Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW 2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW 2014"— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW 2014
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 im. Karola Wojtyły –papieża Polaka w Kielcach

2 „Żydzi i Polacy – przyjaciele?”
1 „Żydzi i Polacy – przyjaciele?” Celem projektu było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jakie były a jakie są relacje Polaków i Żydów na przykładzie Kielc. Czy dzisiaj możemy nazwać je przyjacielskimi? Innym zadaniem było poznanie tradycji i historii żydowskiej, a także życia kieleckich Żydów. W ramach projektu uczniowie pod opieką p. K. Maciągowskiej i B. Długosz uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Dialogu Kultur, wykonali prace plastyczne pt. „Każdy inny, wszyscy równi”, brali udział w warsztatach poświęconych kulturze żydowskiej i życiu kieleckich Żydów. Uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą izraelską na cmentarzu żydowskim, a także w jednym ze spotkań Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Grupa projektowa odbyła wycieczkę- „Szlakiem żydowskim”.

3 „Modnie czy wygodnie? Stroje z wybranych epok”
2 „Modnie czy wygodnie? Stroje z wybranych epok” Projekt realizują uczniowie Patrycja, Ania, Julita, Patrycja, Darek, Kinga pod opieką p. Dagmary Bartochy.  Chodzi w nim o to aby pokazać jak zmieniał się i rozwijał strój w poszczególnych epokach. Czy tło historyczne wybranych epok miało wpływ na to, w co się ubierano i czy kierowano się modą czy wygodą.

4 3 “Dawno, dawno temu … czyli świętokrzyska wędrówka przez komiks, animację i teatr „ W projekcie wzięli udział uczniowie z klasy VI a oraz III Cz pod opieką p. A. Lesiak i A. Żubrowskiej. Tematyka projektu związana jest z legendami świętokrzyskimi. Uczniowie przedstawili wybrane legendy w bardziej nowatorski sposób. Wybrali do tego komiksy, które tworzyli na stronach toondoo.com, animację stworzoną w programie Scratch oraz stworzyli przedstawienie nagrane i opracowane w programie Pinaccle Studio.

5 „ A trip to the United Kingdom”
4 Projekt realizowali uczniowie klas: II G, V a, I A pod opieką p. M. Tomaszewskiej Cele projektu to poznanie wiadomości kulturowych na temat UK i zaplanowanie 'wirtualnej' podróży na Wyspy. Uczniowie wyszukiwali informacje w Sieci na temat podanego zagadnienia (np. pogoda, normy zachowania, nazwy lotnisk w Wielkiej Brytanii) miasta, stolicy państw z zachowaniem praw autorskich i podaniem źródła. Każdy dział zakończony było innego rodzaju projektem komputerowym, np.: prezentacją, mapką z ciekawymi miejscami w wybranym programie, filmikiem, scenką lub komiksem. Projekt zakończył się wspólnym wykonaniem multimedialnego albumu oraz pocztówek z podróży.

6 5 “Czy znasz odpowiedź?” W projekcie pod kierunkiem pani Izabeli Hajduk pracowali uczniowie klasy IA Gim i uczennice klasy IV a. Podczas całorocznej pracy uczniowie poszerzyli wiedzę w zakresie bezpiecznego Internetu. Efektem naszej pracy jest komputerowa gra „Czy znasz odpowiedź”? Uczennice klasy IV a ułożyły słowa piosenek pt : „Facebook” i „Allegro”, które zaprezentowały podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

7 UFON czyli Uczniowskie FOrum Naukowe
6 W czasie zajęć dzieci uczyły się występować publicznie. Przemawiały indywidualnie i przed klasą. Uczyły się jak mówić głośno i wyraźnie oraz tak, żeby zainteresować słuchaczy. Na stoisku można zobaczyć jak występowali i jak ćwiczyli uczniowie 4 klasy pod opieką p. Ewy Włodarczyk.

8 7 Odwrócone lekcje Uczniowie pracowali metodą „Odwróconej lekcji” pod opieką nauczycieli: Magdaleny Mosiołek, Kingi Kęckiej, Marzeny Tuchowskiej, Agnieszki Durlik. Podjęte inicjatywy dotyczyły zagadnień z zakresu: edukacji globalnej, malarstwa, wykonywania dekoracji na różne okazje, sportu i tradycji. Ten ciekawy sposób prowadzenia zajęć pozwolił uczniom zdobyć nowe doświadczenia, doskonalić umiejętność wykorzystywania technologii informacyjno – komunikacyjnej, dał okazję do wykazania się nabytą wiedzą.

9 8 Czas na zdrowie Jest to projekt promujący ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Został stworzony przez Bank Ochrony Środowiska. Jego cele to poszerzanie wiedzy na temat zdrowia, zastosowanie praktyczne poprzez organizację zdrowych posiłków zawierających produkty ekologiczne i regionalne oraz organizację zabaw ruchowych. W projekcie pracowali uczniowie klas IA,IIA,IIA i VIa pod opieką p. A. Obary i M. Niedzielskiej.

10 Rośnij zdrowo z PLONem 9 “ Rośnij zdrowo z PLONem” to roczny projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Jest on częścią większego projektu o nazwie „Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności”. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Szkoły Humanitarnej, pod opieką Pani Matyldy Herman – Arendarskiej i Agnieszki Durlik podejmowali inicjatywy poświęcone prawu i dostępowi do żywności, szerzyli wiedzę z zakresu edukacji globalnej.

11 10 Program jest realizowany pod opieką pań: J. Kościelniak,
A. Żubrowskiej , A. Lesiak.

12

13 11 „W-f z Klasą” Program ten wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza, konsola xbox kinect. Nasz program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność. W naszej szkole uczniowie realizują ten program pod opieką p. P. Kołomyji.

14 „Ślady przeszłości” 12 Uczniowie poszukiwali na strychach i w domach swoich dziadków oraz znajomych różnych starych przedmiotów, które wykorzystywane były dawniej w codziennym życiu. Zbierali informacje o tym do czego te rzeczy służyły i jak się ich używało. Podczas zajęć prezentowali stare, zapomniane już dziś przedmioty oraz opowiadali czego się o nich dowiedzieli. Program realizują uczniowie pod opieką pań B. Orkisz i B. Rudkiewicz. Relacje z działań  zamieszczone są na blogu projektu "Świętokrzyskie strychy i zagrody"na platformie CEO

15 13 „Zielono mi” Nazwa projektu szkolnego:
„ OD ZIARENKA DO KWIATKA TAK POWSTANIE RABATKA – siejemy, sadzimy: zioła, kwiaty i inne rośliny.” Uczestnicy: - uczniowie klas: 1 cA, 2cA, 4 cZA, 5 cZA, 1 CZA, 3 EZA - nauczyciele: Sylwia Ciszewska, Marta Jamioł, Aneta Kowalik, Iga Pedrycz Uczniowie poznawali etapy wzrastania roślin, siali zioła, przesadzali rośliny, aranżowali rabatkę przed budynkiem szkolnym.

16 14 Projekty gimnazjalne Projekty gimnazjalne realizowane w bieżącym roku szkolnym to: „Śladami Koziołka Matołka po Górach Świętokrzyskich” – opiekun: B. Kozielewska, uczniowie kl. III BZ 2. „Odkrywamy świętokrzyskie z Koziołkiem Matołkiem” – opiekun: A. Fąfara, uczniowie kl. II BZ 3. „Palcem po mapie z Koziołkiem Matołkiem” – opiekun: A. Lesiak uczniowie kl. II A 4. „Przygody Koziołka Matołka w Górach świętokrzyskich” – opiekun: P. Majewska Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, którym towarzyszyła postać Koziołka Matołka. Poznali jego przygody i związane z nim miejsca naszego regionu. Zwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, jaskinię na Kadzielni, Wietrznię oraz Geopark i Karczówkę. W planie jest wycieczka do Babo-Jagowa i na Św. Krzyż. Uczniowie wykonali album z wypraw z Koziołkiem Matołkiem do Francji, Belgii, Hiszpani oraz Włoch, przygotowali flagi tych państw i mapę polityczną oraz przygotowali quiz dotyczący tych wybranych krajów w Learning Apps.

17 Projekty gimnazjalne

18 Zapraszamy na przedstawienie
„Przygody Koziołka Matołka w Górach Świętokrzyskich”

19


Pobierz ppt "SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW 2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google