Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Woda to dar. Po co nam woda? To proste pytanie ma prostą odpowiedź: 1. Obecność wody jest dla nas absolutnie podstawowym warunkiem do życia. Zawartość

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Woda to dar. Po co nam woda? To proste pytanie ma prostą odpowiedź: 1. Obecność wody jest dla nas absolutnie podstawowym warunkiem do życia. Zawartość"— Zapis prezentacji:

1 Woda to dar

2 Po co nam woda? To proste pytanie ma prostą odpowiedź: 1. Obecność wody jest dla nas absolutnie podstawowym warunkiem do życia. Zawartość wody w ciele dorosłego człowieka wynosi aż 70%. Zawartość wody w ciele dorosłego człowieka wynosi aż 70%. Znajdujące się w niej składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich żywych organizmów. Znajdujące się w niej składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich żywych organizmów. Nie jesteśmy w stanie magazynować wody w naszym ciele. Powinniśmy przyjmować średnio 2-3 l dziennie. Nie jesteśmy w stanie magazynować wody w naszym ciele. Powinniśmy przyjmować średnio 2-3 l dziennie. Bez wody nie przeżyjemy dłużej niż 3 dni.

3 Po co nam woda? 2. Woda to także napój dla zwierząt i dom dla zwierząt wodnych

4 Po co nam woda? 3. Woda to pożywienie dla roślin

5 Nie doceniamy wody, a w Afryce jej brakuje. Co 20 sekund z powodu chorób lub powikłań związanych z niedostatkiem czystej wody umiera jedno dziecko.

6 Przeciętny Europejczyk zużywa 200 l wody w ciągu jednego dnia, Amerykanin aż 400 l. Mieszkańcy najuboższych krajów Afryki mogą liczyć zaledwie na 5 l – tyle, ile wykorzystujemy przy jednym pociągnięciu za spłuczkę w toalecie.

7 W Afryce najczęściej brakuje czystej wody, więc mieszkańcy tego kontynentu piją nawet brudną. W ten sposób szybciej umierają i częściej chorują. Aby iść po czystą do studni wędrują wiele kilometrów z ciężkimi baniakami z wodą.

8 Woda na ziemi Ziemia w 2/3 składa się z wody – więc wydawać by się mogło, że mamy jej pod dostatkiem, ale prawie 97% zasobów wody na świecie to woda słona. Tylko około 3% to woda słodka, a tej zdatnej do picia jest już poniżej 1%.

9 Woda źródłem przyjemności Możemy także rekreacyjnie wykorzystywać właściwości tego żywiołu, aby miło spędzić wolny czas.

10 Dostęp do czystej wody to problem dotykający miliarda ludzi na świecie. W przyszłości ta liczba może się znacznie zwiększyć. 22. marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – to dobry moment by zacząć ją oszczędzać.

11 Źródła: Onet.pl Onet.pl ekonomia.rp.pl ekonomia.rp.pl własna wiedza własna wiedza

12 Projekt przygotowała: Zuzanna Wronkowska Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Woda to dar. Po co nam woda? To proste pytanie ma prostą odpowiedź: 1. Obecność wody jest dla nas absolutnie podstawowym warunkiem do życia. Zawartość"

Podobne prezentacje


Reklamy Google