Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mamy talent do niemarnowania Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mamy talent do niemarnowania Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej."— Zapis prezentacji:

1 Mamy talent do niemarnowania Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej

2 Mamy talent do niemarnowania czyli: - głosuj na nasz film (na stronie wwwtescodlaszkol.pl), - sprawdź, co możesz zrobić, by nie marnować jedzenia.

3 W Europie marnuje się 1/3 wyprodukowanej żywności, a równocześnie co 6 sekund z powodu niedożywienia umiera dziecko…

4 My – Polacy marnując blisko 9 milionów ton rocznie, zajmujemy 5 miejsce w Europie Marnujemy, czyli wyrzucamy na śmietnik: 26% kupionych owoców 50% kupionego pieczywa 33% kupionych warzyw 29% kupionych wędlin

5 26% kupionych owoców 50% kupionego pieczywa 33% kupionych warzyw 29% kupionych wędlin

6 By uniknąć wyrzucania jedzenia, wystarczy: 3. podzielić się posiłkiem 4. posegregować bioodpady od innych 1. planować zakupy 2. przetwarzać produkty np. mrozić je lub suszyć

7 A Ty, co zrobisz dzisiaj ???? Co zrobisz jutro … By już więcej nie marnować jedzenia ???

8 Gdyby jedzenie mówić umiało, chętnie by z Tobą porozmawiało, że pragnie dobrze być traktowane, bo wie wtedy, że jest szanowane.

9 . Już nigdy nie zostawię pod ławką jabłek… Szarlotka to takie pyszne ciasto. To była najpyszniejsza pizza na świecie Kto jedzenie marnuje, zawsze tego żałuje!!! Pyszna sałatka !!! Dobrze, że nie wyrzuciłem tych pomidorów.

10 Stoi w kącie kosz na śmieci i uśmiecha się do dzieci. Mówi im, że to nieładnie – wyrzucać jedzenie gdzie popadnie. Chcesz czuć się młodo, zdrowo i pięknie? Zjedz sałatę z lodówki, zanim zwiędnie! I jeszcze coś: Nie bądź łoś! Bardzo proszę: Daj mi też coś !!!.

11 Kocham, lubię, szanuję, Nie wyrzucam, nie marnują J-E-DZ-E-N-I-E-!!! Dziś dla wszystkich rapuję, jedzenie przed marnowaniem ra-tu-ję !!!

12 Głosuj na nasz filmik adres www.tescodlaszkol.pl/www.tescodlaszkol.pl/ 82957

13 Nasza gazetka ścienna pt. Mamy talent do niemarnowania zachęcająca do głosowania na nasz film. Materiał opracowały: mgr T Górkiewicz, mgr S. Kotusz, mgr J Lorencka, mgr B Parol Szczególne podziękowania składamy Panu Łukaszowi Trzcińskiemu montaż filmu.


Pobierz ppt "Mamy talent do niemarnowania Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google