Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słynny muzyk i kompozytor. Jego pomnik znajduje się również w Poznaniu. Pomnik Fryderyka Chopina w Antoninie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słynny muzyk i kompozytor. Jego pomnik znajduje się również w Poznaniu. Pomnik Fryderyka Chopina w Antoninie."— Zapis prezentacji:

1 Słynny muzyk i kompozytor. Jego pomnik znajduje się również w Poznaniu. Pomnik Fryderyka Chopina w Antoninie

2

3 Pomnik ks. Jakuba Wujka ● Pomnik w Wągrowcu ● autora przekładu Pisma Świętego z tzw. Wulgaty ( łacińskiej wersji Bibii) ● Został odsłonięty i poświęcony przez ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ● Biblia "wujkowa” przez ponad trzy i pół stuleci pełniła rolę podstawowego polskiego przekładu katolickiego.

4

5 Polski poeta i dramatopisarz, w czasie powstania styczniowego członek Rządu Narodowego. Pomnik Adama Asnyka Pomnik w jego rodzinnym mieście, Kaliszu.

6 ● Ławeczka Wisławy Szymborskiej w Kórniku Laureatka Literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku, urodzona w Kórniku, w jednym z wierszy napisała: „ Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny.”

7 ● Pierwszy pomnik poety, odsłonięty w 50 rocznicę jego śmierci ● Pomnik wykonany przez znanego wielkopolskiego artystę : Władysława Marcinkowskiego ● Jego odsłonięcie przerodziło się w narodową manifestację. Pomnik Juliusza Słowackiego w Miłosławiu


Pobierz ppt "Słynny muzyk i kompozytor. Jego pomnik znajduje się również w Poznaniu. Pomnik Fryderyka Chopina w Antoninie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google