Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„SŁONECZNIKI” VINCENT VAN GOGH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„SŁONECZNIKI” VINCENT VAN GOGH."— Zapis prezentacji:

1 „SŁONECZNIKI” VINCENT VAN GOGH

2

3 słoneczniki Pod koniec XIX w. cięty słonecznik stał się popularnym kwiatem używanym do dekoracji. Symbolizował on radość życia i idealizm. Stał się też popularnym motywem w malarstwie. Kiedy van Gogh studiował w Antwerpii dzieła flamandzkich mistrzów doby baroku, widział obrazy ze słonecznikami. Pierwsze obrazy ze słonecznikami jako motywem namalował van Gogh późnym latem 1887 w czasie gdy mieszkał w Paryżu.

4 OPIS Obraz van Gogha to martwa natura. Przedstawia bukiet kwiatów, który artysta zmienił w uniwersalny symbol słonecznego światła. Malarz użył wesołych barw, obraz został wykonany w 1888r. Został namalowany olejem na płótnie jego wymiary są równe 92,1 x 73cm. Obraz można podziwiać w muzeum „Nowa Pinakoteka” które znajduje się w Monachium (Niemcy).

5 Ciekawostką jest, że swój udział w powstaniu „Słoneczników” pośrednio mieli również chemicy, którzy na początku XIX wieku wynaleźli nowe kolory, w tym żółcień chromową, wzbogacając paletę odcieni ulubionego koloru holenderskiego malarza. Inną atrakcją dokumentu jest ostatnie zdjęcie, które pozwolił sobie zrobić van Gogh, argumentując swoją wolę tym, że chce, aby jego twarz była znana tylko z jego autoportretów.

6

7 WYKONAŁA: Justyna Juszczak
KONIEC WYKONAŁA: Justyna Juszczak


Pobierz ppt "„SŁONECZNIKI” VINCENT VAN GOGH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google