Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

14.03.2014 Dziennik Gazeta Prawna, Dominik Skoczek "Prawo autorskie powinno chronić twórców, a nie internetowych piratów" "Palącym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "14.03.2014 Dziennik Gazeta Prawna, Dominik Skoczek "Prawo autorskie powinno chronić twórców, a nie internetowych piratów" "Palącym."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 14.03.2014 Dziennik Gazeta Prawna, Dominik Skoczek "Prawo autorskie powinno chronić twórców, a nie internetowych piratów" "Palącym problemem jest także brak tantiem autorskich za eksploatację internetową, która powoli wypiera wszystkie dotychczasowe formy dystrybucji utworów. Należy zapewnić twórcom niezrzekalne i nieprzenaszalne prawo do wynagrodzenia za eksploatację utworów w Internecie, uiszczane przez finalnego dystrybutora, czyli serwis internetowy zapewniający dostęp do tych utworów użytkownikom Internetu." "W większości krajów europejskich, gdzie zdecydowano się na szerokie ujęcie wyjątku w zakresie prywatnego kopiowania, wprowadzono opłaty kompensacyjne (w Polsce zwane opłatami od czystych nośników). W Niemczech czy Francji podmioty uprawnione otrzymują rocznie z tego tytułu około 200 mln euro. Tymczasem w Polsce, gdzie zakres wolności kopiowania na użytek prywatny jest równie szeroki, opłaty nie przekraczają 2 mln euro. " wprowadza w błąd, w 2012 roku zebrano ok. 27mln czyli ok 4,5mln euro

14 17.03.2014 Rzeczpospolita "Bezpłatny dostęp do dzieł to zysk pośredników" "Komisja Europejska wyraźnie chce doprowadzić do uelastycznienia przepisów o dozwolonym użytku, który pozwala każdemu korzystać z utworów bez konieczności uzyskiwania zgody twórców. To bezpośrednio uderza w interesy twórców, więc Komisja dla pozornej równowagi zadała kilka pytań o wynagrodzenia dla twórców, tzn. czy w świecie cyfrowym są należycie zabezpieczone. Oczywiście nie są, stąd niezbędne jest przy okazji tej reformy ujednolicenie przepisów o opłatach od czystych nośników czy wprowadzenie dodatkowego wynagrodzenia dla twórców filmowych za eksploatację ich utworów w internecie. " [...] Bruksela zaczyna zauważać, że na oferowanym darmowym dostępie do rozrywki krocie zarabiają przede wszystkim pośrednicy internetowi." " Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale bez dozwolonego użytku niemożliwe byłoby skopiowanie dla rodziny czy najbliższych przyjaciół zakupionej piosenki na płycie CD czy nagranego filmu z telewizji. " - kto w dzisiejszych czasach tak kopiuje?

15

16


Pobierz ppt "14.03.2014 Dziennik Gazeta Prawna, Dominik Skoczek "Prawo autorskie powinno chronić twórców, a nie internetowych piratów" "Palącym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google