Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Legalne Oprogramowanie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Legalne Oprogramowanie"— Zapis prezentacji:

1 Legalne Oprogramowanie

2 Po co i gdzie używamy sprzęt komputerowy?
W obecnych czasach zestaw komputerowy nie jest już luksusem. Korzystamy z komputerów w domu, w szkole, w pracy, praktycznie wszędzie. Znajomość obsługi komputerów to jeden z podstawowych wymogów dla ludzi starających się o pracę, a coraz częściej jest to również wymóg w szkołach. Domowe komputery służą przede wszystkim do nauki jak i dla rozrywki, ale często również używane są do nielegalnego kopiowania oprogramowania. Większość użytkowników komputerów kopiujących oprogramowanie, tłumaczy swoje postępowanie ceną legalnych wersji, która wysoko przekracza uzyskiwane zarobki, czy kieszonkowe od rodziców.

3 Kup legalne oprogramowanie!
Warto jednak czasem poczekać i odłożyć wymaganą kwotę, aby kupić program użytkowy, czy grę legalnie. Przede wszystkim mamy satysfakcję z legalnego posiadania oprogramowania. Ponadto możemy liczyć na wszelkiego rodzaju uaktualnienia programów i pomoc techniczną, co nie jest możliwe dla osób korzystających z "piratów". Oprogramowanie pozbawione pomocy technicznej może stać się przyczyną wielu problemów. Najważniejszym jednak powodem posiadania legalnych wersji programów jest pozostanie w zgodzie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Istnieje oczywiście możliwość uaktualnienia nielegalnych wersji, ale wtedy możemy liczyć się z wizytą osób, które zajmują się ściganiem kradzieży własności intelektualnej. Każde takie stwierdzone naruszenie prawa niesie za sobą skutki prawne i wysokie kary pieniężne, szczególnie w odniesieniu do firm.

4 Oprogramowanie Windows
To rodzina systemów operacyjnych wyprodukowanych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.

5 Jakie naklejki powinny znajdować się na komputerach lub laptopach oznajmujących, że mamy właściwe oprogramowanie

6 Dziękuję za uwagę ! Monika Kollmetz kl. va


Pobierz ppt "Legalne Oprogramowanie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google