Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak ujarzmić burzę mózgów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak ujarzmić burzę mózgów?"— Zapis prezentacji:

1 Jak ujarzmić burzę mózgów?
Mateusz Wojtanowicz TK Games

2 Cisza przed burzą.

3 Cisza przed burzą. Jedna osoba przygotowywuje pytania, o których reszta dowiaduje się dopiero w czasie burzy mózgów.

4 Cisza przed burzą. Dobrze jeśli każdy z uczestników sesji może zobaczyć co zostało już wymyślone (pisanie na tablicy, rzutnik).

5 Cisza przed burzą. Ustalić jak długo ma potrwać brainstorm lub ile pomysłów chce się zdobyć.

6 Cisza przed burzą. Nakreślić zarys projektu (pokazać prototyp, high concept). Zadać dobre pytanie.

7 Jak zrobić genialną pułapkę na myszy ?
Cisza przed burzą. Nakreślić zarys projektu (pokazać prototyp, high concept). Zadać dobre pytanie. Jak zrobić genialną pułapkę na myszy ?

8 Cisza przed burzą. Nakreślić zarys projektu (pokazać prototyp, high concept). Zadać dobre pytanie. Jak zrobić genialną pułapkę na myszy ? Jak pozbyć się myszy z domu ?

9 Cisza przed burzą. Ustalić sobie cel brainstormu.
Jak zrobić najlepszą stronę ? 10 pomysłów na usprawnienie strony.

10 Burza szaleje

11 Burza szaleje Każdy „rzuca” pomysłami. Wszystko zostaje zapisane. Żaden pomysł nie jest krytykowany czy pomijany.

12 Burza szaleje Być szalonym w swoich pomysłach.

13 Burza szaleje Jeśli coś mówisz to „i”, nigdy „ale”.

14 Burza szaleje Pełne skupienie na temacie.

15 Burza szaleje Jeśli grupa zaczyna odbiegać od tematu trzeba ją nakierować na właściwe tory.

16 Burza szaleje Uważać na „grupowe myślenie”.

17 Co wyrzuciło morze ? Prowadzący projekt „przesiewa” pomysły i wybiera te, które najbardziej mu się podobają. Jeśli któryś z pomysłów zwrócił uwagę prowadzącego projekt, to można go bardziej szczegółowo opisać. Wybrać kilka interesujących pomysłów i zastanowić się czym się od siebie różnią.

18 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to.

19 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleźć wszędzie.

20 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleźć wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor.

21 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleźć wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor. Nie bać się popełnić błędu. (szablonowe myślenie).

22 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleźć wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor. Nie bać się popełnić błędu. (szablonowe myślenie). Słuchać dzieci.

23 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleść wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor. Nie bać się popełnić błędu. (szablonowe myślenie). Słuchać dzieci. Pobiegać, dotlenić się.

24 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleść wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor. Nie bać się popełnić błędu. (szablonowe myślenie). Słuchać dzieci. Pobiegać, dotlenić się. Wziąć krótką drzemkę nie dłuższą niż 30 min.

25 Kreatywne myślenie Obserwować wszystko co się dzieje dookoła i wchłaniać to. Czytać co się da, oglądać co się da, grać w co się da. Inspirację można znaleść wszędzie. Słuchać różnorodnej muzyki, która wprawi Cię w odpowiedni humor. Nie bać się popełnić błędu. (szablonowe myślenie). Słuchać dzieci. Pobiegać, dotlenić się. Wziąć krótką drzemkę nie dłuższą niż 30 min. Zapisywać każdy pomysł który przyjdzie do głowy.

26 Kreatywne myślenie - personalnie
Przejść na stronę 56 w dwóch różnych książkach i znaleźć w każdej z nich 15 słów. Następnie stworzyć historię, która je ze sobą połączy.

27 Kreatywne myślenie - personalnie
Przejść na stronę 56 w dwóch różnych książkach i znaleźć w każdej z nich 15 słów. Następnie stworzyć historię, która je ze sobą połączy. Jeśli ma się czas wybudowac coś z lego lub plasteliny. Dr. Keith Sawyer (ekspert od kreatywnego myślenia) zawsze ma klocki lego przy sobie

28 Kreatywne myślenie - personalnie
Przejść na stronę 56 w dwóch różnych książkach i znaleźć w każdej z nich 15 słów. Następnie stworzyć historię, która je ze sobą połączy. Jeśli ma się czas wybudowac coś z lego lub plasteliny. Dr. Keith Sawyer (ekspert od kreatywnego myślenia) zawsze ma klocki lego przy sobie Co jakiś czas wybrać jeden przedmot który posiadasz na mieszkaniu i w ciągu 5-10 min spisać wszystkie jego zastosowania które przyjdą Ci do głowy.

29 Kreatywne myślenie -gry
Tylko pytania Alfabet Dubbing filmu zagranicznego Jeśli wiesz co miałem na myśli Liczba słów Najgorszy na świecie Dyrektor filmowy Tematyczna restauracja Opowieść

30 Kreatywne myślenie - gry
Prawie tabu Dokładanie litery Skojarzenia (np. „piwo” kolejne skojarzenia „skała” ponieważ piję piwo, siedząc na skale, będąc w górach.)

31 Rozwiązywanie problemów w grupie
The art of game design Kochać gry które się robi Obiektywność Klarowność Wytrwałość Komfort Poszanowanie Zaufanie Szczerość Prywatność Jedność

32 Q&A

33 Brainstorm

34 DZIĘKUJĘ


Pobierz ppt "Jak ujarzmić burzę mózgów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google