Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny CEO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny CEO"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny CEO
Teatrzyk ,,Zima’’ Natalia Sowińska Anna Tadeusiak

2 Powstanie pomysłu… Myśląc o najmłodszych wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować teatrzyk kukiełkowy o tematyce zimowej w celu dostarczenia przedszkolakom rozrywki, i zintegrowania młodzieży.

3 Etapy pracy. Ogłosiliśmy na szkolnej gazetce pomysł i zapotrzebowanie na: scenariusz, aktorów, kukiełki, scenografię i redaktorów, oprawę muzyczną. Spośród zaproponowanych scenariuszy wybraliśmy jeden z nich. Odbył się również nabór na odtwórców ról. Zgłosili się uczniowie do szycia kukiełek oraz utworzyliśmy zespół odpowiedzialny za scenografię. Zespół odpowiedzialny za oprawę muzyczną przygotował piosenki w oparciu o wywiad przeprowadzony wśród przedszkolaków. Redaktorzy przygotowali plakaty informacyjne oraz zaproszenia dla publiczności i ich opiekunów.

4 Uczniowie spotykali się, by ćwiczyć dykcję, śpiewać wspólnie piosenki i uczyć się operować kukiełką. W tym czasie tworzono również elementy dekoracji, by powstała sugestywna scenografia – sceneria zimowa.

5 Przygotowania do występu.
Kiedy scenariusz został napisany, a aktorzy zostali już wybrani, nadszedł czas na próby. Uczniowie podeszli do tego zadania z humorem, ale odpowiedzialnie.

6 A co z kukiełkami? Utalentowani uczniowie, którzy mają zamiłowanie do szycia, zostali poproszeni o zrobienie kukiełek, takich jak wróbelek, bałwanek, dziadek mróz i śnieżynki. Wszystkie były przepiękne…

7 Zima na scenie. 4 marca br. w Gimnazjum w Drawsku Pomorskim uczniowie klas II wystawili teatrzyk kukiełkowy pt.: „Zima”, którego widzami były przedszkolaki z Drawska Pomorskiego. Dzieci, znając zimowe piosenki, włączyły się do zabawy i wspólnego śpiewania z aktorami.

8 Świetna zabawa dzieci!

9 Mały poczęstunek…

10 Więcej informacji na temat teatrzyku można znaleźć na:
Organizatorzy: p. Grażyna Talko Natalia Sowińska Anna Tadeusiak Masz inny pomysł? Zawsze możesz do nas napisać! Na nasz


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny CEO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google