Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Operacja Sukces to unikatowy w skali kraju projekt finansowany z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej mający na celu reformę programu studiów na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Operacja Sukces to unikatowy w skali kraju projekt finansowany z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej mający na celu reformę programu studiów na."— Zapis prezentacji:

1

2 Operacja Sukces to unikatowy w skali kraju projekt finansowany z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej mający na celu reformę programu studiów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W nowym programie wykorzystano rozwiązania stosowane w czołowych europejskich i amerykańskich uniwersytetach medycznych. To projekt mający na celu podnoszenie umiejętności i kompetencji Kadry Akademickiej jaki lekarzy czy pracowników sektora służby zdrowia, to wreszcie projekt oferujący doktorantom interdyscyplinarnych studiów doktoranckich poszerzanie zakresu swojej wiedzy.

3 Projekt oferuje beneficjentom

4 6-letnie studia magisterskie podzielone na część przedkliniczną (3 lata) i część kliniczną (3 lata) w ramach których opracowywany jest nowy program studiów (aktualnie w ramach projektu realizowany jest III i IV rok studiów) z większą ilością zajęć klinicznych oraz kształceniem problemowym i nauczaniem zintegrowanym, czyli metodami nauczania pozwalającymi spojrzeć na przypadki kliniczne z różnych perspektyw. Student ma możliwość nauki języka angielskiego czy informatyki medycznej od podstaw lub na poziomie zaawansowanym.

5 Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie z zakresu medycyny i inżynierii medycznej mające na celu zwiększenie zakresu i potencjału absolwentów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Absolwent Uniwersytetu Medycznego jak i Politechniki Łódzkiej po zakończeniu cyklu nauki w ramach interdyscyplinarnych studiów powinien posiąść dodatkową umiejętność wykorzystywania wiedzy z zakresu biologii molekularnej i biofizyki w projektowaniu zdobyczy techniki w organizacji pracy zawodów medycznych oraz umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technik w pracy naukowej

6 Zmniejszenie barier dla studentów niepełnosprawnych W konsekwencji wspólnych działań Władz Wydziału Lekarskiego i Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi powstało nowoczesne Multimedialne Centrum Dydaktyczne - "Łatwy Dostęp" w skład, którego wchodzą aula, sala do pracy indywidualnej, dwie sale dydaktyczne oraz biblioteka, które pozbawione są wszelkich utrudnień architektonicznych i pozwalają na łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych uczestniczących w zajęciach edukacyjnych. Dokonano także adaptacji wejść, korytarzy i toalet tak, aby były one w pełni dostępne dla wszystkich.

7 Cykl szkoleń specjalistycznych dla kadry akademickiej w celu podnoszenie kompetencji w zakresie nowych metod kształcenia jak i jakości kształcenia przyszłych lekarzy.

8 Cykl szkoleń specjalistycznych w systemie ciągłym dla lekarzy (w tym lekarzy powyżej 45 roku życia jak i osób niepełnosprawnych) czy kadry administracyjnej sektora ochrony zdrowia, umożliwiający stałe poszerzanie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników a co za tym idzie poprawy ich statusu na rynku pracy.

9 Więcej na stronie www.operacjasukces.umed.lodz.pl

10 Podsumowując: Wprowadzenie Operacji Sukces na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to podniesienie kompetencji i umiejętności, zarówno absolwentów Uczelni, jak i kadry akademickiej oraz zwiększenie szans na znalezienie pracy na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy nie tylko dla absolwentów uczelni ale także kadry akademickiej i pracowników sektora służby zdrowia.

11


Pobierz ppt "Operacja Sukces to unikatowy w skali kraju projekt finansowany z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej mający na celu reformę programu studiów na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google