Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MARZEC – LIPIEC.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MARZEC – LIPIEC."— Zapis prezentacji:

1 Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MARZEC – LIPIEC 2011r

2 Ewaluacja przebiegu zajęć Uniwersytetu Dziecięcego. W projekcie Kraina Małych Odkrywców - Uniwersytet Dziecięcy, który miał na celu podniesienie poziomu zainteresowania przedmiotami ścisłymi na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich dla 40 osób szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Białostocka brało udział 23 dziewczynki i 17 chłopców.

3 Procentowy udział dziewcząt i chłopców w projekcie.

4 Czy zajęcia spełniły twoje oczekiwania? w skali od 1 do 6. DziewczętaChłopcy

5 Czy podobały ci się zajęcia w których uczestniczyłeś/ uczestniczyłaś w skali od 1 do 6. DziewczętaChłopcy

6 Co najbardziej Ci się podobało w zajęciach? Zajęci, które najczęściej były wymieniane przez uczestników projektu to: doświadczenia chemiczne, zabawa robotami oraz mikroskopy. Niektórzy byli zadowoleni, że w czasie przerwy otrzymali kanapki, soczek i jogurt.

7 Ogólna ocena zajęć w skali od 1 do 6. DziewczętaChłopcy

8 Ocena organizacji zajęć. Miejsce zajęćWyżywienie

9 Ocena organizacji zajęć. Tematy zajęć Prowadzący

10 Co sądzisz na temat czasu trwania zajęć? Większość uczestników stwierdziło, że czas trwania zajęć był odpowiednio długi a program zawierał odpowiednią ilość wiadomości. Uwagi naszych studentów - Jest zbyt dużo informacji a za mało zabawy. - Zajęcia mogłyby trwać dłużej. Program zajęć był fajny.

11 Co chcielibyście zmienić w zajęciach? Zdecydowana większość chciała więcej uczestniczyć w doświadczeniach, więcej zabawy i eksperymentów. Cytaty: o ) Żeby było jak w Brainiacu i żeby było więcej większych wybuchów. Mniej mówienia o rzeczach, których nie zrozumiemy. Chciałabym by na każdych zajęciach był pan Tomek.

12 Czy podczas zajęć zdobyłeś/zdobyłaś nowe dla Ciebie wiadomości?

13 Czego nowego dowiedziałeś / dowiedziałaś się na zajęciach? Dzieci przede wszystkim zainteresowane były nieznanymi i ciekawymi doświadczeniami chemicznymi, wspominały że mogą je wykonać w domu, a w przyszłości zdobyte wiadomości przydadzą się w szkole. Duże zainteresowanie również wzbudziły zajęcia z robotami, na których dzieci dowiedziały się o ich budowie. Na kolejnym miejscu dzieci wymieniły niezwykły świat widziany okiem mikroskopu czyli zajęcia z mikroskopii.

14 Czego nowego się dowiedziałeś / dowiedziałaś na zajęciach? Cytaty :o) -Że roboty są fajne, że chemia jest fajna i prowadzące też były fajne. -… zajęcia były ciekawie prowadzone, dlatego dużo zapamiętałam z tych zajęć.. - Tego że w domu nie trzeba się nudzić można tyle zrobi -Dowiedziałam się że z chemii można zrobić piękne rzeczy np. sztuczną krew.

15 Czy odkryłeś /odkryłaś w sobie nowe pasje zainteresowania? DziewczętaChłopcy

16 Czy w trakcie zajęć mieliście kontakt z najnowocześniejszymi pomocami naukowymi, wykładowcami uczelni wyższych?

17 Czy w przyszłości chciałbyś/chciałabyś podjąć naukę w szkole, w której będą przedmioty prezentowane na Uniwersytecie Dziecięcym? DziewczętaChłopcy

18 Koniec Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MARZEC – LIPIEC."

Podobne prezentacje


Reklamy Google