Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYJŚCIE KLAS II OSM I ST. NA PROFILAKTYCZNY SPEKTAKL TEATRALNY STRAŻY MIEJSKIEJ 11 MARCA 2014 R 11 MARCA 2014 R.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYJŚCIE KLAS II OSM I ST. NA PROFILAKTYCZNY SPEKTAKL TEATRALNY STRAŻY MIEJSKIEJ 11 MARCA 2014 R 11 MARCA 2014 R."— Zapis prezentacji:

1 WYJŚCIE KLAS II OSM I ST. NA PROFILAKTYCZNY SPEKTAKL TEATRALNY STRAŻY MIEJSKIEJ 11 MARCA 2014 R 11 MARCA 2014 R.

2 Klasy 2 a i 2 b wraz z wychowawczyniami p. Moniką Brzezińską i p. Edytą Witak oraz pedagogiem szkolnym p. Grażyną Białkowską zostały zaproszone przez Straż Miejską do Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej na spektakl interaktywny pt. „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”.

3 Spektakl został przygotowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Strażnicy sami napisali scenariusz, zaprojektowali oraz wykonali scenografię i kostiumy, sami też wcielili się w role bajkowych bohaterów. A znaleźli się tam Wilk, Śnieżka, Czerwony Kapturek, Koźlątko oraz tytułowa Florka.

4 Klasa II a

5 Klasa II b

6 Przedstawienie to jest autorskim pomysłem strażników (projekt „Teatr na Straży”) i dopełnieniem oferty programowej Straży Miejskiej, realizowanej w placówkach oświatowych. Także w naszej szkole koordynatorzy ds. profilaktyki od lat prowadzą zajęcia edukacyjno-informacyjne, w różnych obszarach bezpieczeństwa. Oczywiście bardzo cenimy sobie współpracę ze Strażą Miejską. Celem spektaklu było ostrzeżenie uczniów przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Spektakl miał charakter interaktywny, czyli dzieci w pewnych momentach stawały się uczestnikami przedstawienia. Zastanawiały się nad zagrożeniami związanymi z powierzaniem nieznajomym swoich tajemnic. Odpowiadały na pytania: czym jest zaufanie? Komu można powierzyć swoje tajemnice? Kim jest osoba nieznajoma i jaka może być - dobra, czy zła? A właściwe odpowiedzi były ukryte w opowieści o Florce. ◦Grażyna Białkowska pedagog szkolny


Pobierz ppt "WYJŚCIE KLAS II OSM I ST. NA PROFILAKTYCZNY SPEKTAKL TEATRALNY STRAŻY MIEJSKIEJ 11 MARCA 2014 R 11 MARCA 2014 R."

Podobne prezentacje


Reklamy Google