Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa 4- latki Ul. Hallera

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa 4- latki Ul. Hallera"— Zapis prezentacji:

1 Grupa 4- latki Ul. Hallera
Marzec Grupa 4- latki Ul. Hallera

2 Czy to siostra, czy to brat, kolorowy z nimi świat
W pierwszym tygodniu marca rozmawialiśmy z dziećmi o ich rodzeństwie. Przedszkolaki zostały zapoznane z pojęciami: rodzeństwo, siostra, brat a także jedynak. Dzieci poznały zasady gry w „Piotrusia”. Wyszukiwały i łączyły pary ze sobą. Poznaliśmy piosenkę „Razem”, podczas której dzieci ilustrowały treść piosenki. Rozmawialiśmy o dzieleniu się różnymi rzeczami z rodzeństwem.

3 Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie
W drugim tygodniu marca rozmawialiśmy na temat pór roku i miesięcy ze zwróceniem uwagi na zmieniającą się pogodę za oknem. Tworzyliśmy kolory pochodne i złamane. Poznaliśmy piosenkę „Śpiący miś”.

4 Biblioteka Miejska Dnia r. grupa 4- latków wraz z grupą 3- latków wyjechała do Biblioteki Miejskiej przy ul. Sikiryckiego. Odbyły się tam warsztaty z książką „Kopciuszek- nikt nie lubi być przezywany”. Dzieci zastały zapoznane z treścią bajki. Następnie przeprowadzono pogadankę o przezywaniu się. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach integrujących grupę. Przekazywały sobie „iskierkę przyjaźni a także pluszowe serduszko w celu utrwalenia imion. Dzieci nauczyły się piosenki na przywitanie się oraz brały udział w zabawie z gazetami. Na koniec spotkania oprowadzono nas po bibliotece. Dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek.

5

6

7

8

9 Słychać śpiew wśród drzew i chmur, to artystów ptasich chór
W trzecim tygodniu rozmawialiśmy o ptakach, które powracają do nas na wiosnę (bocian, jaskółka, szpak i kukułka). Dzieci poznały wygląd i wielkość jaj różnych ptaków a także ich gniazda.

10 Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem
W ostatnim tygodniu marca rozmawialiśmy o poszczególnych dniach tygodnia. Poznaliśmy piosenkę „Rosnę, rosnę”. Przeprowadzone zostały ćwiczenia równowagi (Gimnastyka Mózgu- przekraczanie linii środkowej ciała).

11 Drzwi otwarte Dnia r. w naszym przedszkolu były „drzwi otwarte” dla rodziców z zajęć dodatkowych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z rytmiki oraz j. angielskiego.

12

13

14

15

16 Międzynarodowy Dzień Teatru
Dnia r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W ramach tego święta wybraliśmy się do przedszkola na ulicy Wilczyńskiego, gdzie dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów na temat „brzydkich słów” .

17

18

19

20

21


Pobierz ppt "Grupa 4- latki Ul. Hallera"

Podobne prezentacje


Reklamy Google