Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaczynamy od 3-4 obowiązków: Pierwszy obowiązek, to ten najtrudniejszy reprezentuje zachowanie dziecka, na którym najbardziej nam zależy. Drugi łatwiejszy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaczynamy od 3-4 obowiązków: Pierwszy obowiązek, to ten najtrudniejszy reprezentuje zachowanie dziecka, na którym najbardziej nam zależy. Drugi łatwiejszy,"— Zapis prezentacji:

1

2 Zaczynamy od 3-4 obowiązków: Pierwszy obowiązek, to ten najtrudniejszy reprezentuje zachowanie dziecka, na którym najbardziej nam zależy. Drugi łatwiejszy, ale równie ważny. Trzeci łatwy dla dziecka jednak wymagający systematyczności – ważne, aby pojawiał się codziennie. Najtrudniejsze zadania powinny być punktowane najwyżej.

3 Tablicę wprowadzamy w niedzielę: Razem z dzieckiem ustalamy czego oczekujemy, w jaki sposób będziemy punktować zachowania oraz kiedy i co będzie nagrodą w tym tygodniu. Rozliczenie w następną niedzielę jeśli dziecko otrzymało 80 % punktów z danego tygodnia. Jeśli dziecku nie udało się zebrać wymaganej liczby punktów okres rozliczenia odracza się do momentu uzyskania zaplanowanego minimum punktów.

4 Ustalane z dzieckiem i dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka w danym wieku. Preferowane nagrody to nagrody niematerialne: na przykład wspólne wyjście, zabawa, zaproszenie kolegi do domu lub wyjście do kogoś, późniejszy powrót. Jeśli materialne to zgodne z zainteresowaniami. Większe nagrody lub wyjścia powinno rozliczać w dłuższym okresie czasu np. dwutygodniowym.

5

6 Konsekwencję – nagrody w formie punktów, naklejek itp. muszą pojawiać się bezpośrednio po zachowaniu Cykliczność – wizja nagrody musi pojawić się w niedzielę i w kolejną niedzielę musi być rozliczona jeśli dziecko spełniło wymagania. Potrzeby dziecka – musimy słuchać i być na bieżąco w zainteresowaniach dzieci.


Pobierz ppt "Zaczynamy od 3-4 obowiązków: Pierwszy obowiązek, to ten najtrudniejszy reprezentuje zachowanie dziecka, na którym najbardziej nam zależy. Drugi łatwiejszy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google