Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT MŁODY OBYWATEL - BADANIE ZASOBÓW MIASTA Autorzy: Kamila Pazura Beata Boczkowska Michał Tomaszewski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT MŁODY OBYWATEL - BADANIE ZASOBÓW MIASTA Autorzy: Kamila Pazura Beata Boczkowska Michał Tomaszewski."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT MŁODY OBYWATEL - BADANIE ZASOBÓW MIASTA Autorzy: Kamila Pazura Beata Boczkowska Michał Tomaszewski

2 W ramach projektu COMENIUS bierzemy udział w projekcie z Centrum Edukacji Obywatelskiej – Młody Obywatel. Jego celem jest zbadanie kapitału społecznego, który później wykorzystamy we własnym projekcie. Co i dlaczego?

3 Początki Na początku spotkaliśmy się i rozmawialiśmy na różne tematy dotyczące miejsc i instytucji, które działają na rzecz miasta.

4 Początki Lista instytucji i miejsc

5 Początki

6 Dalsza praca Po tym wybraliśmy się z ankietami do różnych miejsc i instytucji. Rozmawialiśmy tam z osobami, które tam pracują.

7 Dalsza praca Wyniki naszych badań nanieśliśmy na mapę. Zaznaczyliśmy na niej miejsca symboliczne, niebezpieczne i takie, w których ludzie sobie pomagają, gdzie są podejmowane decyzje.

8 Dalsza praca- tworzenie mapy

9

10 Cel naszego projektu Po przeprowadzonych wywiadach stwierdziliśmy, że w naszym mieście brakuje inicjatyw upamiętniających zasłużone osoby. Dlatego postanowiliśmy to zmienić. Chcemy upamiętnić osobę profesora Michała Langiewicza. Był on pierwszym dyrektorem naszej szkoły. Otrzymał on również medal Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, za to że ratował Żydów podczas I wojny światowej.

11 Wywiady- PTTK Jedną z organizacji, które mogłyby nam pomóc w realizacji projektu jest Polskie TowarzystwoTurystyczno- Krajoznawcze. Pracując w PTTK-u poszerza się bardzo wiedzę o własnym regionie, okolicach, często przy pomocy w organizowaniu gier, konkursów tematycznych, ścieżek pamięci. Pomyśleliśmy więc, że właśnie takie działania mogłyby pomóc nam w realizacji naszego projektu.

12 Wywiady- Muzeum Kolejną instytucją jest Muzeum Mazowsza Zachodniego. W wywiadzie dowiedzieliśmy się, że muzeum odwiedzają głównie osoby starsze interesujące się historią oraz zorganizowane grup dzieci i młodzieży. Przy muzeum działa Klub Kolekcjonera, który składa się głównie ze starszych osób. Podczas spotkań jego członkowie opowiadają o swoich nabytkach i wymienią się nimi. Możliwe, że posiadają informacje o prof. Langiewiczu i mogą pomóc nam w projekcie.

13 Wywiady-Muzeum

14 Wywiady - Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa Następną organizacją jaką wybraliśmy jest Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa. Podczas spotkań członkowie rozmawiają o zabytkach, wydarzeniach i ludziach, którzy kiedyś zrobili coś zasługującego na szacunek i o czym należy pamiętać. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa chce, aby mieszkańcy Żyrardowa zapoznawali się z historią miasta, bo jest ona bardzo ciekawa. Po rozmowie pomyśleliśmy, że ci ludzie mogą mieć dużo informacji, które przydałyby się nam w naszym projekcie i może chcieliby nam pomóc w jego realizacji.

15 Wywiady - Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa

16 Warsztaty W ostatnim czasie mieliśmy warsztaty dla grupy, która będzie tworzyć projekt. Dzięki nim tworzymy pomysł i zaczynamy realizować nasz projekt.

17 Warsztaty

18

19 Thanks for watching

20 Źródła: http://www.ozyrardow.pl/wp- content/uploads/2012/02/Zyr-i-pttk_podsumowanie1.jpg http://www.ozyrardow.pl/wp- content/uploads/2012/02/Zyr-i-pttk_podsumowanie1.jpg http://www.museo.pl/content/view/1172/51/ http://www.ozyrardow.pl/index.php/2011/06/16/porozma wiaja-o-ochronie-srodowiska/ http://www.ozyrardow.pl/index.php/2011/06/16/porozma wiaja-o-ochronie-srodowiska/


Pobierz ppt "PROJEKT MŁODY OBYWATEL - BADANIE ZASOBÓW MIASTA Autorzy: Kamila Pazura Beata Boczkowska Michał Tomaszewski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google