Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wynalazki 10 wynalazków ułatwiających codzienne życie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wynalazki 10 wynalazków ułatwiających codzienne życie."— Zapis prezentacji:

1 Wynalazki 10 wynalazków ułatwiających codzienne życie

2 Telefon

3 Rozmowa na odległość Pierwszy telefon został wynaleziony przez Antoniego Meucciego w 1874r. Pierwsze telefony nie miały tarczy telefonicznej a jedynie korbkę, którą należało kręcić gdy chciało się uzyskać połączenie

4 Lodówka

5 Przechowywanie żywności Pierwsza lodówka została skonstruowana w 1914 roku przez Florence Parparta. Pierwotnie do schładzania artykułów spożywczych używano lodu. Obecnie używa się mieszanek oziębiających: lód z solą lub suchy lód

6 Termometr

7 Mierzenie temperatury Pierwszy termometr zbudował Daniel Fahrenheit (pochodzący z Gdańska) w 1709 r. Był to termometr alkoholowy W 1714 Fahrenheit buduje termometr rtęciowy, a w 1725 opracował własną skalę

8 Pralka

9 Pranie odzieży Pierwsza pralka została zbudowana przez J. Kinga w 1851r. Jej działanie opierało się na wykorzystaniu pary. Pierwsza pralka elektryczna została wynaleziona przez Alvę Fishera w 1907.

10 Żarówka

11 Światło dla wszystkich Pierwszą żarówkę zbudował Thomas Alva Edison w 1879 r. W tym samym roku Joseph Swan również zaprezentował żarówkę publiczności. W 1883 r. obydwoje założyli firmę produkującą żarówki- Edison & Swan United Electric Light Company

12 Papier

13 Wszechstronny materiał Papier powstał już w I w. n.e. przez Chińczyków. Jednak dopiero w VII w. dotarł on do Europy. Dawniej papier robiono z strzępek kory i włókien roślinnych. Dzisiaj natomiast produkowany jest z gorszych gatunków drewna.

14 Szkło

15 Magia przezroczystości Pierwsze wytwarzanie szkła odbywało się na Bliskim Wschodzie około 3000r. p.n.e. W I p.n.e. Fenicjanie odkryli możliwość modelowania szkła za pomocą rurki. Było to szkło dmuchane.

16 Okulary

17 Aby lepiej widzieć Pierwsze okulary skonstruował prawdopodobnie Allesandro della Spina w XIII w. Pierwsze okulary korygowały nadwzroczność. Dopiero w XVI w. wykonano soczewki korygujące krótkowzroczność.

18 Kuchenka mikrofalowa

19 Szybsze przygotowanie potraw Pierwsze mikrofalówki weszły na rynek w 1947r. Nazywały się one Radar Range. Miały 1,8 m wysokości i ważyły 340 kg.

20 Zamek błyskawiczny

21 Swobodne zapinanie ubrań Zamek błyskawiczny wynalazł Whitcomb Judson w 1893 r. Zamek błyskawiczny tworzą dwa rzędy zazębiających się ząbków oraz suwak.


Pobierz ppt "Wynalazki 10 wynalazków ułatwiających codzienne życie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google