Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO. Poradnik ucznia Informacje tu zawarte mają Ci pomóc, jak na co dzień postępować by uniknąć wielu niebezpieczeństw przebywając w domu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO. Poradnik ucznia Informacje tu zawarte mają Ci pomóc, jak na co dzień postępować by uniknąć wielu niebezpieczeństw przebywając w domu,"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO

2 Poradnik ucznia Informacje tu zawarte mają Ci pomóc, jak na co dzień postępować by uniknąć wielu niebezpieczeństw przebywając w domu, na podwórzu, w szkole bądź innych miejscach i sytuacjach.

3 Będąc w domu – pamiętaj! Nie wpuszczaj obcych do mieszkania. Nie wychylaj się z okna i balkonu. Nie baw się ogniem, prądem, gazem, wodą. Nie zażywaj sam leków bez wiedzy rodziców. Nie udzielaj osobom obcym żadnych informacji przez telefon, Internet. Z urządzeń gospodarstwa domowego korzystaj tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Wychodząc z domu zamknij drzwi i dobrze schowaj klucze.

4 Będąc na podwórzu – pamiętaj! Informuj rodziców o miejscu zabawy oraz czasie powrotu do domu. Nie baw się w opuszczonych budynkach, piwnicach. Nigdy nie przyjmuj od obcych słodyczy, nie próbuj substancji, którymi mogą częstować Cię starsi. Nie baw się blisko jezdni i na torach kolejowych. Nie wspinaj się na drzewa i płoty. Nie drażnij, nie zaczepiaj napotkanych zwierząt.

5 W drodze do szkoły – pamiętaj! Przechodź przez jezdnię w wyznaczonych miejscach, po upewnieniu się, że żadne auto nie nadjeżdża. Gdy jezdnia nie ma chodnika, idź poboczem z lewej strony, przypinaj do odzieży elementy odblaskowe. Nie wchodź na przejazd kolejowy, gdy są opuszczone zapory i pali się czerwone światło. Jeśli obca osoba zaczepia Cię na ulicy, proponuje podwiezienie samochodem, spacer, poczęstunek, nie zgadzaj się. Oddal się od niej i powiedz o tym rodzicom.

6 W szkole – pamiętaj! Po szkolnych korytarzach, schodach chodź powoli i ostrożnie. Nie prowokuj do negatywnych zachowań. Nie chlap wodą w toalecie. Na mokrej podłodze łatwo się poślizgnąć. W szkole na przerwie, podczas zabaw grupowych trzeba zachować ostrożność. Gwałtowna gestykulacja, nagłe odwrócenie się – może narazić kogoś na bolesne uderzenie. Uważaj podczas zajęć z użyciem ostrych przedmiotów np. nożyczek. Nie można nimi wymachiwać – po skończonym zadaniu najlepiej schować je do piórnika. Niebezpieczne popisy i brawurowe pokazy swoich umiejętności sportowych na zajęciach fizycznych mogą zakończyć się złamaniem bądź stłuczeniem.

7 Telefony alarmowe JEDNOLITY NUMER 112 używany w sieci komórkowej ALARMOWY POGOTOWIE 999 STRAŻ POŻARNA 998 POLICJA 997 Pod tymi numerami można zgłaszać wszelkie sygnały mogące świadczyć o potencjalnym niebezpieczeństwie, można się również dowiedzieć, jak reagować w przypadku takich sytuacji.


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO. Poradnik ucznia Informacje tu zawarte mają Ci pomóc, jak na co dzień postępować by uniknąć wielu niebezpieczeństw przebywając w domu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google