Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do Paryża.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do Paryża."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do Paryża

2 Paryż Paryż – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Paryż podzielony został na 20 dzielnic, są one ponumerowane, a ich numeracja biegnie spiralnie od środka, zgodnie z ruchem wskazówek zegara tworząc kształt muszli ślimaka.

3 Łuk Triumfalny - ważny element architektury Paryża, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Został zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej. Wieża Eiffla - Najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, rozpoznawany również jako symbol Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji.

4 W drodze na Wieżę Eiffla

5 Wieża Eiffla Najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryż a, rozpoznawany również jako symbolFrancji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. „Żelazna dama” stoi w zachodniej części centrum miasta, nad Sekwaną, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego.

6 Widoki z Wieży Eiffla

7 Łuk Triumfalny

8 Złota brama do Wersalu

9 Pałac wersalski – pałac królewski w Wersalu, na przedmieściach Paryża, symbol francuskiej monarchii absolutnej.

10 Dziedziniec i panorama na ogród Wersalski.

11 Ogrody Wersalu Park wersalski zajmuje obszar o powierzchni 800 ha. Znajduje się w nim ogród zaprojektowany przez André Le Nôtre’a o powierzchni 250 akrów, który jest uważany za pierwowzór ogrodu w stylu francuskim, ze względu na swe eleganckie rozplanowanie i dekoracje. Został zaprojektowany jako dopełnienie pałacu. W północnej części parku znajdują się pałacyki Grand Trianon, Petit Trianon, kolejne ogrody, oraz Hameau de la Reine mała wiejska wioska wybudowana dla Marii Antoniny.

12 Luwr – dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki
Luwr – dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki. Jedno z największych muzeów na świecie, najczęściej odwiedzana placówka tego typu na świecie. Stanowi jedno z ważniejszych punktów orientacyjnych stolicy Francji.

13 Bazylika Sacré-Cœur Bazylika Sacré-Cœur wybudowana została na szczycie wzgórza Montmartre (XVIII dzielnica Paryża). Zaprojektował ją Paul Abadie w stylu romańsko- bizantyńskim, z zastosowaniem na elewacjach nazywanego białym granitem trawertynu, stąd potoczna nazwa – biała bazylika

14 Cmentarz Piere Lachaise
Jest to największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w roku w ogrodach przylegających do willi Mont- Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, Père Lachaise (ojcu Lachaise), francuskiemu jezuicie, François de Lachaise.

15 Luwr Jedno z najstarszych i największych muzeów na świecie. Położony w centrum historycznym Paryża - między prawym brzegiem Sekwany a ulicą Rivoli oraz ogrodami Tuilerie a kościołem Saint Germain l'Auxerrois.

16 Ogrody Luksemburskie Ten paryski ogród powstał na życzenie drugiej żony i wdowy po Henryku IV, Marii Medycejskiej. W północnej części parku wzniesiono Pałac Luksemburski. Pałac i ogród miały jej przypominać o pałacu Pitti i ogrodach Boboli w rodzinnej Florencji.

17 Pałac Inwalidów- Grób Napoleona
Obecnie w Pałacu Inwalidów znajduje się jedno z największych muzeów wojskowych we Francji - Muzeum Armii. Ponadto na terenie tym można zwiedzić Muzeum Orderu Wyzwolenia (Musee de l"ordre de la Liberation) oraz Muzeum Map i Makiet (Musee desPlans-reliefs), katedrę Saint-Louis oraz oczywiście słynny kościół du Dôme, pod którego kopułą znajduje się grób Napoleona Bonaparte.

18

19 Disneyland – sieć parków rozrywki stworzony przez wytwórnię Disneya
Disneyland – sieć parków rozrywki stworzony przez wytwórnię Disneya. Głównymi atrakcjami parku są postacie z filmów , różnego rodzaju baśniowe budynki oraz niektóre formy zabaw jak np. kolejka górska.

20 Zapraszamy na kolejne wycieczki szkolne do:
Londynu Hiszpanii Bawarii które odbędą się w przyszłym roku.


Pobierz ppt "Wycieczka do Paryża."

Podobne prezentacje


Reklamy Google