informacyjnego.

3 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Przez ponad 10 lat działalności zgromadziliśmy 6700 voluminów. Gromadzimy: książki, kasety magnetofonowe, kasety video, programy edukacyjne, filmy na CD i DVD oraz audiobooki.

4 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Cały księgozbiór jest skomputeryzowany. Zbiory posiadają naklejki z naszymi kodami kreskowymi. Wypożyczenia i zwroty odbywają się przy pomocy czytnika kodów odbywają się przy pomocy czytnika kodów.

5 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Pomieszczenie biblioteki wyposażone jest w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny: telewizor 42”, magnetowid, DVD.

6 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Do dyspozycji uczniów oraz pracowników szkoły jest 8 stanowisk komputerowych stanowiących szkolne centrum multimedialne i informacyjne.

7 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE W bibliotece odbywają się spotkania z lokalnymi autorami m.in.: Ewą Grętkiewicz, Danutą Olczak. Młodzież gimnazjum wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem bierze również udział w spotkaniach autorskich organizowanych przez MBP w Koninie np. z Martą Fox, Stanisławą Łowińską.

8 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Biblioteka jest organizatorem wielu konkursów m.in. Czy znasz książki Paulo Coelho?, Turniej wiedzy o Harrym Potterze, Śladami Władcy Pierścieni oraz konkursy na: ilustrację do książek, prezentację multimedialną o pisarzach i malarzach, recenzję najciekawszej książki, reportaż z życia szkoły. Praca nagrodzona w konkursie na ilustrację do książek na ilustrację do książek

9 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Uczniowie naszej szkoły biorą również udział w konkursach organizowanych przez MBP (Najciekawsza Książka Gimnazjalisty, Zielone rymy) i PBP (Książka na bezludna wyspę).

10 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Książki promowane są w stałej gablocie na pierwszym piętrze.

11


Pobierz ppt "BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W KONINIE Emilia Nyzio."

Podobne prezentacje


Reklamy Google