Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNY INTERNAUTA. Co powinniśmy wiedzieć o Internecie? INTERNET to ogólnoświatowa sieć łącząca komputery, między którymi można przekazywać dane w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNY INTERNAUTA. Co powinniśmy wiedzieć o Internecie? INTERNET to ogólnoświatowa sieć łącząca komputery, między którymi można przekazywać dane w."— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNY INTERNAUTA

2 Co powinniśmy wiedzieć o Internecie? INTERNET to ogólnoświatowa sieć łącząca komputery, między którymi można przekazywać dane w błyskawicznym tempie. Dziś Internet możemy spotkać wszędzie: w szkole, w pracy, w domu, w banku...

3 Zalety Internetu Internet stwarza wiele możliwości i jest ciekawym narzędziem, które może umilić i ułatwić nam codzienne zajęcia. Wykorzystywany jest do: prowadzenia korespondencji poszukiwania informacji obliczania projektowania robienia zakupów rozrywek (zabawy, gry, muzyka…) Niestety Internet to również poważne zagrożenie (przemoc w sieci).

4 Bezpieczny internauta Wymyśl skomplikowane hasło i dbaj, aby dla wszystkich było tajemnicą. Nie używaj w nim niczego, co ułatwiłoby jego odgadnięcie. Dzięki temu nikt nie będzie korzystał z Twojej skrzynki pocztowej, ani udawał Ciebie na forum.

5 Bezpieczny internauta Aby chronić swoje dane używaj nicka, czyli internetowego pseudonimu. Nigdy nie ujawniaj żadnych swoich danych: imienia, nazwiska, numeru telefonu, swojego adresu. Nigdy nie wiesz kto i do czego może je wykorzystać.

6 Bezpieczny internauta Nie miej zaufania do osób poznanych przez Internet. Nie masz żadnych szans na pełną wiedzę o ich prawdziwym wieku, płci i zamiarach. Niestety Twoje zaufanie może być wykorzystane przeciwko Tobie, gdyż nieznajomi ludzie mogą chcieć Cię skrzywdzić.

7 Bezpieczny internauta Chroń swoich bliskich. Nie zamieszczaj w Internecie zdjęć, adresów, ani żadnych osobistych danych swoich bliskich, znajomych.

8 Bezpieczny internauta Jeśli coś Cię w Internecie zaniepokoi, podziel się tą wiedzą z rodzicami lub nauczycielem. Powiedz o swoich lękach, pokaż strony, które budzą w Tobie niechęć lub namawiają do złych zachowań.

9 Szukaj pomocy u dorosłych, gdy : ktoś w Internecie Cię ośmiesza, szantażuje, wysyła wulgarne wiadomości, ktoś na czacie zadaje Ci krępujące pytania, prosi o zdjęcia, zaprasza na spotkanie, ktoś namawia Cię do czytania szkodliwych treści (np.: prezentujących pornografię, przemoc…) Występują u Ciebie objawy uzależnienia od Internetu, jeśli wciąż przesiadujesz przed komputerem, zapominasz o obowiązkach i kolegach. Nękają Cię częste bóle głowy, jesteś rozdrażniony.


Pobierz ppt "BEZPIECZNY INTERNAUTA. Co powinniśmy wiedzieć o Internecie? INTERNET to ogólnoświatowa sieć łącząca komputery, między którymi można przekazywać dane w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google