Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne koło PCK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne koło PCK."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne koło PCK

2

3 Zadaniami SK PCK są : - pomoc potrzebującym uczniom,
- praca na rzecz drugiego człowieka, - działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację młodzieży w zakresie pomocy i profilaktyki przed wypadkowej i zdrowotnej, - kształtowanie postaw, branie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, - stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci i młodzieży, - pomoc w odrabianiu lekcji dzieciom w domu dziecka, - zbieranie pieniędzy na WOŚP, - przygotowanie młodzieży do dalszej działalności PCK

4 W ramach Szkolnego Koła PCK młodzież VI LO im. J
W ramach Szkolnego Koła PCK młodzież VI LO im. J. Korczaka uczestniczy w wielu działaniach mających na celu szerzenie działań humanitarnych.

5 Ruch Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża nosi nazwę Młodzież Polskiego
Czerwonego Krzyża. Jest on integralną częścią Polskiego Czerwonego Krzyża.

6 Od 1921 roku MPCK zrzesza dzieci i młodzież działające w oparciu o idee i zasady Czerwonego Krzyża. Młodzież PCK działa na podstawie statutu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz struktury i Zasad działania Ruchu Młodzieżowego PCK i szczegółowych regulaminów. Jej znakiem jest znak Czerwonego Krzyża na białym tle w obwódce z napisem „Polski Czerwony Krzyż” a celem strategicznym kształtowanie postaw humanitarnych w środowiskach dziecięco – młodzieżowych i ich aktywizacja do działania na rzecz osób potrzebujących.

7 Nasi uczniowie chcą pomagać
Nasi uczniowie chcą pomagać ! Biorąc udział w wielu wolontariatach a także wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pomagają odzyskać ludziom, wiarę w lepsze jutro. Wielokrotnie przyczyniają się do uśmiechu na twarzy chorego dziecka… Wspierajmy ich w tym i pomóżmy realizować ich plany!

8 WARTO POMAGAĆ !

9 Dziękuję za uwagę Przygotowała Katarzyna Gładka


Pobierz ppt "Szkolne koło PCK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google