Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA Pt. „ZNANI NIEZNANI - PRZEGRANI’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA Pt. „ZNANI NIEZNANI - PRZEGRANI’’"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA Pt. „ZNANI NIEZNANI - PRZEGRANI’’

2 Marilyn Manroe W roku zmarła sławna piosenkarka Marilyn Monroe .Jej śmierć do dzisiaj jest tematem wielu plotek, jednak najbardziej prawdopodobna jest teoria o przypadkowym przedawkowaniu leków. Manroe od lat cierpiała na bezsenność i właśnie środki na tę dolegliwość znaleziono w jej organizmie po śmierci - wodzian chloralu i nembutal. W sumie kilkadziesiąt tabletek, zdaniem toksykologów ilość mogąca zabić nawet dziesięć osób.

3 Jimi Hendrix Jimi Hendrix był osobą, która bardzo mocno od serca wzięła sobie dewizę „żyj szybko i umieraj młodo”. Fakty są takie, że nikt do końca nie zna prawdy na temat śmierci tego niebywale utalentowanego gitarzysty, należy jednak stwierdzić, iż przyczyniły się do niej różnego rodzaju używki i nałogi, z którymi musiał walczyć.

4 Judy Garland Jedną z najwcześniejszych słynnych ofiar uzależnienia od leków była Judy Garland. Jej gwiazda rozbłysła w czasach niemal prehistorycznych - zadebiutowała jako 16-latka w legendarnym filmie z 1938 roku „Czarnoksiężnik z Oz”. W latach 40. była eksploatowana ponad miarę, aby temu podołać, zaczęła brać różne leki. Życie jej nie rozpieszczało, miała za sobą pięć małżeństw, kilka zawodowych porażek, problemy ze zdrowiem i urzędem podatkowym, dlatego rozmaite leki towarzyszyły jej cały czas. Zmarła w 1969 roku w wyniku przedawkowania barbituranów.

5 Whitney Huston Śmierć Whitney Huston przerwała spokój zimowego weekendu. Media na całym świecie zastanawiają się, jak i dlaczego zmarła piosenkarka. Jedyna pewna informacja jest w tej chwili taka, że Huston znaleziono w apartamencie hotelu w Beverly Hills. Leżała w wannie z twarzą zanurzoną w wodzie, ale to nie utonięcie było przyczyną zgonu. Jedną z prawdopodobnych przyczyn śmierci artystki jest połączenie leków uspokajających z alkoholem.

6 Michael Jackson 26 czerwca 2009 roku odszedł Michael Jackson. Jego śmierć wstrząsnęła światem co najmniej tak silnie, jak śmierć Monroe. Jackson zmarł najprawdopodobniej (mimo sekcji zwłok przyczyna jego śmierci ciągle jest nie do końca jasna) przez przedawkowanie leków uspokajających. Niejednokrotnie mieszał je z alkoholem, co tylko przyspieszyło zgon. Wyniki sekcji zwłok piosenkarza ujawniły, że w chwili śmierci oprócz leków w jego organizmie nie było żadnego pokarmu.

7 Amy Winehouse Inna głośna śmierć ostatnich lat również miała silny związek z alkoholem i trochę mniejszy z lekami. Amy Winehouse ćpała i piła na umór. Jedynym ratunkiem była dla niej całkowita i natychmiastowa abstynencja. Piosenkarka postanowiła skończyć z nałogami. Odstawiła narkotyki i alkohol, ale niestety na krótko. Po okresie ok. miesięcznej abstynencji i przyjmowania leków gwiazda wypiła bardzo dużo alkoholu. Według sekcji zwłok Winehouse miała 416 mg alkoholu na 100 mililitrów krwi, co odpowiada 4 promilom. Taka ilość spowodowała wstrząs i praktycznie natychmiastową śmierć.

8 Janis Joplin  Przyjęta dawka heroiny okazała się za mocna dla serca Janis . Koroner w raporcie określił przyczynę śmierci jako zatrucie organizmu narkotykami na skutek wstrzyknięcia. Cooke był przekonany, że przedawkowanie było przypadkowe, gdyż diler najwyraźniej nie poinformował wokalistki o wyjątkowej mocy "towaru". 

9 Anna Nicole Smith Anna Nicole Smith zmarła z powodu połączenia dwunastu leków o podobnym działaniu, głównie uspokajających i nasennych, 39-stopniowej temperatury i zapalenia płuc. 

10 Ryszard Riedel Ryszard Riedel, członek zespołu "Dżem", zmarł młodo. Miał zaledwie 38 lat, wiele było przed nim. Gdy zespół zaczął odnosić pierwsze prawdziwe sukcesy, Riedel był już silnie uzależniony od narkotyków. Właśnie to doprowadziło do bezpośredniej przyczyny śmierci, czyli niewydolności serca. Zmarł 30 lipca 1994 roku.

11 Brittany Murphy 32-letnia aktorka zmarła 20 grudnia w wyniku zatrzymania akcji serca. Przyjaciel gwiazdy twierdzi, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci mogły być środki przeciwbólowe, którymi Murphy faszerowana była od czasu przejścia serii operacji plastycznych.

12 Heath Ledger Kolejna ofiara to australijski aktor Heath Ledger, który zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania przepisanych mu leków przeciwbólowych, nasennych i uspokajających.

13 Kurt Cobain W 1994 roku odbyło się ostatnie tournee Nirvany po Europie. Ponieważ Cobain był silnie uzależniony od heoriny, po powrocie do USA stawił się w klinice odwykowej, z której uciekł po kilku dniach i udał się do swojego domu, gdzie popełnił  samobójstwo.

14 Sid Vicious Ten uwielbiany przez nastolatki punkrockowiec pod koniec 1978 r. został oskarżony o zamordowanie swojej narzeczonej  Nancy Spungen. Zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków w przededniu procesu (groziło mu od 15 lat do dożywocia) – w dzień po opuszczeniu więzienia za kaucją. Okazało się później, że pozostawił list pożegnalny i odtąd wskazuje się na samobójstwo, jako przyczynę jego śmierci, choć nie wyklucza się zwykłej śmierci z przedawkowania.

15 Wykonały : Oliwia Winiarska, Gabriela Szul Klasa V B
KONIEC Wykonały : Oliwia Winiarska, Gabriela Szul Klasa V B


Pobierz ppt "PREZENTACJA Pt. „ZNANI NIEZNANI - PRZEGRANI’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google