Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE ANKIETY. Czy udzielasz się aktywnie w działalność samorządu? TAK – 16% NIE – 84%

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE ANKIETY. Czy udzielasz się aktywnie w działalność samorządu? TAK – 16% NIE – 84%"— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE ANKIETY

2 Czy udzielasz się aktywnie w działalność samorządu? TAK – 16% NIE – 84%

3 Co sądzisz o pracy samorządu? Samorząd pracuje bardzo dobrze. Oby tak dalej! - 11% Jest dobrze ale mogłoby być lepiej. – 73% Samorząd pracuje beznadziejnie. – 16%

4 Co sądzisz o akcjach społecznych organizowanych przez naszą szkołę? Po tym pytaniu widać jak kiepska jest komunikacja między uczniami a samorządem, często padały odpowiedzi „Nie wiem o żadnych”. Jednak i tu bardzo pozytywne zaskoczenie - uczniowie w szkole chcą więcej akcji charytatywnych! Ktoś napisał „Dobre pomysły, ale zbyt mało uczniów się angażuje”. Niektórzy pisali także, że „Należy urozmaicić te akcje, aby były ciekawsze”. Odezwał się także głos krytyki : „Szczerze, to myślę, że te akcje są organizowane (jeśli w ogóle) to tylko po to by zadowolić radę rodziców (…)”.

5 Co należy zrobić aby w działalność samorządu włączyć jak największa liczbę uczniów? Podawane były bardzo konkretne przykłady: ”Jeśli chodzi o akcje charytatywne, to lepiej dać klasom konkretniejsze polecenia, a nie tylko wystawić karton.” Inne, często powtarzające się: „Proponuję zachęcić uczniów do przychodzenia na spotkania samorządu wywieszeniem daty i godziny (…)”. Ktoś inny mówi „Można by przez radiowęzeł”. „Pokazać, że ta praca jest ciekawa”, „Trzeba robić więcej plakatów”, także odezwał się głos, ze należy wklejać informacje do dzienniczków. Najwięcej jednak osób chce aby osoby działające w samorządzie miały podwyższone oceny z zachowania: „Nagradzać uczniów udzielających się w samorządzie lepsza oceną z zachowania”. Spodobał nam się również jeden głos : „Pokazać, ze ten samorząd naprawdę pracuje(…) wtedy uczniowie będą chcieli wnieść od siebie nowe pomysły bo zauważą, ze przy tym samorządzie będą je w stanie zrealizować!” (czyli znów problem komunikacji uczniów z samorządem!!!!!)

6 Jakimi, Twoim zdaniem, sprawami powinien zająć się samorząd uczniowski? Zdecydowanie najczęściej wskazywano na konkretne i wielokrotnie już poruszane problemy – boisko, papier toaletowy, lepsze obiady. Bardzo często podawano odpowiedź „Sprawami uczniów”. Ktoś napisał : „Samorząd powinien przede wszystkim zajmować się przypadkami w których łamane są prawa ucznia – np 4 sprawdziany w tygodniu”. Inne ciekawa odpowiedzi to : „Wymiany z innymi szkołami”, „Problem tolerancji”, ”Powinien organizować więcej spotkań ze sławnymi ludźmi(..)”, także organizacją większej ilości akcji charytatywnych. Ktoś napisał: „Powinny być wyjścia do szpitali onkologicznych, do szkół specjalnych, aby zrozumieć problemy innych”. Ciekawą i bardzo dobrze odnoszącą się do naszego gimnazjum jest opinia: „Poszanowaniem własności. W tej szkole jest tak małe poszanowanie dla cudzych własności, że to szok! Koledzy piszą mi po zeszytach, nie szanują pieniędzy ani nie dotrzymują tajemnic. Uczniowie nie przywiązują wagi do moich rzeczy.” Odezwał się tez głos surowej krytyki : „Niech popracują najpierw nad swoją pracą, odpowiedzialnością i terminami– bo z tym u nich krucho.”


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE ANKIETY. Czy udzielasz się aktywnie w działalność samorządu? TAK – 16% NIE – 84%"

Podobne prezentacje


Reklamy Google