Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tablica motywacyjna – sposób na motywację mojego dziecka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tablica motywacyjna – sposób na motywację mojego dziecka"— Zapis prezentacji:

1 Tablica motywacyjna – sposób na motywację mojego dziecka

2 Zasady obowiązujące przy wprowadzaniu tablicy motywacyjnej
Zaczynamy od 3-4 obowiązków: Pierwszy obowiązek, to ten najtrudniejszy reprezentuje zachowanie dziecka, na którym najbardziej nam zależy. Drugi łatwiejszy, ale równie ważny. Trzeci łatwy dla dziecka jednak wymagający systematyczności – ważne, aby pojawiał się codziennie. Najtrudniejsze zadania powinny być punktowane najwyżej.

3 Ogóle zasady Tablicę wprowadzamy w niedzielę:
Razem z dzieckiem ustalamy czego oczekujemy, w jaki sposób będziemy punktować zachowania oraz kiedy i co będzie nagrodą w tym tygodniu. Rozliczenie w następną niedzielę jeśli dziecko otrzymało 80 % punktów z danego tygodnia. Jeśli dziecku nie udało się zebrać wymaganej liczby punktów okres rozliczenia odracza się do momentu uzyskania zaplanowanego minimum punktów.

4 Nagrody Ustalane z dzieckiem i dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka w danym wieku. Preferowane nagrody to nagrody niematerialne: na przykład wspólne wyjście, zabawa, zaproszenie kolegi do domu lub wyjście do kogoś, późniejszy powrót. Jeśli materialne to zgodne z zainteresowaniami. Większe nagrody lub wyjścia powinno rozliczać w dłuższym okresie czasu np. dwutygodniowym.

5

6 Należy uważać na: Konsekwencję – nagrody w formie punktów, naklejek itp. muszą pojawiać się bezpośrednio po zachowaniu Cykliczność – wizja nagrody musi pojawić się w niedzielę i w kolejną niedzielę musi być rozliczona jeśli dziecko spełniło wymagania. Potrzeby dziecka – musimy słuchać i być na bieżąco w zainteresowaniach dzieci.


Pobierz ppt "Tablica motywacyjna – sposób na motywację mojego dziecka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google