Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. 2 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Projekt: Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego-innowacja, kooperacja,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. 2 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Projekt: Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego-innowacja, kooperacja,"— Zapis prezentacji:

1 1

2 2 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Projekt: Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego-innowacja, kooperacja, rozwój Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 87,5%

3 3 Projekt Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego – innowacja, kooperacja, rozwój został zrealizowany w ramach SPO-WKP Działanie 1.3 – tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm. Umowę o dofinansowanie projektu podpisano z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie w dniu 30 października 2006 r. Projekt Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego – innowacja, kooperacja, rozwój został zrealizowany w ramach SPO-WKP Działanie 1.3 – tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm. Umowę o dofinansowanie projektu podpisano z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie w dniu 30 października 2006 r.

4 4 W ramach projektu powstały: Droga startowa o nawierzchni utwardzonej, długości 700 m i szer. 24 m; Droga startowa o nawierzchni utwardzonej, długości 700 m i szer. 24 m; Droga kołowania o nawierzchni z mieszanki asfaltowej szerokości 7,5 m, o łącznej powierzchni 2330 m 2 ; Droga kołowania o nawierzchni z mieszanki asfaltowej szerokości 7,5 m, o łącznej powierzchni 2330 m 2 ; Hale produkcyjne i hangary o łącznej powierzchni 10 243,2 m 2 (4 hale produkcyjno - magazynowe o powierzchni 2560,8 m 2 każda; w tym hala – 1868 m 2, hangar – 628 m 2, węzeł biurowo-socjalny – 64,8 m 2 ); Hale produkcyjne i hangary o łącznej powierzchni 10 243,2 m 2 (4 hale produkcyjno - magazynowe o powierzchni 2560,8 m 2 każda; w tym hala – 1868 m 2, hangar – 628 m 2, węzeł biurowo-socjalny – 64,8 m 2 );

5 5 Budynek kontroli lotów ; Budynek kontroli lotów ; Punkt dystrybucji paliwa – 2 dystrybutory + zbiornik podziemny dwupłaszczowy dzielony - V = 30 000 l x 2 ; Punkt dystrybucji paliwa – 2 dystrybutory + zbiornik podziemny dwupłaszczowy dzielony - V = 30 000 l x 2 ; Drogi i place manewrowe wokół hal dostosowane do obciążeń ruchem drogowym o nacisku 115kN na oś, o łącznej powierzchni 13 057 m 2; Drogi i place manewrowe wokół hal dostosowane do obciążeń ruchem drogowym o nacisku 115kN na oś, o łącznej powierzchni 13 057 m 2; Parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych o nawierzchni z betonu asfaltowego o powierzchni 510 m 2 (przy halach) i parking z kostki betonowej o powierzchni 304 m 2 zlokalizowany w sąsiedztwie budynku kontroli lotów; Parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych o nawierzchni z betonu asfaltowego o powierzchni 510 m 2 (przy halach) i parking z kostki betonowej o powierzchni 304 m 2 zlokalizowany w sąsiedztwie budynku kontroli lotów;

6 6 Zatoka parkingowa dla samochodów; Zatoka parkingowa dla samochodów; Tereny zielone – trawniki, nasadzenia; Tereny zielone – trawniki, nasadzenia; Ogrodzenie; Ogrodzenie; Bramy przesuwne samonośne z napędem; Bramy przesuwne samonośne z napędem; Droga dojazdowa (od południa) – o nawierzchni z mieszanki asfaltobetonowej. Droga dojazdowa (od południa) – o nawierzchni z mieszanki asfaltobetonowej.

7 7 Plan zagospodarowania

8 8

9 9

10 10

11 11

12 12

13 13

14 14

15 15

16 16

17 17 W dniu 30 czerwca 2008 nastąpiło zakończenie realizacji projektu. W dniu 30 czerwca 2008 nastąpiło zakończenie realizacji projektu. Nowo wybudowany Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego oferuje: Nowo wybudowany Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego oferuje: Wynajem powierzchni produkcyjno – hangarowych tj. cztery hale ocieplone w systemie Borga o powierzchni użytkowej 2500 m 2 każda z pomieszczeniem socjalnym o powierzchni 70 m 2 ; Wynajem powierzchni produkcyjno – hangarowych tj. cztery hale ocieplone w systemie Borga o powierzchni użytkowej 2500 m 2 każda z pomieszczeniem socjalnym o powierzchni 70 m 2 ; Wynajem powierzchni biurowych o różnej wielkości (ok. 146 m 2 ) usytuowanych na I piętrze Budynku Kontroli Lotów; Wynajem powierzchni biurowych o różnej wielkości (ok. 146 m 2 ) usytuowanych na I piętrze Budynku Kontroli Lotów;

18 18 Możliwość operacji startów i lądowań z pasa startowego o długości 700 m o nawierzchni asfaltowej; Możliwość operacji startów i lądowań z pasa startowego o długości 700 m o nawierzchni asfaltowej; Korzystanie z sali konferencyjnej na 15 miejsc w pełni wyposażonej w osprzęt komputerowy; Korzystanie z sali konferencyjnej na 15 miejsc w pełni wyposażonej w osprzęt komputerowy; Możliwości tankowania statków powietrznych w paliwo typu JET A 1 i AVGAS. Możliwości tankowania statków powietrznych w paliwo typu JET A 1 i AVGAS.

19 19 Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego w Kaniowie jest doskonale położony i skomunikowany – znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 1 łączącej południe Polski z Wybrzeżem oraz autostrady A4 łączącej zachodnią i wschodnią część Polski. Zapleczem Parku jest aglomeracja Śląska wraz z swoim potencjałem przemysłowym i naukowym. Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego w Kaniowie jest doskonale położony i skomunikowany – znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 1 łączącej południe Polski z Wybrzeżem oraz autostrady A4 łączącej zachodnią i wschodnią część Polski. Zapleczem Parku jest aglomeracja Śląska wraz z swoim potencjałem przemysłowym i naukowym.

20 20 Park zlokalizowany jest ok. 80 km od Krakowa, 50 km od Katowic, 20 km od Bielska-Białej i 40 km od południowej granicy Polski. Bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Pyrzowicach, Krakowie i Ostrawie to dodatkowe atuty dla potencjalnych Inwestorów. Park zlokalizowany jest ok. 80 km od Krakowa, 50 km od Katowic, 20 km od Bielska-Białej i 40 km od południowej granicy Polski. Bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Pyrzowicach, Krakowie i Ostrawie to dodatkowe atuty dla potencjalnych Inwestorów.

21 21 W regionie Podbeskidzia istnieją bogate tradycje lotnicze, w rejonie Bielska-Białej funkcjonuje kilkanaście firm lotniczych, które w swoim dorobku posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania wykorzystane w produkcji szybowców i małych samolotów (ultralekkich samolotów). W regionie Podbeskidzia istnieją bogate tradycje lotnicze, w rejonie Bielska-Białej funkcjonuje kilkanaście firm lotniczych, które w swoim dorobku posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania wykorzystane w produkcji szybowców i małych samolotów (ultralekkich samolotów).

22 22 Szkolenia Lotnicze Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji uruchomił Ośrodek Szkolenia Lotniczego w zakresie szkolenia teoretycznego i praktycznego: Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji uruchomił Ośrodek Szkolenia Lotniczego w zakresie szkolenia teoretycznego i praktycznego: - szkolenia kandydatów ubiegających się o licencję pilota samolotowego PPL(A); - szkolenia kandydatów ubiegających się o licencję pilota samolotowego PPL(A); - szkolenia samolotowego dodatkowego w zakresie uprawnień wpisywanych do licencji i dziennika osobistego pilota; - szkolenia samolotowego dodatkowego w zakresie uprawnień wpisywanych do licencji i dziennika osobistego pilota; - szkolenie w zakresie kwalifikacji do lotów nocnych VFR; - szkolenie w zakresie kwalifikacji do lotów nocnych VFR; - okresowe egzaminy w zakresie kontroli wiedzy teoretycznej (KWT) i kontroli techniki pilotażu (KTP) - okresowe egzaminy w zakresie kontroli wiedzy teoretycznej (KWT) i kontroli techniki pilotażu (KTP)

23 23 - wznawianie uprawnień w zakresie SEP(L) - wznawianie uprawnień w zakresie SEP(L) - przedłużanie uprawnień w zakresie SEP(L), FI(A), - przedłużanie uprawnień w zakresie SEP(L), FI(A), - szkolenie do świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego; - szkolenie do świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego; - szkolenie dodatkowe pilotów UAP (np. lądowanie w terenie przygodnym, loty VFR w ruchu kontrolowanym, przeszkalanie na inny typ, loty połączone z holowaniem itp.) - szkolenie dodatkowe pilotów UAP (np. lądowanie w terenie przygodnym, loty VFR w ruchu kontrolowanym, przeszkalanie na inny typ, loty połączone z holowaniem itp.) - egzaminy w zakresie uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota UAP. - egzaminy w zakresie uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota UAP.

24 24 Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, na samolotach Cessna 172 i Piper PA-32RT-300 LANCE II. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, na samolotach Cessna 172 i Piper PA-32RT-300 LANCE II. Loty wykonywane są z pasa o nawierzchni utwardzonej odśnieżonego w okresie zimy, oświetlonego do lotów nocnych, oraz do celów szkoleniowych na innych lotniskach o nawierzchni trawiastej. Loty wykonywane są z pasa o nawierzchni utwardzonej odśnieżonego w okresie zimy, oświetlonego do lotów nocnych, oraz do celów szkoleniowych na innych lotniskach o nawierzchni trawiastej.

25 25 Stacja obsługi samolotów ultralekkich Na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji, Firma AIR PARK Spółka z o.o. prowadzi certyfikowaną działalność obsługową (w tym naprawy, poświadczania obsługi, przedłużanie pozwolenia na loty) samolotów ultralekkich. Na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji, Firma AIR PARK Spółka z o.o. prowadzi certyfikowaną działalność obsługową (w tym naprawy, poświadczania obsługi, przedłużanie pozwolenia na loty) samolotów ultralekkich. Zapraszamy do współpracy ! Zapraszamy do współpracy !

26 26 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Dziękuję za uwagę. Kontakt: Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. 43-512 Kaniów ul. Stefana Kóski 43 tel.: + 48 (32) 750 82 32 fax: + 48 (32) 750 82 33 parklotniczy@parklotniczy.eu www.parklotniczy.eu


Pobierz ppt "1. 2 BIELSKI PARK TECHNOLOGICZNY LOTNICTWA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI Sp. z o.o. Projekt: Park Technologiczny Przemysłu Lotniczego-innowacja, kooperacja,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google