Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Było to oświecenie ludzkości. Na przełomie XVII i XVIII wieku. Zaczęto badać świat metodami naukowymi. Ludzie nie opierali się już na prawdach religijnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Było to oświecenie ludzkości. Na przełomie XVII i XVIII wieku. Zaczęto badać świat metodami naukowymi. Ludzie nie opierali się już na prawdach religijnych."— Zapis prezentacji:

1

2 Było to oświecenie ludzkości. Na przełomie XVII i XVIII wieku. Zaczęto badać świat metodami naukowymi. Ludzie nie opierali się już na prawdach religijnych. Swoje osiągnięcia chcieli przekazać ludziom.

3 Daniel Gabriel Fahrenheit– fizyk i inżynier pochodzenia niemieckiego. Wynalazca termometru rtęciowego, twórca skali temperatur używanej w niektórych krajach anglosaskich.

4 Anders Celsius, szwedzki fizyk i astronom. W 1742 opracował skalę temperatur nazywaną skalą Celsjusza i stosowaną powszechnie w wielu krajach.

5 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji przygotowała : Teresa Miotk i Paulina Oksiuta Koniec


Pobierz ppt "Było to oświecenie ludzkości. Na przełomie XVII i XVIII wieku. Zaczęto badać świat metodami naukowymi. Ludzie nie opierali się już na prawdach religijnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google