Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lotnisko na Dajtkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lotnisko na Dajtkach."— Zapis prezentacji:

1 Lotnisko na Dajtkach

2 Trochę historii.... Po zakończeniu wojny, na podolsztyńskim lotnisku Dajtki utworzony został Ćwiczebny Ośrodek Szkolenia Szybowcowego. Miał on szkolić świeżo "upieczonych" do kategorii pilota szybowcowego. Ośrodek ten zgromadził sympatyków lotnictwa, którzy w dniu 27 sierpnia 1946r. powołali do życia Aeroklub Olsztyński. Pierwszym prezesem został płk. Krzysztof Koral, a kierownikiem Władysław Kondratowicz.

3 W 1949 roku zorganizowano w Olsztynie kurs akrobacji samolotowej na samolotach Kadet
i Szczygieł.

4 W pierwszych latach powojennych brakowało odradzającemu się lotnictwu sprzętu i doświadczonej kadry instruktorskiej. Zaczynano szkolenie na poniemieckim sprzęcie, a instruktorami byli nierzadko powracający do kraju lotnicy z Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie. Do Olsztyna trafili dwaj z nich: Lech Dunajewski i Wacław Bernatowicz - piloci polskich dywizjonów z Anglii.

5 Dwupłatowce Aeroklubu Warmińsko - Mazurskiego

6 Aeroklub Warmińsko - Mazurski dysponuje oprócz najnowocześniejszej w Polsce bazy i zaplecza administracyjno - hangarowego, także z utwardzonym i oświetlonym pasem startowym i wyremontowanym pasem trawiastym. Oba pasy wykonane są w najnowszej technologii gwarantującej ich trwałość i zapewniającej bezpieczeństwo startów i lądowań.

7 Eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
Eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Maszyna warta jest 22 mln zł. Może latać przy złej widoczności i nocą. Wyposażony jest w kamerę termowizyjną, kardiomonitor, respirator, pompy infuzyjne i defibrylator

8 szybowiec nad jeziorem

9 Szybowce potrafią osiągać maksymalne prędkości 350km/h, można na nich wykonywać jednorazowo przeloty o długości nawet 2000km, a rekord świata wysokości znajduje się gdzieś w okolicach 14000m. Rekordy czasu przebywania w powietrzu dawno przekroczyły wartość 24 godzin.

10

11 Źródło: forum lotnicze spotter Plik EPOD from air.jpg w Wikimedia Commons Opracował: Jakub Sobeczek


Pobierz ppt "Lotnisko na Dajtkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google