Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TIK w naszej szkole Ile jest komputerów w naszej szkole? Do czego służą? Kto z nich korzysta? Wszystkiego dowiecie się podczas tej prezentacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TIK w naszej szkole Ile jest komputerów w naszej szkole? Do czego służą? Kto z nich korzysta? Wszystkiego dowiecie się podczas tej prezentacji."— Zapis prezentacji:

1

2 TIK w naszej szkole

3 Ile jest komputerów w naszej szkole? Do czego służą? Kto z nich korzysta? Wszystkiego dowiecie się podczas tej prezentacji.

4 Pracownia informatyczna I Pracownia ta znajduje się na pierwszym piętrze. Jest w niej 10 komputerów.

5 Pracownia II W pracowni jest 10 komputerów jak w poprzedniej - tyle, że są nowocześniejsze.

6 Klasy z komputerami

7 Sala nr 6 – klasa III a Podczas zajęć uczniowie korzystają z komputera w celu zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, poszerzania swej wiedzy,zdobycia informacji związanych z tematyką zajęć.

8 Sala nr 6 - cd Podczas przerw i po zajęciach pod opieką wychowawcy korzystają z komputera i wówczas grają w gry dydaktyczne, zręcznościowe, rozwiązują łamigłówki i krzyżówki.

9 Sala nr 24 – klasa I b Uczniowie wykonują ćwiczenia z podręcznika „Przygoda z komputerem”. Wykorzystują też laptop i projektor do prezentacji.

10 Sala nr 24 – klasa IV c Komputer już jest, ale na razie uczniowie jeszcze z niego nie korzystają.

11 Sala nr 8 – klasa III b Tak naprawdę jest w tej sali tylko monitor…

12 Sala nr 34 – klasa VI c Tablica multimedialna i laptop

13 Sala nr 34 – klasa VI c cd. *Tablica multimedialna jest wykorzystywana na lekcjach matematyki i języka angielskiego. *Korzystają z niej uczniowie kl. I b śpiewając karaoke na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. * Na tablicy multimedialnej prezentowane są różne projekty np. przygotowane przez kółko ekologiczne dla klas I - III. * W czasie ostatniego pikniku szkolnego służyła uczestnikom rodzinnego konkursu języka angielskiego. * Korzystają z niej także nauczyciele podczas szkoleń.

14 Multimedialne Centrum Informacji w bibliotece – cztery komputery

15 Dwa komputery – służą przede wszystkim do zabawy. Świetlica

16 W szkole są trzy laptopy. Jednym dysponuje Pani Beata Hajdo, administrator szkolnej strony www, z drugiego korzystają uczniowie klas I i II na lekcjach „Zabawy z komputerem” a trzeci współpracuje z tablicą multimedialną.

17 Jeden komputer jest w gabinecie Pani Pedagog i jeden w pokoju Nauczycieli wychowania fizycznego

18 Jeden komputer jest w gabinecie Pani Dyrektor a drugi u Pani Wicedyrektor

19 W gabinecie Pani dyrektor jest także centrum monitoringu. Na ekranie komputera można obserwować co się dzieje w budynku szkolnym (szatnia, korytarze) oraz w jego otoczeniu

20 Z komputerów korzystają także pracownicy administracji: Pani Księgowa, Pani Sekretarka, Pani Kadrowa i Pani Intendentka Komputer Pani Intendentki

21 Komputer ma też Pani Kierowniczka świetlicy

22 W szkole jest 47 komputerów. z 5 korzystają pracownicy administracji. 2 komputery są do dyspozycji dyrekcji szkoły 1 komputer obsługuje monitoring 1 komputer jest do dyspozycji Pani bibliotekarki z 4 komputerów korzystają nauczyciele 4 komputery są w Multimedialnym Centrum Informacji 2 komputery są w świetlicy 22 komputery są w pracowniach informatycznych, z tego dwa do dyspozycji nauczycieli 3 komputery są w klasach, ale tylko 2 z nich są używane na lekcjach 3 laptopy - z tego dwa do użytku uczniów

23 47 komputerów Czy to oznacza, że w naszej szkole nastąpił koniec epoki kredy???

24 Policzmy: w szkole jest 524 uczniów Do ich dyspozycji jest 31 komputerów Średnio na jednego ucznia przypada więc 0,059160 komputera !!!!!!!

25 W pracowni na I piętrze jest 10 nowych komputerów! Po przeliczeniu daje to średnią 0,0782442 komputera na jednego ucznia ….. Wiadomość z ostatniej chwili !

26 w naszej szkole !!! Chcemy TIK


Pobierz ppt "TIK w naszej szkole Ile jest komputerów w naszej szkole? Do czego służą? Kto z nich korzysta? Wszystkiego dowiecie się podczas tej prezentacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google