Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informatyka Marlena Szymańska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informatyka Marlena Szymańska."— Zapis prezentacji:

1 Informatyka Marlena Szymańska

2 ŻYCIORYS Witam. Nazywam się Marlena Szymańska. Urodziłam się w Zamościu. W wieku 8 lat rozpoczęłam naukę w Szkole Podstawowej nr3 w Zamościu. Uczęszczałam tam 6 lat, po czym rozpoczęłam naukę w Gimnazjum nr 3 w Zamościu. W trakcie tych 9 lat uczęszczałam na zajęcia taneczne, na początku z baletu, następnie ludowe, towarzyskie, kończąc swoją dotychczasową karierę taneczną na tańcu nowoczesnym. Dodatkowo chodziłam również na zajęcia z języka angielskiego przez 6 lat. Po napisaniu testu gimnazjalnego rozpoczęłam swoja naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Zamościu w klasie o profilu matematyczno-ekonomicznym. Swoja naukę w tej szkole zakończyłam matura, którą zadawalam z języka polskiego, języka angielskiego i oczywiście z matematyki. Po maturze postanowiłam rozpocząć studia, sądzę że w najładniejszym mieście w Polsce-Krakowie. O tym ze podjęłam studia w Krakowie zdecydowałam w ostatniej chwili, ale z perspektywy czasu myślę ze podjęłam dobra i słuszną decyzje. Otóż studiuje na Uczelni Ekonomicznej w Krakowie na dość ciekawym i rzadko spotykanym kierunku w Polsce a mianowicie-Towaroznawstwie. Muszę przyznać ze kierunek jest bardzo ciekawy, myślę ze w dużej mierze ze względu na zajęcia tj. matematyka, chemia czy fizyka. Jednak dla mnie najciekawsze są zajęcia odbywające się w laboratoriach z chemii, fizyki i analizy instrumentalnej. W tym momencie mogę stwierdzić ze studiowanie to coś dla mnie i chodzi mi tu przede wszystkim o tą bardziej imprezową stronę studiowania.

3 Myślę również ze podjęłam dobra decyzje, jeśli chodzi o to że zamieszkałam w jednym z akademików UEK-u, czyli w Merkurym. Nie wyobrażam sobie życia teraz np. na mieszkaniu. Akademik to cos dla mnie wiec w przyszłym roku, o jeśli zostanę na tej uczelni to będę nadal tam mieszkać. A powodem tego, że tak bardzo spodobał mi się akademik jest to, że jest tam bardzo dużo fajnych ludzi. Miejscem, w którym bardzo często przebywam jest sala telewizyjna, jednak w dużej mierze ciągle przesiaduje w niej faceci oglądając mecze. Jednak mi to w zupełności nie przeszkadza, bo akurat mecze to jest cos, co bardzo lubię. Ogólnie rzecz biorąc lubię prawie wszystkie rodzaje sportów. I właśnie z tego względu, że tak często chodzę na sale telewizyjna znam w akademiku więcej chłopców niż dziewczyn. A wracając do mojego pokoju w akademiku to miałam szczęście, co do moich współlokatorek, szczególnie do jednej, bo jak obie jesteśmy w pokoju to Sie naprawdę dużo dzieje. Myślę, że teraz jest dobry moment abym mogła coś napisać o moich zainteresowaniach. Otóż taniec to moja wielka pasja i bardzo ubolewam nad tym ze nie ma teraz za bardzo czasu, aby się temu w pełni poświęcić. Muzyka to mój drugi świat poza realnym. Uważam że dzień bez muzyki to dzień stracony. Słucham przede wszystkim mocniejszych brzmień, czyli rocka, ale również lubię jazz. Chociaż jeśli mam potańczyć to preferuje rytmy latynoskie. Poza tym lubię oglądać filmy i podróże. Lubię tez oczywiście sobie pospać wiec, jeśli musze wstać rano to ciężko mnie ściągnąć z łóżka. Myślę ze moim znakiem rozpoznawczym jest uśmiech. Pozdrawiam:)

4 CHEMIA

5 HC≡CH + HC≡CH → H2C≡CH−C≡CH winyloacetylen
REAKCJE CHEMICZNE CaC2 + 2H2O → HC≡CH + Ca(OH)2 Acetylen HC≡CH + HC≡CH → H2C≡CH−C≡CH winyloacetylen H2C=C-CºCH + HCl ® H2C=C-C=CH2 H H Cl Chloropren n H2C=C-C=CH2 ® [-CH=C-C=CH-] n H Cl H H Cl H

6

7 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Informatyka Marlena Szymańska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google