Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CARITAS POLSKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CARITAS POLSKA."— Zapis prezentacji:

1 CARITAS POLSKA

2 Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS ). Caritas Polska koordynuje pracę 44 diecezjalnych i archidiecezjalnych Caritas w Polsce, wspierając je wykonywaniu ich zadań. Ponadto Caritas Polska pełni rolę reprezentacyjną (występując w imieniu Caritas w Polsce na szczeblu krajowym i międzynarodowym), formacyjno-informacyjną (prowadząc szkolenia, sympozja, rozpoznając obszary i skalę ubóstwa w Polsce), operacyjną (inicjując ogólnopolskie zbiórki funduszy dla Polski i zagranicy, organizując transporty humanitarne, udzielając pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej, psychologicznej, prawnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom).

3

4 W świetlicy Caritas…

5 Opieka nad chorymi, niepełnosprawnymi, opuszczonymi

6 Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej
ul. Kawęczyńska 49 Warszawa

7 WIGILIA DLA UBOGICH W CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO -PRASKIEJ
Spotkanie wigilijne odbyło się 24.grudnia 2013 w Jadłodajni Św. Brata Alberta przy ul. Litewskiej w Warszawie. W spotkaniu wziął udział Ordynariusz Diecezji: Ks. Arcybiskup Henryk Hoser.

8 Idź i Ty czyń podobnie…. Odpowiedź na pytania:
Czego uczy nas przypowieść o miłosiernym samarytaninie? Czym zajmuje się Caritas Polska? Wymień dowolną akcję Caritas. Jak Ty możesz nieść pomoc innym? Odrysuj swoją dłoń i napisz w niej swoje propozycje pomocy bliźniemu. To Twoja „pomocna dłoń”.

9 Uzupełnij tekst Pan Jezus wzywa nas, żebyśmy zauważali potrzeby i przychodzili im z Naszym bliźnim jest Miłość i to zadanie i obowiązek każdego Jest to prawo Królestwa

10 Bibliografia (źródła):
– oficjalna strona Caritas Polska – oficjalna strona Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej Fotografie z życia świetlic Caritas: Fotografie przedstwiające opiekę nad chorymi: Opracowanie: Katarzyna Dobruk


Pobierz ppt "CARITAS POLSKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google