Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.Tworzenie bootowalnego pendriveTworzenie bootowalnego pendrive 2.Bootowanie pendrive’a z poziomu bios’uBootowanie pendrive’a z poziomu bios’u 3.Instalacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1.Tworzenie bootowalnego pendriveTworzenie bootowalnego pendrive 2.Bootowanie pendrive’a z poziomu bios’uBootowanie pendrive’a z poziomu bios’u 3.Instalacja."— Zapis prezentacji:

1

2 1.Tworzenie bootowalnego pendriveTworzenie bootowalnego pendrive 2.Bootowanie pendrive’a z poziomu bios’uBootowanie pendrive’a z poziomu bios’u 3.Instalacja systemu Windows 7Instalacja systemu Windows 7

3  Pendrive z pojemnością powyżej 4GB  Zainstalowany darmowy program Windows 7 USB/DVD download toolWindows 7 USB/DVD download tool  Obraz płyty z systemem. Najlepiej w rozszerzeniu *.ISO

4 Za pomocą „Windows 7 USB/DVD download tool”

5 Obraz okna systemowego wyboru pliku *.ISO do wgrania na pendrive. Obraz okna programu, do wyboru pliku *.ISO do wgrania na pendrive.

6 Tutaj wybieramy USB device (urządzenie USB) jako Nasz nośnik.

7 Wybieramy docelowy nośnik, na który zostanie skopiowany instalator systemu i pliki bootowalne.

8 Na tym etapie, program tworzy bootowalny instalator systemu Windows 7, najpierw formatując nośnik, a następnie kopiuje na niego potrzebne pliki. Ta czynność trwa od 2 do 10 minut, w zależności od wielkości pliku *.ISO, prędkości przesyłu danych miedzy komputerem a urządzeniem USB, oraz ogólnej prędkości działania aktualnego systemu.

9 Tworzenie bootowalnego urządzenia USB powiodło się. Etap utworzenia pendrive kończy się na 100%-ach kopiowania plików.

10

11 Po uruchomieniu ustawien BIOS’u w pierwszej kolejnosci, należy w zakładce BOOT zaznaczyć UEFI first, aby móc zbootować pendrive. (Ustawienia mogą się trochę różnić w zależności od wersji BIOS’u)

12 Boot manager’a uruchamiamy podczas testu post. Aby wejść należy (w większości wersji BIOSU) nacisnąć klawisz F12. W tym miejscu wybieramy nasz nośnik USB, urządzenie się zbootuje automatycznie.

13

14 Gdy pendrive zostanie poprawnie zbootowany to podczas ponownego rozruchu, po przejściu testów POST, wyświetlony zostanie komunikat, informujący, że naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z Naszego nośnika, wiec przyciskamy jeden z klawiszy. Po chwili rozpocznie się ładowanie plików instalacyjnych.

15 Na tym etapie instalacji wybieramy język systemu, format godziny i waluty oraz metodę wprowadzania informacji, a następnie przechodzimy Dalej. W następnym etapie klikamy Zainstaluj teraz. Aby kontynuować, trzeba zaakceptować umowę licencyjną. Ponownie wybieramy Dalej. Wskazujemy rodzaj instalacji – najlepiej wybrać Niestandardowa (zaawansowane).

16 W oknie „Gdzie chcesz zainstalować system Windows” wybieramy „Opcje dysku (zaawansowane)”, aby przygotować niesformatowany dysk. Następnie wybieramy jedną z partycji wyświetlanych na liście i klikamy „Nowy”, w odpowiednie pole wpisujemy rozmiar tworzonej partycji w MB, a następnie „Zastosuj”. W ten sam sposób możemy jeszcze podzielić nieprzydzielony rozmiar na dodatkowe partycje, przeznaczone na własne pliki. Po odpowiednim podzieleniu twardego dysku, formatujemy jego partycje, wskazując je po kolei na liście i wybierając „Formatuj”.

17 W tym momencie można odejść od komputera, gdyż system przechodzi pare etapów instalacji. m.in.: Kopiowanie plików systemu Windows Rozpakowywanie plików systemu Windows Instalowanie funkcji Instalowanie aktualizacji Kończenie instalacji.

18 Tutaj również nie jest potrzebna Nasza ingerencja ponieważ, system również robi to automatycznie.

19 W następnym kroku wybieramy ustawienia aktualizacji, gdzie zalecane jest wybranie pierwszej opcji - Użyj ustawień zalecanych. Trzeba nadać nazwę administratora oraz komputera. Następnie będziemy mogli skorygować ustawienia daty i godziny oraz strefy czasowej, jak i również można będzie podłaczyć komputer do sieci bezprzewodowej, jeśli system podłączy się do zabezpieczonej sieci to poprosi o hasło do sieci. Jeśli jednak nie mamy zamiaru korzystać z nowej funkcji, wybieramy Pomiń.

20 System Windows finalizuje ustawienia i po chwili zostanie wyświetlony pulpit Windows 7.

21 Po sfinalizowaniu ustawień, system loguje się na konto użytkownika utworzonego przy wstępnych konfiguracjach, gdzie następnie można dalej personalizować swój system. GOTOWE Uwaga! Aby móc ponownie używać pendrive do zdjeć, muzyki filmów itp. – NALEŻY GO SFORMATOWAĆ!

22 Klasa 2F Źródła: http://www.trochetechniki.pl/ http://www.instalki.pl/ http://www.elektroda.pl/


Pobierz ppt "1.Tworzenie bootowalnego pendriveTworzenie bootowalnego pendrive 2.Bootowanie pendrive’a z poziomu bios’uBootowanie pendrive’a z poziomu bios’u 3.Instalacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google