Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Żyj zdrowo! Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Żyj zdrowo! Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie."— Zapis prezentacji:

1 Żyj zdrowo! Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami. Chyba każdy zna definicję słowa „ekologia”, ale zapewne połowa z tych osób nigdy nie wyrzuciła plastikowej butelki do odpowiednio oznakowanego pojemnika na śmieci. Lecz to nie tylko recycling, ale również aktywny tryb życia, czy zdrowe posiłki Koledzy i koleżanki! Nie smućcie się! Dzisiaj pomożemy wam zrozumieć kilka zagadnień związanych z ekologią. Liczymy na to, że spodoba wam się dzisiejsza debata. Pytania odnośnie ekologii są bardzo mile widziane.

2 lepszej jakości żywność?
Sklep czy targ? Gdzie dostaniemy lepszej jakości żywność?

3 Sklepiki szkolne Większość tych przekąsek znajdziesz w każdym sklepiku szkolnym. Czasem nawet nieświadomie zatruwasz swój organizm. Zamiast wypić wysokosłodzony napój gazowany napij się wody, a zamiast batonika zjedz jabłko. Wyjdzie ci to na dobre.

4 Kto powiedział, że zdrowe odżywianie ma być nudne?
Jedz zdrowo! Kto powiedział, że zdrowe odżywianie ma być nudne? Zrób sobie do szkoły fajną kanapkę! Użyj lokalnych produktów, dodaj to co lubisz i ułóż ciekawie na kanapce. W ten sposób na przerwie zjesz to na co masz ochotę, zaoszczędzisz trochę grosza i nie będziesz faszerować się chemią. Widać tu tylko same plusy!

5 Gdzie wyrzucać śmieci? Wrzucanie śmieci do tak oznaczonych kontenerów pozwala na: •przetworzenie i wykorzystanie surowca •wtórnego na nowe materiały, •oszczędzanie miejsca na składowanie, •ograniczenie ilości wprowadzonych szkodliwych trudno ulegających rozkładowi odpadów, •ograniczenie zużycia surowca naturalnego, •oszczędzanie zużycia energii, ograniczenia zanieczyszczeń do atmosfery, •ograniczenie ilości odpadów i ścieków.

6 Skutki lekkomyślności
Wyrzucenie śmieci do odpowiednio oznaczonego kosza zajmuje raptem kilka chwil. Dosłownie tyle samo co wyrzucenie do zwykłego kontenera. Jednak skutki lekceważenia segregacji odpadów mogą być ogromne i czasami nieodwracalne.

7 Wspierajmy produkty lokalne!
Jak to zrobić? Wystarczy, że będąc na zakupach wybierzesz kilka produktów oznaczonych takimi logami jak tu po lewej lub kupisz coś np. w lokalnym sklepiku. A jak robić to po co? Wspierając produkty lokalne zagwarantowujesz ludziom w swoim regionie pracę i zysk pieniężny.

8


Pobierz ppt "Żyj zdrowo! Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google