Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszystko zaczęło się od zebrania, na którym postanowiliśmy, że naszym pierwszym krokiem będą wywiady środowiskowe z pasjonatami folkloru i tradycji. Właśnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszystko zaczęło się od zebrania, na którym postanowiliśmy, że naszym pierwszym krokiem będą wywiady środowiskowe z pasjonatami folkloru i tradycji. Właśnie."— Zapis prezentacji:

1

2 Wszystko zaczęło się od zebrania, na którym postanowiliśmy, że naszym pierwszym krokiem będą wywiady środowiskowe z pasjonatami folkloru i tradycji. Właśnie ten moment uczynił nas EtnoTeam’em…

3 Damian Łącz Piotr Kapel Dawid Głaz Radosław Koza Aleksandra Durda Szymon Drzymała Józef Buława Mateusz Dulik Daria Klich Dominika Pogoda Ewa Barszcz Klaudia Gudz Klaudia Rokoszak Marcin Rakoczy Mariusz Zieliński Marlena Trojnacka Mateusz Grądziel Monika Łącz Natalia Krempa Paweł Bik Paweł Kusek Sylwia Hyjek Weronika Leśniak Błażej Lechociński Aleksandra Zielińska

4

5 Przeprowadziliśmy wywiady m.in. z: P. Tadeuszem Rzeźnik oraz p. Andrzejem Rup – założycielami „Kapeli Tadka Rzeźnika”, „Zespołu Pieśni i Tańca Młodzi Jaślaniacy” oraz kapeli „ Młodzi Jaślaniacy” p. Mariolą Pelic nt. ZPiT Grochowiacy oraz Zespołu Śpiewaczego Kalina P. Markiem Gesing – kierownika kapeli Grochowiacy Kołem Gospodyń Wiejskich w Jaślanach pod kierownictwem p. Małgorzaty Marek Stowarzyszeniem Kobiet w Borkach Nizińskich Stowarzyszeniem „ Jaślany” pod przewodnictwem p. Andrzeja Rup Dyrektorem Centrum Pamięci Generała Władysława Eugeniusza Sikorskiego w Tuszowie Narodowym –p. Renatą Paterak

6 Niedługo po tym jak skończyliśmy przeprowadzać wywiady okazało się, że duża część naszego zespołu potrafi grać na instrumentach ludowych. Niedługo potem powstała właśnie nasza kapela, której nadaliśmy nazwę „EtnoBand” w związku z naszym udziałem w ogólnopolskim programie edukacyjnym „EtnoLog”.

7

8 29 listopada mieliśmy zaszczyt gościć w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, gdzie odbywało się „Etnoshow”. Na stoisku przedstawiliśmy doświadczenia związane z działalnością „Koła Gospodyń Wiejskich w Jaślanach” oraz kapel ludowych na terenie Gminy Tuszów Narodowy.

9

10

11 Na jednym ze spotkań wpadliśmy na pomysł, aby założyć fanpage „EtnoTeam’u”. Nie zwlekaliśmy długo i na następny dzień utworzyliśmy profil na facebooku.Po każdym ważniejszym wydarzeniu dodajemy wpis zarówno na Facebooka jak i bloga.

12

13 Członkowie naszego EtnoTeam’u a w szczególności „EtnoBand” wzięli udział w Konkursie Kolęd oraz Pastorałek w Koprzywnicy gdzie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Utwór „Gwiazda na kiju” cieszył się największą popularnością. Niestety nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ponieważ poziom był bardzo wysoki.

14

15 Święty Mikołaj poprosił naszą grupę, by w trakcie odwiedzin Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym, Plebanii przy parafii MBWW w Tuszowie Narodowym, Przedszkolu przy plebanii oraz Gimnazjum w Tuszowie Narodowym „EtnoBand” przygrywał kolędy. Wszyscy byli zachwyceni, że Mikołaj z pomocą kapeli odwiedzał wszystkich

16

17 Wspólnie z całą grupą zaprosiliśmy mamę jednego z naszych członków by nauczyła nas wykonywać dekoracje Bożonarodzeniowe. Krótkie poradniki zamieściliśmy na naszym blogu.

18

19 Do naszej szkoły zagościł etnograf – p. Joanna Kościańska By pokazać się z jak najlepszej strony 4 pary z naszego składy zatańczyły tańce suity krośnieńskiej, a kapela zagrała kilka tradycyjnych piosenek. Następnie trwające przez 4 godziny warsztaty pokazały nam tradycję i życie codzienne u Lasowiaków. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.

20

21 Nasz EtnoBand zaangażował się w przygrywanie patriotycznych melodii podczas uroczystości obchodów 3-go maja. Następnie 17-go maja obchodziliśmy święto patrona szkoły – Jana Pawła II gdzie również graliśmy papieskie pieśni. Zostaliśmy nagrodzeni brawami.

22

23

24

25

26

27

28 Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Tuszów Narodowy panu Andrzejowi Głaz, panu Andrzejowi Rup oraz panu Tadeuszowi Rzeźnik za wszystko co uczynili, aby nasz zespół zaprezentował się z jak najlepszej strony.

29 Dziękujemy za obejrzenie Zapraszamy do odwiedzenia Naszego bloga: http://blogiceo.nq.pl/etnoteam/ http://blogiceo.nq.pl/etnoteam/ Oraz naszego fanpage https://www.facebook.com/pages/Etnoteam- Tusz%C3%B3w/531155566903648?ref=hlhttps://www.facebook.com/pages/Etnoteam- Tusz%C3%B3w/531155566903648?ref=hl


Pobierz ppt "Wszystko zaczęło się od zebrania, na którym postanowiliśmy, że naszym pierwszym krokiem będą wywiady środowiskowe z pasjonatami folkloru i tradycji. Właśnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google