Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sacrosanctum concilium

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sacrosanctum concilium"— Zapis prezentacji:

1 Sacrosanctum concilium
Wojciech Kosmowski , OJDL, Laski pod Warszawą

2 Vaticanum II otwarty 11 października 1962 przez papieża Jana XXIII, zakończony 8 grudnia 1965 przez papieża Pawła VI Sobór duszpasterski Odpowiedź na znaki czasu Pierwszy dokument: Sacrosanctum concilium Czego dotyczy projekt? Zdefiniuj cel projektu. Czy jest podobny do projektów, które zostały zrealizowane w przeszłości, czy całkiem nowy? Zdefiniuj zakres projektu. Czy jest to projekt niezależny, czy powiązany z innymi projektami? * Ten slajd jest zbędny na cotygodniowych spotkaniach dotyczących stanu projektu.

3 Ustanowienie Eucharystii Odczytywanie znaków czasu
Rozwój liturgii Ustanowienie Eucharystii Odczytywanie znaków czasu Vaticanum II Powiel ten slajd, jeśli wystąpiło więcej problemów. Ten i powiązane z nim slajdy mogą zostać przeniesione do dodatku lub ukryte w razie potrzeby. Czasy apostolskie

4 Przygotowanie Konstytucji i dalsze losy odnowy
Punkt 1 Ruch biblijny i liturgiczny Punkt 2 Przygotowanie Vaticanum II Punkt 3 Sesje Soboru i ogłoszenie KL Punkt 4 Kolejne dokumenty i wdrożenie Powiel ten slajd, jeśli wystąpiło więcej problemów. Ten i powiązane z nim slajdy mogą zostać przeniesione do dodatku lub ukryte w razie potrzeby.

5 Założenie podstawowe KL 1. Ponieważ Sobór święty postawił sobie za cel: przyczynić się do coraz większego rozwoju życia chrześcijańskiego wśród wiernych, lepiej dostosować do potrzeb naszych czasów podlegające zmianom instytucje, popierać to, co może ułatwić zjednoczenie wszystkich wierzących w Chrystusa, i umocnić to, co prowadzi do powołania wszystkich ludzi na łono Kościoła, dlatego uznał, że w szczególny sposób należy zatroszczyć się także o odnowienie i rozwój liturgii. Powiel ten slajd, jeśli wystąpiło więcej problemów. Ten i powiązane z nim slajdy mogą zostać przeniesione do dodatku lub ukryte w razie potrzeby.

6 Zawartość KL Wstęp Ogólne zasady Misterium Eucharystii
Inne sakramenty i sakramentalia Brewiarz Muzyka sakralna Sztuka Sakralna Rok liturgiczny Kalendarz Powiel ten slajd, jeśli wystąpiło więcej problemów. Ten i powiązane z nim slajdy mogą zostać przeniesione do dodatku lub ukryte w razie potrzeby.

7 Główne idee Jakie zależności mają wpływ na czas, koszty i wyniki tego projektu?

8 Ciąg dalszy nastąpił … Co się stało z Sacrosanctum concilium i odnową liturgiczną w Ruchu i powiązanych z nim dziełach? Przygotuj slajdy do dodatku, jeśli trzeba przedstawić więcej szczegółów lub slajdy pomocnicze. Dodatek może być potrzebny również w sytuacji, gdy prezentacja jest później przekazywana odbiorcom.


Pobierz ppt "Sacrosanctum concilium"

Podobne prezentacje


Reklamy Google