Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łatwowierność i naiwność dzieci często może doprowadzić do nieszczęśliwych wydarzeń. Osoba obca, nawet jeżeli wygląda miło i sympatycznie może stanowić.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łatwowierność i naiwność dzieci często może doprowadzić do nieszczęśliwych wydarzeń. Osoba obca, nawet jeżeli wygląda miło i sympatycznie może stanowić."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Łatwowierność i naiwność dzieci często może doprowadzić do nieszczęśliwych wydarzeń. Osoba obca, nawet jeżeli wygląda miło i sympatycznie może stanowić dla Ciebie poważne zagrożenie, a przejażdżka samochodem z nieznajomym, zamiast w domu może zakończyć się wyjazdem w całkiem przeciwnym i nieznanym kierunku...

4 1. Nie rozmawiaj z osobami obcymi. Jeżeli jakaś osoba Ci nieznana próbuje nawiązać z Tobą rozmowę, nie kontynuuj jej. Odpowiedz, że rodzice zabronili Ci rozmawiać z osobami obcymi i odejdź.

5 2. Jeśli spotkasz nieznaną osobę, która w jakikolwiek sposób Cię zaczepi i obawiasz się, że może zrobić Ci krzywdę – nie uciekaj w ustronne miejsca, aby się schować. W takich sytuacjach należy biec tam, gdzie znajdują się ludzie np. do sklepu, na ulicę i głośno wołać o pomoc. Obcy, który miał wobec Ciebie złe intencje z obawy, że będzie zdemaskowany ucieknie.

6 3. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z oferty podwiezienia samochodem przez obcą osobę. Nigdy nie wiesz, czy dotrzesz bezpiecznie do domu.

7 4. Nie przyjmuj od osób obcych żadnych prezentów, czy słodyczy. Ten cukierek, który kojarzy się Tobie z samą słodyczą może zawierać domieszkę szkodliwej substancji.

8 5. Jeśli jesteś sam w domu, nie wpuszczaj nieznajomych do środka. Nie daj się wciągnąć w dyskusję aby przez przypadek nie wyjawić nieznajomemu informacji, które ten będzie chciał wykorzystać w niecny sposób np. opowiadając o zaplanowanym wyjeździe na weekend z rodzicami możesz nieopatrznie poinformować potencjalnego włamywacza, że przez cały weekend nikogo nie będzie w domu.

9

10 „Idąc ulicą, nagle dostrzegamy kogoś, czyj widok jest nam miły. Jak reagujemy? Większość z nas woła znajomego po imieniu i rusza prosto w jego stronę. Wyciągamy rękę na powitanie, a często obejmujemy znajomego, by go serdecznie uściskać. To takie słodkie i przyjacielskie. Tylko, że nie dla psa. Dla niego ten typowy dla naczelnych savoir vivre jest szczytem chamstwa. Dla psa podchodzenie na wprost może być groźnym wyzwaniem, zwłaszcza dla zwierzęcia płochliwego, słabo znającego nadchodzącą osobę. […] Kiedy my, prezentujący zachowania typowe dla naczelnych, podchodzimy do psów na wprost, niektóre z nich mogą potraktować to jak wyzwanie.”

11

12

13

14

15 1. Jeśli burza zacznie się, gdy będziemy w drodze, nie chowajmy się pod drzewami, wiatami czy słupami energetycznymi, tylko w budynku, ewentualnie w samochodzie.

16  2. Jeśli burza złapie nas na otwartym terenie, trzeba trzymać stopy jak najbliżej siebie i przykucnąć.

17  3. Gdy usłyszymy komunikat o nadchodzącym załamaniu pogody, usuńmy donice z parapetów i balkonów.

18  4.Jeśli wychodzimy z domu, pozamykajmy okna i drzwi.

19  5. Jeśli jedziemy autem, zatrzymajmy się na poboczu, lub lepiej na parkingu, i przeczekajmy. Trzeba wystrzegać się parkowania pod drzewami i liniami energetycznymi, a także wysokimi konstrukcjami.

20  6.Unikajmy wzniesień i górskich szczytów. Najlepiej schronić się w niższych partiach gór, w miarę możliwości – w schronisku.

21  7. Lepiej nie obserwować tego typu zjawisk z balkonu i odsunąć się od szyby.

22  8. Warto unikać rozmów przez telefon stacjonarny. Nie korzystajmy także z urządzeń podłączonych do prądu.

23  9. Jeśli burza zastanie nas nad wodą lub na wodzie, należy jak najszybciej wyjść na brzeg. Nie należy także kąpać się w morzu, jeziorze ani rzece.

24  10. Pamiętajmy, że przed burzą trzeba się chronić jeszcze zanim zacznie padać deszcz – piorun może nas porazić wcześniej.

25 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Łatwowierność i naiwność dzieci często może doprowadzić do nieszczęśliwych wydarzeń. Osoba obca, nawet jeżeli wygląda miło i sympatycznie może stanowić."

Podobne prezentacje


Reklamy Google