Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koncert Wieloma językami ukazuje wielowymiarowość kultury polskiej. Koncert nawiązuje do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi artystka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koncert Wieloma językami ukazuje wielowymiarowość kultury polskiej. Koncert nawiązuje do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi artystka."— Zapis prezentacji:

1

2 Koncert Wieloma językami ukazuje wielowymiarowość kultury polskiej. Koncert nawiązuje do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi artystka. Wieloma językami czerpie ze skal muzyki tradycyjnej, jednak nie jest archiwalną składanką, lecz spójną całością mówiącą nowoczesnym językiem muzycznym, opartym o oryginalny styl kompozytorski Cichej, jej osobowość, charyzmę oraz doświadczenie w ekspresji muzycznej, zdobyte w OPT Gardzienice. Na koncercie usłyszymy piosenki w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, po polsku, tatarsku i w esperanto. Muzyka to najlepszy tłumacz języka emocji – uniwersalne medium zrozumiałe dla ludzi wszystkich kultur.

3 Rys. K. Mojsak Koncert Wieloma językami powstawał w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego Podlaskie – pogranicze Wschodu i Zachodu, jeden z najbardziej zróżnicowanych regionów w Polsce pod względem kulturowym i etnicznym. Oprócz Polaków tereny te zamieszkują Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy, Cyganie. Przed wojną mieszkali tu i tworzyli Żydzi. Wierzy się tu wieloma religiami, mówi wieloma językami, nie dziwi fakt, że to właśnie tu zrodziła się idea Esperanto - w tym wielokulturowym środowisku wychowywał się Ludwig Zamenhof.

4 KAROLINA CICHA – wokalistka, aktorka, kompozytorka, multiinstrumentalistka. W latach związana była z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych GARDZIENICE jako odtwór - czyni tytułowych ról w spektaklach Elekra i Ifigenia w A… Zadebiutowała płytowo w albumie GAJCY! wydanym przez Muzeum Powstania Warszaw - skiego. Piosenka "Miłość bez jutra" z tej płyty była wg. portalu INTERIA jednym z dziesięciu najlepszych utworów w muzyce rockowej W kolejnym roku nagrała płytę WWW. WAWA2010.PL z wła - snymi aranżacjami piosenek o Warszawie (na płycie wystąpili m.in. CZESŁAW ŚPIEWA, MAMADOU DIOUF, TITUS, T. BUDZYŃSKI, T. TYMAŃSKI). W 2010 roku pojawiła się jej płyta: Do ludożerców z muzyką do tekstów TADEUSZA RÓŻEWICZA. Ostatnio wydała album Miękkie maszyny, w którym po raz pierwszy Cicha wypowiada się jako autorka tekstów. Ukończyła polonistykę w Białymstoku ze stopniem doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W dziedzinie muzyki jest samoukiem. Koncertuje w kraju i za granicą. Gości z koncertami zar ó wno na międzynarodowych festiwalach rockowych (Heineken Operer Festival w Gdyni 2011) jak i teatralnych (m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 2011, TEATROMANIA w Bytomiu 2011).

5 Stypendium Ministra Kultury na skomponowanie i wykonanie muzycznego monodramu opartego na tekstach S. Themersona I miejsce na międzynarodowym Chansons Festival w Kolonii II miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Finalistka "Wielkiej Piątki" na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie Zdobywczyni Nagrody Głównej na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie I miejsce na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu Laureatka Złotych Kluczy - nagrody Kuriera Porannego dla wybitnych osobowości kultury. Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku pt. Białostockie kompozycje Karoliny Cichej.

6 W ramach Teatru Gardzienice, jako odtwórczyni tytułowej roli w przedstawieniu Ifigenia w A... oraz Elektra (reż W. Staniewski) Cicha wystąpiła m.in.: Stany Zjednoczone, Nowy Jor, Teatr La Mama. październik 2007 Warszawa, Teatr Narodowy, styczeń 2008 Wrocław, Teatr Polski, Rezydencja teatru we Wrocławiu, luty 2008 Kraków, Narodowy Stary Teatr, Conradfestiwal, kwiecień 2008 Norwegia, Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Porsgrunn, czerwiec 2008 Grecja, Amfiteatr Frynichosa - Delfy, lipiec 2008 Łotwa, Ryga: Festiwal Polskiego Teatru, listopad 2008 Egipt, Aleksandria, Biblioteka Aleksandryjska, luty 2009 Norwegia, Oslo, Fossness, wrzesień 2009 KONCERTY Jako jedna z dziesięciu polskich artystów wystąpiła podczas największego polskiego festiwalu Heineken Operer Festival w Gdyni (2011). Plenerowe koncerty w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Gajcy!. Retransmisje na żywa w TVP. (2009,2010) Koncerty na Polnische Kulturstage – Polonia Viva. Dni kultury polskiej w Berlinie (2011) Koncert w Monachijskm Anton-Fingerle Bildungszentrum organizowany przez stowarzyszenie Polonica ev (2007) Koncert Do Ludożerców jako jedna z 10 polskich wykonawców na Przegląd zie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. (2011) Koncert na Międzynarodowym festiwalu TEATROMANIA w Bytomiu (2011) Koncert Obraz i Dźwięk otworzył prestiżową wystawę biennale plakatu Michała Batorego w warszawskich Łazienkach Królewskich (2012) Koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej – koncert transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia Program Trzeci (płyta Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku- gościnny udział w koncercie Czesław Śpiewaobok Katarzyny Nosowskiej i Gaby Kulki. (2011)

7 Marek Tercz - juror Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie Dziewczyna o niezwykłym darze od Boga. To kobieta orkiestra i największy talent wykonawczy w tym kraju Czesław Mozil Czesław Śpiewa: Kiedy Cicha jest na scenie z ufnością dziecka poddaje się emocjom dźwięków. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem, bo jednocześnie to, co robi jest mega spontaniczne. Tomasz Budzyński Armia: Cicha to najciekawsza osobowość wśród polskich wokalistek od lat.

8 Karolina Cicha: współpraca menagerska: Paulina Stypułkowska karolinacicha.eu Koncert Wieloma językami powstawał w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego Koncert Wieloma językami: solo (multiinstrumentalna wersja na wokal, sampler, klawisze, multiefekt, akordeon i perkusjonalnia) z zespołem (bardziej elektrycznie: z gitarami, perkusją, basem).


Pobierz ppt "Koncert Wieloma językami ukazuje wielowymiarowość kultury polskiej. Koncert nawiązuje do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi artystka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google