Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE"— Zapis prezentacji:

1 Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE
GMINA LESZNOWOLA Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE

2 GMINA LESZNOWOLA * Położenie: bezpośrednie sąsiedztwo z Warszawą
* Charakter gminy: gmina wiejska * Powierzchnia: ha * Liczba ludności: ponad 20 tys. * Podział na: 33 wsie, 22 sołectwa

3 Cechy wyróżniające Gminę Lesznowola
korzystne położenie geograficzne (wzdłuż dróg krajowych) wysoki poziom planowania przestrzennego – 98,5 % obszaru gminy dobrze rozwinięta gospodarka, a w tym sektor małych i średnich przedsiębiorstw, rzemiosło i handel dobry stan infrastruktury technicznej wysoki poziom oświaty gminnej potencjał intelektualny mieszkańców, aktywność dobry poziom przyrostu naturalnego sprawny samorząd

4 Sport i rekreacja Mieszkańcy mają możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych w halach sportowych i na ogólnodostępnych stadionach z boiskami o sztucznych nawierzchniach. Gmina Lesznowola jest organizatorem imprez i zawodów sportowych o zasięgu gminnym, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, a uczestnikami ich są dzieci, młodzież, dorośli, osoby niepełnosprawne oraz znane osobistości sportu.

5 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE
Stadiony lekkoatletyczne z kompleksem boisk Lesznowola Nowa Iwiczna Hale sportowe Lesznowola Łazy

6 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE
Kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Łazach Kompleks boisk w Mrokowie Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle Największy kompleks sportowy. Termin oddania do użytku wrzesień 2013r. Mieszkańcy mają do dyspozycji 21 placów zabaw i rekreacji

7 GMINA LESZNOWOLA Gmina jest laureatem licznych konkursów i uzyskała wiele prestiżowych tytułów oraz certyfikatów, m. in. godło promocyjne TERAZ POLSKA, Gmina Fair Play, Mazowiecka Gmina Roku, Gmina Bliska Środowisku, Samorządowy Lider Zarządzania, Gmina Przyjazna Przedsiębiorczości Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Mecenas Polskiej Ekologii Samorządowy Lider Edukacji oraz wyróżnienia sportowe: „Aktywna Gmina” i „Sportowa Gmina”.

8 www.minimaraton.pl Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Od 2003 roku na przełomie października i listopada odbywa się corocznie Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz biegaczy z całej Polski. Celem imprezy jest uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz propagowanie biegu jako najprostszej formy ruchu.

9 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Lesznowolski Minimaraton, to jedna z najciekawszych imprez biegowych powiatu piaseczyńskiego. Startują w niej zawodnicy nie tylko z gminy , czy powiatu, ale całej Polski. Jego dużą zaletą jest to, że mogą startować w niej całe rodziny, a to sprawia, że cieszy się coraz większa popularnością. Bieg główny na dystansie 1/10 długości maratonu, czyli 4219,5 metra, poprzedzony jest biegami dzieci na krótszych dystansach.

10 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Dzieci z klas I-II i młodsze z szkoły podstawowej miały do pokonania 300 metrów, klasy III-IV musiały przebiec 600 metrów, a klasy V-VI 1000 metrów. Gimnazjaliści i juniorzy mieli do pokonania pełny dystans Minimaratonu. 2,5 letni Michałek- najmłodszy biegacz W biegach dziecięcych wystartowało ponad 70 dzieci.

11 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Bieg główny startował ze stadionu lekkoatletycznego przy ZSP w Lesznowoli i wiódł po gminnych drogach. W biegu wystartowało 229 zawodników, którzy ścigali się w zimowej scenerii. W nocy Gminę Lesznowola nawiedziła śnieżna nawałnica. Mimo to, zawody nie zostały odwołane, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby trasa była starannie odśnieżona i perfekcyjnie zabezpieczona przez służby mundurowe. Z takiej pogody zadowolone były dzieci, dzięki którym na płycie boiska jak grzyby po deszczu rosły kolejne bałwany.

12 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Zwycięzca X Minimaratonu We dwoje raźniej ;-) Upragniona meta.

13 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Po biegu na zawodników czekał ciepły posiłek złożony z grochówki i bigosu. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali kubki z logo i zdjęciem z imprezy, a także jubileuszowe pamiątkowe medale.

14 Kategoria 1: Wydarzenie sportowe
X Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Obecna na biegu Wójt Gminy Lesznowola Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik nagrodziła najlepszych trzech zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Kategoria: Gimnazjum Chłopców Kategoria: OPEN Kobiet Kategoria: + 40 lat Mężczyzn

15 Biegnij z nami w XI Minimaratonie w Lesznowoli !!!
GMINA LESZNOWOLA


Pobierz ppt "Grupa I Sport Kategoria 1: Wydarzenie sportowe POLSKIE OSKARY SPORTOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google