Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo albo przeszkody. Znaki te zobowiązują uczestników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo albo przeszkody. Znaki te zobowiązują uczestników."— Zapis prezentacji:

1

2 Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo albo przeszkody. Znaki te zobowiązują uczestników ruchu drogowego do zachowania szczególnej ostrożności, a kierujących pojazdami także do zmniejszania prędkości. ZAPAMIĘTAJ!!! Trójkąty żółte z brzegiem czerwonym z rysunkiem czarnym, jak pióra kawcze, mówią „Uważaj na mój rysunek!” OSTRZEGAWCZE Bo to są znaki OSTRZEGAWCZE.

3

4 Znaki zakazu zabraniają uczestnikom ruchu drogowego poruszania się w określonych miejscach lub niewłaściwego zachowania. ZAPAMIĘTAJ!!! Te duże koła z brzegiem czerwonym, które z daleka widać od razu. ZAKAZU. „Nie wolno!” – krzyczą głosem donośnym, bo są to właśnie znaki ZAKAZU.

5

6 Znaki nakazu nakazują użytkownikom dróg odpowiednie zachowanie na jezdni. ZAPAMIĘTAJ!!! Inne zaś koła - z niebieską twarzą i białą strzałką jak ptasi pazur, mówią stanowczo: „Jedź, jak ci ka ż ę!” NAKAZU Dlatego są to znaki NAKAZU.

7

8 Znaki informacyjne podają pieszym i kierującym pojazdom wiadomości o drogach i uporządkowaniu ruchu drogowego, a także wskazują obiekty znajdujące się przy drodze lub w jej pobliżu. A prostokąty oraz kwadraty, te z tłem niebieskim, stojące z gracją INFORMACYJNE INFORMACYJNE są to znaki, bo zawsze służą informacją. ZAPAMIĘTAJ!!!

9

10 Sygnały świetlne nadawane przez urządzenia umieszczone na drodze oznaczają: sygnał zielony – zezwolenie na wjazd lub wejście sygnał żółty – oznacza zakaz wjazdu, za chwilę zapali się sygnał czerwony sygnał czerwony – zakaz wjazdu lub wejścia IDŹ!UWAGA!STÓJ!


Pobierz ppt "Znaki ostrzegawcze uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo albo przeszkody. Znaki te zobowiązują uczestników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google