Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RASY PSÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RASY PSÓW."— Zapis prezentacji:

1 RASY PSÓW

2 AUSTRALIAN SILKY TERIER
Wysokość:23-25 cm Masa ciała: 4-5 kg Umaszczenie:Niebieskie lub szaro-niebieskie z podpalaniem. Ogólny wygląd: Pies zwartej budowy, raczej niskonożny, o średniej długości tułowia, wysmukłej sylwetce. Jedwabista, prosta sierść z przedziałkiem biegnącym wzdłuż ciała jest dopełnieniem obrazu i sprawia, że odnosimy wrażenie iż pies jest wypielęgnowany. Charakter:Ma charakterystyczne dla teriera cechy: jest pełen temperamentu, zapału, bystry i krzepki. Wesoły, nie stwarzający problemów, łatwy do prowadzenia. Lubi dużo ruchu. Miejsce w którym może mieszkac: Może być trzymany w małym mieszkaniu, ale powinien mieć możliwość dużego wybiegu.

3 ALASKAN MALAMUTE Wysokość:58 – 71 cm Masa ciała:39 – 56 kg
Umaszczenie: Wszelkie odcienie koloru wilczastego lub czysto białego. Ogólny wygląd: Mocny pies, z głęboką klatką piersiową. Małe, owłosione uszy nie powodują utraty dużej ilości ciepła. Mocno owłosiony ogon noszony nad grzbietem w typowy sposób dla szpiców. Silne, umięśnione kończyny o mocnej kości idealnie przystosowane do biegania i ciągnięcia ciężarów. Oczy w kształcie migdałów, przyjacielskie, pełne zainteresowania, a nawet przekory. Suki są zdecydowanie mniejsze od samców. Charakter:Alaskan przypomina wilka, ale jest to łagodny pies. Pełen ufności w stosunku do obcych, przyjacielski, nie przywiązuje się do jednej osoby. Opanowany, spokojny. Przesadnie nie demonstruje swych uczuć, ale z radością wita i bawi się ze znajomymi ludźmi oraz psami. Jest psem inteligentnym, silnym i odważnym.

4 BULDOG FRANCUSKI Wysokość;26 –31 cm Masa ciała:6-8 kg.
Umaszczenie:Pręgowane lub na białym tle łaty, czarny z białymi dodatkami. Ogólny wygląd:Pies mocny w swej małej postaci, krótki, zwarty we wszystkich proporcjach. Szata gładka, pysk krótki i płaski, stojące uszy, ogon krótki z natury. Musi sprawiać wrażenie zwierzęcia aktywnego, inteligentnego, bardzo muskularnego, o budowie zwartej i mocnym kośćcu. Charakter:Piesek towarzyski, żywy, skory do zabaw, chętny do ćwiczeń i pełen zapału. Szczególnie czuły w stosunku do swego pana i dzieci. Mało szczeka. Miejsce w którym może mieszkac:Małe mieszkanie. Buldogi chętnie chodzą na spacery, nie lubią jednak biegania.

5 BORDER COLLIE Wysokość:46 – 54 cm Masa ciała: 14 – 22 kg
Umaszczenie:Rudy, błękitny-marmurkowy, tricolor, czarno-biały, czekoladowy, czarny. Ogólny wygląd:Gęsty, nieco szorstkawy, błyszczący włos okrywowy. Grzywa dość obfita. Dość duże oczy, szeroko ustawione. Proste kończyny o mocnych kościach. Tępo zakończona, zwężająca się kufa. Ogon noszony nisko, z zagięciem ku górze na końcu. Charakter:Pojętny, gotowy do podporządkowania się, o żywym temperamencie, inteligentny. Jest czujny, w stosunku do osób obcych nieufny, przywiązany do właściciela i miły dla domowników. Miejsce w którym może mieszkac:Potrzebuje bardzo dużo ruchu. Idealny do pilnowania gospodarstwa z inwentarzem.

6 PINCZER MINIATUROWY (RATLER)
Wysokość:27–30 cm Masa ciała: 4–5 kg Umaszczenie: Rude, czarne podpalane. Ogólny wygląd: Brak danych. Charakter:To wesoły, delikatny i odważny pies lubiący zabawę. Łatwo się przywiązuje i odwzajemnia uczucia. Jako stróż jest nieprzekupny i nieufny wobec obcych. Miejsce w którym może mieszkac: Idealny do trzymania w mieszkaniu.

7 YORKSHIRE TERIER Wysokość:18-23 cm Masa ciała: 2-3 kg
Umaszczenie: Ciemnostalowo - niebieskie, tzw. płaszczyk obejmuje ciało od guza potylicznego po nasadę ogona. Na klatce piersiowej sierść jest intensywnie podpalana (płowa), błyszcząca. Ogólnie włosy płowe są ciemniejsze u swej nasady niż w połowie długości, a stają się jeszcze jaśniejsze na koniuszkach. Ogólny wygląd:Pies długowłosy, o prostej sierści, opadającej po obu bokach tułowia, z przedziałkiem biegnącym od nosa do koniuszka ogona. Sylwetka jest opływowa i zwarta. Dumny i wyprostowany. Ogólnie powinien wydawać się proporcjonalny, silny i energiczny. Charakter:Typowy terier o dużej śmiałości. Bardzo pojętny i mądry. Pełen animuszu i temperamentu. Łatwo dostosowuje się i jest czujny. Lubi spacery. Miejsce w którym może mieszkac; Świetnie nadaje się do trzymania w mieście, w małym mieszkaniu.

8 Podsumowanie Wszystkie te rasy są dobrze nam znane.Są to pieski bardzo ładne i mądre.Więcej możemy o nich przeczytać na różnych stronach internetu. Polecam wszystkim miłośnikom psów !!! 

9 KONIEC


Pobierz ppt "RASY PSÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google