Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie."— Zapis prezentacji:

1 Dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie.

2 TPD jest organizacją, która stara się wychowywać dzieci i zająć im czas wolny..Na terenie Suchedniowa znajdują się dwa ogniska wychowawcze

3 Praca społeczna podobna jest do innych działań, które ludzie podejmują w życiu. Ludzie pracują społecznie ze względu na wartości jakie wyznają i na to w co wierzą, we własnym interesie i dla zaspokojenia pewnych potrzeb, jakie mają jako jednostki ludzkie. A. H. Maslow wyodrębnia pięć poziomów potrzeb. Potrzeby jednego poziomu muszą zostać zaspokojone, zanim następny poziom potrzeb stanie się dominujący. HIERARCHIA POTRZEB MASLOWA Potrzeba samorealizacji –potrzeba realizacji własnych możliwości i rozwoju osobowości. Potrzeby pozytywnej samooceny, potrzeby ego-szacunek dla samego siebie, status, autorytet. Potrzeby społeczne- przyjaźń, przynależność, akceptacja. Potrzeba bezpieczeństwa- ochrony przed zranieniem, zagrożeniem, deprywacją. Potrzeby fizjologiczne-pożywienie, napój, dach nad głową. -----------------------------SAMOREALIZACJA----------------------------------------- -----------------------------POTRZEBA AUTOAKCEPTACJI------------------------------------ -----------------------------POTRZEBY SPOŁECZNE----------------------------------------- -----------------------------POTRZEBA BEZPIECZEŃSTWA----------------------------------- ------------------------------POTRZEBY BYTOWE-----------------------------------------------

4 1.Czym będę się zajmował? 2.Ile czasu będę musiał poświecić tej pracy? 3.Co mam robić jeśli mi się coś nie uda? 4.Czy są przewidziane szkolenia? 5.Czy w trakcie mojej pracy będziecie mi pomagać w podejmowaniu nowych inicjatyw, rozwiązań ? 6.Jak będziecie wzmacniać moje poczucie wartości/pewności, że to co robię, robie to dobrze? 7.Czy pomożecie mi ocenić moje umiejętności? 8.Czy jest ktoś kto wspiera wolontariuszy? 9.Czy pomożecie mi poznać moje ograniczenia i wskażecie momenty w których mogę prosić o pomoc? 10.Czy myślicie szerzej o odpowiedzialności z moją prace-czy przewidujecie zwiększenie tej odpowiedzialności ? - czy dacie mi nowe wyzwanie, nowe zadanie 11.Czy wesprzecie mnie w momencie gdy zostanie zwiększony zakres moich obowiązków, a tym samym zwiększy się moja odpowiedzialność? 12.Kiedy będę zmęczony, znużony daną pracą, czy pozwolicie mi spokojnie odejść?

5 To osoba która dobrowolnie bezpłatnie pomaga innym. Wolontariuszem może być każdy w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie gdzie taka pomoc jest potrzebna. Zwykle wolontariusz nie musi posiadać ściśle określonych kwalifikacji, wystarczające są dobre chęci i wolny czas. Kandydat również nie musi mieć dużego doświadczenia zawodowego, biegle posugiwać się komputerem czy znać ścisłe języki obce, nie musi być też w pełni sprawny fizycznie. Jednak w niektórych przypadkach wymaga się od wolontariusza kwalifikacji odpowiednich do rodzaju i zakresu wykonywanych zadań.

6 PYTANIA 1.Czy mają panie satysfakcje z pracy z dziećmi i wolontariuszami? 2. Czy wolą panie siedzieć w domu czy w TPD? 3.Czy miały panie kiedykolwiek ochotę przerwać prace z powodu zachowania wychowanków? 4.Czy ciężko pracować z dziećmi? 5.Czy uważają panie że wolontariusze pomagają w TPD? 6. Czy mają panie faworyta z wychowanków lub wolontariuszy? 7.Co sprawia pani największą satysfakcję z pracy? 8.Czy praca z dziećmi była lub jest pań życiowym celem? 9.Czy trudno zapanować nad wychowankami lub wolontariuszami? 10.Zwarzając na to że tu uczęszczają pani dzieci czy traktuje je pani lepiej od innych lub wymaga pani od nich więcej/ Co pani mąż sądzi o tym że pani spędza tu cały dzień?

7 1.obie-tak 2.beata- Bo czuję się potrzebna, mogę organizować czas wolny dzieciom/ Lucyna- Ponieważ mogę pomagać organizacji wolnego czasu i pomoc w lekcjach i problemach 3.beata-tak/ Lucyna-tak 4.beata-Tak ale się opłaca/ Lucyna-Jest to praca wymagająca poświęcenia, wytrwałości i cierpliwości 5.obie-Pomagają w odrabianiu lekcji przygotowują posiłki, i opiekują się młodszymi wychowankami 6.beata-Nie ma faworytów wszyscy jesteśmy wielką rodziną/ Lucyna-wszyscy są traktowani równo 7.bie-radośc dziecka, uśmiech, szczęście 8.obie-tak świadczą o tym kierunki które ukończyłyśmy na studiach 9.obie-Jeśli ma się dobrze zorganizowany czas to nie 10.beata-Są traktowani równo z grupą/ Lucyna- nie mam dzieci 11.obie-popierają nas w naszych działanich

8 1.Czy podoba wam się gdy przychodzicie pomagać innym? 2.Czemy zostałyście wolontariuszkami? 3.Czy lubicie spędzać swój wolny czas w TPD? 4.Do którego roku życia chciałybyście uczęszczać w wolontariacie ? 5.Czy zawarłyście nowe przyjaźnie? 6.Czy lubicie uczęszczać w wolontariacie? 7.Co sądzicie o wychowawczyniach TPD? 8.Co sądzicie o wychowankach świetlicy? 9.Co robicie gdy przychodzicie na wolontariat do TPD? 10.Czy uczęszczałyście w innych akcjach pomagania dzieciom?

9 1.Bardzo mi się podoba 2.Ponieważ kręci mnie pomaganie innym 3.Tak-lubię spędzać tu swój wolny czas ponieważ wole to niż siedzenie przed telewizorem 4.Na razie nie mam pojęcia lecz bym chciał jak najdłużej 5.Tak 6.Tak-Bardzo lubię ponieważ wtedy mogę być po prostu sobą 7.Bardzo je lubię, znam je już naprawdę długo więc nie wiem co bym zrobiła jak by odeszły 8.Moim zdaniem są bardzo fajni. Jesteśmy bardzo zżyci 9.Staram się jak najbardziej pomagać innym 10.Tak-uczęszczałam w SMS-zbierałam żywność

10 1.Tak 2.Ponieważ lubię pomagać innym 3.No oczywiście że tak 4.Jak najdłużej 5.Tak 6.Tak 7.Są bardzo miłe i uczynne, lubie je 8.Że są mili 9.Pomagam innym 10.Tak WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY-zbiórka żywności

11 1.Tak-podoba mi się to ponieważ mam z tego satysfakcję 2.Ponieważ od zawsze chciałam pomagać dziecią 3.Tak-bardzo lubię 4.Do 16 5.Tak 6.Tak-lubię 7.Sądze że są to bardzo miłe osoby 8.Są to bardzo miłe dzieci 9.Zajmuje się swoimi obowiązkami 10.Tak-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy /zbiórka żywności ze szkoły

12 1.Tak-ponieważ bardzo to lubię 2.Ponieważ lubię pomagać innym 3.Tak-ponieważ lubię tu przebywać 4.Jak najdłużej się da 5.Tak oczywiście, i dużo fajnych znajomości 6.Tak ponieważ dużo się uczymy pracować z dziećmi 7.Moim zdaniem panie są bardzo miłe i dużo pracują z dziećmi 8.Dzieci są bardzo fajne i świetnie się z nim prowadzi zajęcia, ponieważ się dużo śmieją i są wesołe 9.Przedewszystkim pomagamy panią 10.Tak- W zbiórce żywności z sms i ze szkoły A Oto kilka zdjęć z TPD w suchedniowie!

13

14

15

16

17


Pobierz ppt "Dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google