Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze !!!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze !!!."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze !!!

2 Budowę rozpoczęto 14 października 2011r., zakończono – 29 kwietnia 2012r. W tym czasie wybudowano zespół dwóch boisk i urządzeń sportowych wraz z budynkiem sanitarno – szatniowym zaplecza.

3 … z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach: Szerokość 26,00m + 2x2m wybiegi = 30m Długość 56,00m + 2x3m wybiegi = 62m i powierzchni całkowitej 1860m 2

4 … z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową (tartan) o wymiarach: Szerokość 15,10 + 2x2m wybiegi = 19,10m Długość 28,10m + 2x2m wybiegi = 32,10m i powierzchni całkowitej 613,11m 2

5 5

6

7

8

9 9

10 8/19/2014 10

11 Jak pokazuje życie na naszym terenie rodzi się wiele talentów sportowych. Umiejętne ich prowadzenie oraz ciężka praca powoduje, iż o naszej szkole oraz gminie usłyszano w innych regionach Polski. W latach 1991-98 nasza szkoła współpracowała z LKS Ostrowianka Ostrów Maz. Powstała tu filia sekcji bokserskiej. W okresie 6-letniej działalności nasi zawodnicy zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski oraz 2 medale Pucharu Polski, a nasz wychowanek Michał Wojsz otrzymał powołanie do Kadry Polski Młodzików. W latach 1995 i 1996 sekcja zwyciężyła w ogólnej rywalizacji klubów sportowych w ówczesnym woj. ostrołęckim, za co byliśmy wyróżniani przez wojewodę.

12 W roku 1998 powstaje Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „LUKS” działający do chwili obecnej. Jego działalność to głównie rozwój piłki nożnej. Do najważniejszych osiągnięć należy dwukrotny awans do ligi mazowieckiej piłkarzy, co związane było z rywalizacją z takimi drużynami jak Legia i Polonia Warszawa, które to drużyny gościliśmy w Czerwinie. Mamy też nadzieję, iż to nie wszystkie sukcesy naszych dzieciaków, a te największe są jeszcze przed nimi. Obecnie w zajęciach z piłki nożnej bierze udział 17 chłopców z klas od II do V. Uczestniczą w rozgrywkach ciechanowsko - ostrołęckiej ligi żaków rocznik 2000, zajmując III miejsce po rundzie jesiennej.

13 Do najważniejszych należały: - zwycięstwo w Turnieju o Puchar „Życia Warszawy” w Warszawie, - I miejsce w finale wojewódzkim turnieju „ Piłkarska Kadra Czeka” w Płocku, - V miejsce w makroregionie w Turnieju Ogólnopolskim o Puchar Marka Wielgusa w Zamościu. Nasi młodzi zawodnicy uczestniczyli także w turniejach w Niemczech, na Litwie i na Ukrainie.

14 W dotychczasowej działalności klubu 11 naszych wychowanków uczestniczyło w zgrupowaniach Reprezentacji Mazowsza, 4 z nich miało zaszczyt otrzymać powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski w piłce nożnej, grając z orzełkiem na piersi. Obecnie czterech uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, dwóch kontynuuje kariery w klubach pierwszoligowych. Dużym wyróżnieniem dla naszego wychowanka było też zaproszenie na testy do jednego z najsłynniejszych klubów w Europie – Dynama Kijów. W roku 2009 zawodnik naszej szkoły uczestniczył wraz z drużyną - Sportowa Akademia -Żmuda w Klubowych Mistrzostwach Świata w Portugalii rywalizując z zespołami z całego świata.

15

16 Sekcja powstała w roku 2010, zaraz po oddaniu do użytku sali gimnastycznej. W treningach uczestniczy około 22 dziewczynek z klas III-VI. Dziewczęta zaczynają na razie od najniższego szczebla, zawodów rangi powiatowej. W zawodach rejonowych nie pozwoliły wygrać drużynom przeciwnym nawet jednego seta.

17 Niektóre z nich mają już propozycje, by naukę kontynuować w szkołach sportowych, by grać w lidze jako Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej lub przyjść do tworzonych w Ostrołęce klas gimnazjalnych o profilu piłki siatkowej. Po konsultacji będą reprezentowały najprawdopodobniej naszą gminę i gimnazjum w Czerwinie Przytoczone powyżej sukcesy naszej młodzieży na przestrzeni ostatnich 20 lat świadczą, jak nasi uczniowie są wspaniali, wartościowi i utalentowani. Poświęcając swój czas na trening potrafią osiągać sukcesy w wielu dyscyplinach.

18 …rozwijają swoje sportowe uzdolnienia grając w znanych klubach sportowych takich jak: Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok. Czterech z nich miało już swoje debiuty w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Niektórzy są także powoływani do kadry Mazowsza. Klub Sportowy „LUKS” działający przy szkole współpracuje z Piłkarską Akademią W. Żmudy w Warszawie, dzięki czemu podopieczni mają możliwość wyjazdów na turnieje zagraniczne, m.in.: do Niemiec, Francji, Portugalii, Danii, a także na Litwę i Ukrainę. Obecnie Klub Sportowy „LUKS” prosperuje dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Czerwinie, który opłaca transport, sędziów, opiekę medyczną, a także współfinansuje udział naszych zawodników w obozach sportowych. Za swoją działalność i zaangażowanie na rzecz sportu nauczyciel naszej szkoły - Przemysław Stepnowski otrzymał w 2009r. nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

19 … po okresie szkoły podstawowej lub gimnazjum, którzy zdali egzaminy sprawności specjalnej i ogólnej do Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki nożnej w Warszawie lub kontynuują grę w innych klubach: Polakowski Norbert - SMS, zaproszony na testy do najlepszej swego czasu szkółki młodzieżowej w Polsce - Amika Wronki (rozmyślił się już po zdanych testach i badaniach lekarskich, jak twierdził z powodów rodzinnych), Choromański Mateusz -SMS, Polonia Warszawa, obecnie liga okręgowa w Troszynie, Zaniewski Łukasz – SMS, chłopiec z Ostrołęki który przyjeżdżał do Czerwina na treningi i mecze przez 1,5 roku, obecnie Jagiellonia Białystok wypożyczony do Olimpii Elbląg, reprezentant Polski w rocz. 91, Bednarczyk Hubert i Kamil – SMS, przez sześć lat dowożeni na nasze treningi przez rodziców, obecnie obaj w Mazurze Karczew, powoływani do Młodzieżowej Reprezentacji Polski, Zalewski Dominik – SMS, dowożony na treningi do Czerwina z Goster, w trakcie nauki w SMS dostał propozycję testów w jednym z najlepszych i najbogatszych klubów świata – Dynamo Kijów, gdzie w okresie ubiegłorocznych wakacji przebywał dziesięć dni i ma zaproszenie na ten rok, obecnie Pogoń Siedlce, Młodzieżowy Reprezentant Polski, Grabowski Konrad – SMS, Polonia Warszawa obecnie gra w Koronie Ostrołęka, Stepnowski Jakub – Sportowa Akademia - Żmuda, reprezentował Polskę w Klubowych Mistrzostwach Świata w Portugalii, Rafał Kurpiewski – obecnie w Koronie Ostrołęka, Wachuta Bartosz – zrezygnował z SMS, obecnie Narew Ostrołęka, Dzwonkowski Dominik – KS Łomianki,

20 Aleksandrowicz Rafał – Polonia Warszawa, KS Piaseczno, obecnie zawiesił grę ze wzg. na studia, Kultys Wojtek – Polonia Warszawa obecnie KS CK Troszyn Mateusz Zaniewski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, obecnie Olimpia Grudziądz Puścian Arkadiusz i Damian Kalinowski - KS CK Troszyn Dzwonkowski Kamil – SMS, po wielu kontuzjach powrócił do gry w KS CK Troszyn Rydzewski Kamil i Podporski Marcin – obaj KS Wąsewo. Mamy nadzieję, że kontynuacja pracy z dziećmi naszej szkoły, już na nowym obiekcie sportowym „ORLIK 2012”, pomoże w dalszym życiu i innym chłopcom, a przynajmniej pozwoli, by ta pasja pomogła im w życiu, uczyła dyscypliny i miała pozytywny wpływ na ich zdrowie.

21


Pobierz ppt "Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze !!!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google