Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOLOGIA- co i jak ? Sprawozdanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOLOGIA- co i jak ? Sprawozdanie."— Zapis prezentacji:

1 EKOLOGIA- co i jak ? Sprawozdanie.

2 Pierwszy temat: Ekologia- co, jak, gdzie, dlaczego, po co ?
Była to debata sokratejska oparta na utworze „Na lipę” Jana Kochanowskiego i wypowiedzi Lecha Wałęsy o Ekologii (dostępne na Youtube – link jest na ostatnim slajdzie) Zadawane pytania: Czy warto dbać o środowisko ? Czy musimy myśleć o przyszłych pokoleniach? Czy ktokolwiek w przeszłości myślał warunkach w jakich my żyjemy? Czy musimy myśleć o przyszłych pokoleniach? Czy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za losy planety? Czy powinniśmy solidarnie podchodzić do dbania o środowisko ? Czy to ja decyduje o losach planety, na której żyje? Czy nie zachowuje się zbyt egoistycznie nie dbając o przyrodę ? Czy brak myślenia o przyszłości to zbrodnia? Czemu mam sobie odmawiać bycia ekologicznym? Co znaczy zmiana mojego stylu życia, czy to jest rzeczywiście trudne? Co mogłoby przekonać ludzi do wprowadzenia zmiany w swoich codziennych nawykach? Jak to zrobić? Gdzie szukać sojuszników? Jak dawać przykład? Jak wymuszać zmiany?

3 Wnioski i propozycje Wnioski: Dbanie o przyrodę nie jest takie trudne. Nawet małe czynności mają wpływ na nasze środowisko. Propozycje: - prowadzenie kampanii rozgłaśniającej akcje   pro-ekologiczne - organizowanie zbiórek makulatury, starych baterii -docieranie do najmłodszych - uczenie dzieci bycia ekologicznym od małego - Poruszać, uświadamiać ludzi o antropomorficznych anomaliach środowiska  - Docieranie do ludzi przez różne media np. Internet (Facebook), radio czy gazety. - Przekazywać, rozprzestrzeniać proste, jasne i dosłowne dane, ukazujące przyczyny i skutki np. takiej prostej czynności jak segregacja śmieci lub jej brak. - odwoływanie się do władz miasta z petycjami np. o sprzątnięcie nielegalnych wysypisk śmieci

4 Drugi temat debaty: Ekorozwój na Ursynowie.
Była to debata plenarna. Dyskutowaliśmy na temat rozgłaśniania akcji proekologicznych na Ursynowie. Pytaliśmy się, jakie akcje są przeprowadzane, lecz zaledwie małe grono ludzi słyszało o jakichkolwiek akcjach. Zastanawialiśmy się nad skutkami tak małej frekwencji ludzi zaznajomionych się z działalnościami proekologicznymi. Po dyskusji postanowiliśmy: Założyć stronę na Fb, by mieć możliwość łatwego kontaktu z ludźmi, w celu rozgłaśniania tego typu akcji i propagowania ekologicznego stylu życia. zbierać informacje na temat nielegalnych wysypisk w naszej okolicy i pisać petycje do władz miasta z prośbą o sprzątanie tych miejsc. zorganizować zbiórkę makulatury i zużytych baterii docierać do najmłodszych poprzez rozwieszanie plakatów w przedszkolach o ekologii napisać do gazet w celu dotarcia do ludzi i uświadomieniu im o działalnościach podjętych przez młodzież.

5 Trzeci temat: Odpady, segregacja śmieci.
Była to debata na podstawie wypowiedzi ekspertki, przedstawicielki i zarządczyni organizacji EKON, Pani Małgorzaty Zakrzewskiej. Ta część naszej dyskusji była zdecydowanie najciekawszą ze wszystkich. Po wypowiedzi i przeprowadzeniu dyskusji na temat działoności EKON-u wszyscy podziękowali pani Małgorzacie gromkimi brawami. Nasza szkoła nawiązała współpracę z sortownią śmieci ekon.

6 Czwarty temat: Oszczędzanie wody.
Była to ostania część naszej debaty, która polegała na przedstawianiu łatwych sposobów na oszczędzanie wody.


Pobierz ppt "EKOLOGIA- co i jak ? Sprawozdanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google