Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE."— Zapis prezentacji:

1 Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE

2 *Położenie: * Położenie: bezpośrednie sąsiedztwo z Warszawą *Charakter gminy: * Charakter gminy: gmina wiejska Powierzchnia: * Powierzchnia: 6917 ha * Liczba ludności: * Liczba ludności: ponad 20 tys. * Podział na: * Podział na: 33 wsie, 22 sołectwa

3 Cechy wyróżniające Gminę Lesznowola korzystne położenie geograficzne (wzdłuż dróg krajowych) wysoki poziom planowania przestrzennego – 98,5 % obszaru gminy dobrze rozwinięta gospodarka, a w tym sektor małych i średnich przedsiębiorstw, rzemiosło i handel dobry stan infrastruktury technicznej wysoki poziom oświaty gminnej potencjał intelektualny mieszkańców, aktywność dobry poziom przyrostu naturalnego sprawny samorząd

4 Sport i rekreacja Mieszkańcy mają możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych w halach sportowych i na ogólnodostępnych stadionach z boiskami o sztucznych nawierzchniach. Gmina Lesznowola jest organizatorem imprez i zawodów sportowych i zawodów sportowych o zasięgu gminnym, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, a uczestnikami ich są dzieci, młodzież, dorośli, osoby niepełnosprawne oraz znane osobistości sportu.

5 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE Stadiony lekkoatletyczne z kompleksem boisk Stadiony lekkoatletyczne z kompleksem boisk Lesznowola Nowa Iwiczna Hale sportowe Hale sportowe Lesznowola Łazy

6 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE Mieszkańcy mają do dyspozycji 21 placów zabaw i rekreacji Kompleks boisk w Mrokowie Kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych Moje Boisko – ORLIK 2012 w Łazach Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle Największy kompleks sportowy. Termin oddania do użytku wrzesień 2013r.

7 GMINALESZNOWOLA GMINA LESZNOWOLA Gmina jest laureatem licznych konkursów i uzyskała wiele prestiżowych tytułów oraz certyfikatów, m. in. godło promocyjne TERAZ POLSKA, godło promocyjne TERAZ POLSKA, Gmina Fair Play, Gmina Fair Play, Mazowiecka Gmina Roku, Mazowiecka Gmina Roku, Gmina Bliska Środowisku, Gmina Bliska Środowisku, Samorządowy Lider Zarządzania, Samorządowy Lider Zarządzania, Gmina Przyjazna Przedsiębiorczości Gmina Przyjazna Przedsiębiorczości Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Mecenas Polskiej Ekologii Mecenas Polskiej Ekologii Samorządowy Lider Edukacji Samorządowy Lider Edukacji oraz wyróżnienia sportowe: oraz wyróżnienia sportowe: Aktywna Gmina i Sportowa Gmina. Aktywna Gmina i Sportowa Gmina.

8 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Od 2003 roku na przełomie października i listopada odbywa się corocznie Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz biegaczy z całej Polski. Celem imprezy jest uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz propagowanie biegu jako najprostszej formy ruchu.

9 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Lesznowolski Minimaraton, to jedna z najciekawszych imprez biegowych powiatu piaseczyńskiego. Startują w niej zawodnicy nie tylko z gminy, czy powiatu, ale całej Polski. Jego dużą zaletą jest to, że mogą startować w niej całe rodziny, a to sprawia, że cieszy się coraz większa popularnością. Bieg główny na dystansie 1/10 długości maratonu, czyli 4219,5 metra, poprzedzony jest biegami dzieci na krótszych dystansach. Jego dużą zaletą jest to, że mogą startować w niej całe rodziny, a to sprawia, że cieszy się coraz większa popularnością. Bieg główny na dystansie 1/10 długości maratonu, czyli 4219,5 metra, poprzedzony jest biegami dzieci na krótszych dystansach.

10 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Dzieci z klas I-II i młodsze z szkoły podstawowej miały do pokonania 300 metrów, klasy III-IV musiały przebiec 600 metrów, a klasy V-VI 1000 metrów. a klasy V-VI 1000 metrów. Gimnazjaliści i juniorzy mieli do pokonania pełny dystans Minimaratonu. 2,5 letni Michałek- najmłodszy biegacz W biegach dziecięcych wystartowało ponad 70 dzieci.

11 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Bieg główny startował ze stadionu lekkoatletycznego przy ZSP w Lesznowoli i wiódł po gminnych drogach. W biegu wystartowało 229 zawodników, którzy ścigali się w zimowej scenerii. W nocy Gminę Lesznowola nawiedziła śnieżna nawałnica. Mimo to, zawody nie zostały odwołane, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby trasa była starannie odśnieżona i perfekcyjnie zabezpieczona przez służby mundurowe. Z takiej pogody zadowolone były dzieci, dzięki którym na płycie boiska jak grzyby po deszczu rosły kolejne bałwany.

12 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Upragniona meta. Zwycięzca X Minimaratonu We dwoje raźniej ;-)

13 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Po biegu na zawodników czekał ciepły posiłek złożony z grochówki i bigosu. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali kubki z logo i zdjęciem z imprezy, z logo i zdjęciem z imprezy, a także jubileuszowe pamiątkowe medale.

14 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Obecna na biegu Wójt Gminy Lesznowola Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik nagrodziła najlepszych trzech zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. najlepszych trzech zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Kategoria: OPEN Kobiet Kategoria: + 40 lat Mężczyzn Kategoria: Gimnazjum Chłopców

15 Biegnij z nami w XI Minimaratonie w Lesznowoli !!!


Pobierz ppt "Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google