Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Weekend Majowy 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Weekend Majowy 2013."— Zapis prezentacji:

1 Weekend Majowy 2013

2 Spis treści 1 Maj – Święto Pracy 2 Maj – Święto flagi
3 Maj – Uchwalenie konstytucji 3-go Maja 26 Maj - Dzień Matki 30 Maj - Boże Ciało

3 1 Maj Międzynarodowe – Święto Pracy, w Polsce święto państwowe 1 maja (w Polsce i niektórych krajach dzień wolny od pracy) 1 maja 2004 – Polska wraz z dziewięcioma innymi państwami została oficjalnie przyjęta do Unii Europejskiej.

4 Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
2 Maj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Państwowym (Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

5 Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
3 Maj Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.

6 26 Maj Dzień Matki – święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie.

7 30 Maj - Boże ciało Procesja Bożego Ciała w Kościele katolickim – procesja eucharystyczna odbywana podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała. Jest ona jedną z barwniejszych procesji. Prowadzona jest przez księży z danej parafii i podczas niej odwiedzane są miejsca najważniejsze w przestrzeni sakralnej miejscowości, przede wszystkim krzyże i kapliczki. Procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane są fragmenty Ewangelii.


Pobierz ppt "Weekend Majowy 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google