Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy”"— Zapis prezentacji:

1 „Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy”
Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. „Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MARZEC – LIPIEC 2011r

2 Ewaluacja przebiegu zajęć Uniwersytetu Dziecięcego.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Ewaluacja przebiegu zajęć Uniwersytetu Dziecięcego. W projekcie „Kraina Małych Odkrywców -Uniwersytet Dziecięcy”, który miał na celu podniesienie poziomu zainteresowania przedmiotami ścisłymi na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich dla 40 osób szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Białostocka brało udział 23 dziewczynki i 17 chłopców.

3 Procentowy udział dziewcząt i chłopców w projekcie.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Procentowy udział dziewcząt i chłopców w projekcie.

4 Czy zajęcia spełniły twoje oczekiwania? w skali od 1 do 6.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy zajęcia spełniły twoje oczekiwania? w skali od 1 do 6. Dziewczęta Chłopcy

5 Kraina Małych Odkrywców
Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy podobały ci się zajęcia w których uczestniczyłeś/ uczestniczyłaś w skali od 1 do 6. Dziewczęta Chłopcy

6 Co najbardziej Ci się podobało w zajęciach?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Co najbardziej Ci się podobało w zajęciach? Zajęci, które najczęściej były wymieniane przez uczestników projektu to: doświadczenia chemiczne, zabawa robotami oraz mikroskopy. Niektórzy byli zadowoleni, że w czasie przerwy otrzymali kanapki, soczek i jogurt.

7 Ogólna ocena zajęć w skali od 1 do 6.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Ogólna ocena zajęć w skali od 1 do 6. Dziewczęta Chłopcy

8 Ocena organizacji zajęć.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Ocena organizacji zajęć. Miejsce zajęć Wyżywienie

9 Ocena organizacji zajęć.
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Ocena organizacji zajęć. Tematy zajęć Prowadzący

10 Co sądzisz na temat czasu trwania zajęć?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Co sądzisz na temat czasu trwania zajęć? Większość uczestników stwierdziło, że czas trwania zajęć był odpowiednio długi a program zawierał odpowiednią ilość wiadomości. Uwagi naszych studentów - „ Jest zbyt dużo informacji a za mało zabawy”. - „Zajęcia mogłyby trwać dłużej. Program zajęć był fajny”.

11 Co chcielibyście zmienić w zajęciach?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Co chcielibyście zmienić w zajęciach? Zdecydowana większość chciała więcej uczestniczyć w doświadczeniach, więcej zabawy i eksperymentów. Cytaty: o ) „Żeby było jak w „Brainiacu” i żeby było więcej większych wybuchów”. „Mniej mówienia o rzeczach, których nie zrozumiemy”. „Chciałabym by na każdych zajęciach był pan Tomek”.

12 Czy podczas zajęć zdobyłeś/zdobyłaś nowe dla Ciebie wiadomości?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy podczas zajęć zdobyłeś/zdobyłaś nowe dla Ciebie wiadomości?

13 Czego nowego dowiedziałeś / dowiedziałaś się na zajęciach?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czego nowego dowiedziałeś / dowiedziałaś się na zajęciach? Dzieci przede wszystkim zainteresowane były nieznanymi i ciekawymi doświadczeniami chemicznymi, wspominały że mogą je wykonać w domu, a w przyszłości zdobyte wiadomości przydadzą się w szkole. Duże zainteresowanie również wzbudziły zajęcia z robotami, na których dzieci dowiedziały się o ich budowie . Na kolejnym miejscu dzieci wymieniły niezwykły świat widziany „okiem” mikroskopu czyli zajęcia z mikroskopii.

14 Czego nowego się dowiedziałeś / dowiedziałaś na zajęciach?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czego nowego się dowiedziałeś / dowiedziałaś na zajęciach? Cytaty :o) -”Że roboty są fajne, że chemia jest fajna i prowadzące też były fajne.” -”… zajęcia były ciekawie prowadzone, dlatego dużo zapamiętałam z tych zajęć..” -” Tego że w domu nie trzeba się nudzić można tyle zrobi” -”Dowiedziałam się że z chemii można zrobić piękne rzeczy np. sztuczną krew.”

15 Czy odkryłeś /odkryłaś w sobie nowe pasje zainteresowania?
Kraina Małych Odkrywców Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy odkryłeś /odkryłaś w sobie nowe pasje zainteresowania? Dziewczęta Chłopcy

16 Kraina Małych Odkrywców
Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy w trakcie zajęć mieliście kontakt z najnowocześniejszymi pomocami naukowymi, wykładowcami uczelni wyższych?

17 Kraina Małych Odkrywców
Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Czy w przyszłości chciałbyś/chciałabyś podjąć naukę w szkole, w której będą przedmioty prezentowane na Uniwersytecie Dziecięcym? Dziewczęta Chłopcy

18 Koniec Dziękujemy za uwagę Kraina Małych Odkrywców
Uniwersytet Dziecięcy w Dąbrowie Bł. Koniec Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "„Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google