Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witajcie w krainie nauki i przygody ! Szkoła Podstawowa Nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi 91-527 Łódź, ul. Łupkowa 6 tel/fax: (42)659-76-38; tel. kom.500-133-696.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witajcie w krainie nauki i przygody ! Szkoła Podstawowa Nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi 91-527 Łódź, ul. Łupkowa 6 tel/fax: (42)659-76-38; tel. kom.500-133-696."— Zapis prezentacji:

1 Witajcie w krainie nauki i przygody ! Szkoła Podstawowa Nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi 91-527 Łódź, ul. Łupkowa 6 tel/fax: (42)659-76-38; tel. kom.500-133-696 e-mail: sp142lodz@wp.pl; www.sp142lodz.pl

2 Tu jest powietrze świeże, trawa zielona, dzieci szczęśliwe, a nauczyciele sympatyczni i cierpliwi…

3 Nasza szkoła Szkoła znajduje się na terenie otuliny Lasu Łagiewnickiego - w „zielonych płucach Łodzi”. Jest niewielka, ma rodzinny i kameralny charakter, dobrze postrzegana środowisku lokalnym. Nauczyciele duże znaczenie przykładają do rozwijania zainteresowań uczniów oraz kształcenia postawy propagującej zdrowy tryb życia. Otaczamy opieką każde dziecko – stawiamy na indywidualizację. W sprawdzianach zewnętrznych nasi uczniowie uzyskują wyniki wysokie i wyżej średnie. Odnosimy sukcesy w edukacji uczniów zdolnych i uczniów z trudnościami w nauce.

4 Przykładamy dużą wagę do szkolnych uroczystości - ślubowanie klas pierwszych

5 Szkoła bez dzwonków ? W naszej szkole uczniowie klas początkowych nie siedzą w ławkach przez 45 minut. Czas pracy regulujemy według potrzeb dzieci. Nie ma dzwonków i sztywnego podziału na lekcję i przerwę. Uczniowie klas pierwszych w czasie aklimatyzacji są cały czas pod opieką wychowawcy. Jeśli chcą wychodzą na przerwy, jeśli nie – zostają i bawią się w salach.

6 Gdy zabawa jest nauką!

7 Metody pracy Rezygnujemy z tradycyjnych metod podawczych na rzecz aktywizujących. Często wykorzystujemy metodę projektu i działań praktycznych. Minimalizujemy ilość zadawanych prac domowych.

8 Uczymy się również poza szkołą Poznajemy pracę sądu W gospodarstwie rolniczym

9 W naszej szkole uczniowie uczą się samorządności, podejmowania decyzji i ustalania zasad – szkolna debata dotycząca kodeksu TIK

10 Opieka pedagogiczna Szkolna pani pedagog jest do dyspozycji dzieci codziennie w czasie pracy szkoły, raz w tygodniu pełni popołudniowy dyżur dla rodziców Dzieci potrzebujące wsparcia mają zapewnione zajęcia wyrównawcze i profilaktyczne, terapię pedagogiczną, specjalistyczne zajęcia z logopedą. Współpracujemy z poradniami specjalistycznymi.

11 Uczniowie jedzą wspólne śniadania na tak zwanej „przerwie śniadaniowej”. Wtedy zostają w salach pod opieką nauczycieli.

12 Szkolna świetlica Dostosowaliśmy pracę szkolnych świetlic do potrzeb rodziców. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy w godz.7.00 – 17.30. Od ubiegłego roku mamy trzy pomieszczenia świetlicowe, w tym „mała świetlica”, przeznaczona wyłącznie dla dzieci z klas pierwszych. W szkolnej stołówce codziennie przygotowywane są smaczne obiady, zgodne z obowiązującymi wymaganiami. Dla niejadków możliwe jest kupienie jednego dania lub zestawu śniadaniowego

13 Szkolne świetlice

14 Oddział przedszkolny – w naszej szkole „od zawsze” funkcjonował oddział przedszkolny. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie kolejnych pięcio- i sześciolatków.

15 Mamy zespół boisk „Orlik” i plac zabaw zbudowany w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”

16 E –Dziennik – nowoczesna forma komunikacji Bieżący dostęp do dokładnych informacji na temat frekwencji i postępów w nauce dziecka, a także stały kontakt Rodzica z Nauczycielami. Korzyści dla Rodzica: możliwość bieżącej kontroli frekwencji dziecka w szkole, kontakt z nauczycielami i innymi rodzicami stały dostęp do ocen dziecka jest możliwy z dowolnego komputera podłączonego do Internetu lub telefonu komórkowego

17 Staramy się, aby otoczenie ucznia było przyjemne i kolorowe. Rodzice bardzo nam w tym pomagają. Każdy uczeń w szkole ma własną szafkę, gdzie może zostawić podręczniki i rzeczy osobiste

18 Szkoła otoczona jest dużym terenem zielonym, w pogodne dni spędzamy tam przerwy i czas wolny od nauki. Niektóre lekcje i zajęcia pozalekcyjne prowadzone są również w pobliskim Lesie Łagiewnickim

19 Rozwijamy talenty – zajęcia pozalekcyjne zajęcia rozwijające z matematyki zajęcia kulinarne zajęcia przyrodnicze zajęcia plastyczne ceramika zajęcia zespołu wokalno -instrumentalnego zajęcia nauki gry na gitarze gry i zabawy z elementami gimnastyki korekcyjnej koło szachowe zajęcia architektoniczne Salonik Twórczości Artystycznej zajęcia karate klubu „DragoSfera” zajęcia szkoły językowej

20 Zajęcia pozalekcyjne Zajęcia przyrodnicze Zajęcia ruchowe

21 Sukcesy w konkursach i zawodach sportowych Zróżnicowane zajęcia sportowe – piłka koszykowa, siatkowa, nauka pływania oraz piłka nożna pozwalają rozwijać nie tylko umysł, ale i ciało. Zespół wokalno-muzyczny cieszy się dużą popularnością. Odnosimy sukcesy w rozmaitych konkursach muzycznych w kategoriach zespołowych i wśród solistów.

22 Potrafimy się też bawić ! Piraci są wśród nas Bal karnawałowy

23 Do szkolnej tradycji należy organizowanie Pikniku Bałuckiego – plenerowej imprezy, którą przygotowują wspólnie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Każdy ma inną tematykę. Piknik 2015 „Wiejsko, sielsko i anielsko”

24 Serdecznie zapraszamy do Szkoły, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką!!! Szkoła może pochwalić się certyfikatami: „Szkoła z klasą 2.0” „Szkoła gotowa na TIK” „Szkoła przyjazna uczniowi z dysleksją”, „Szkoła promująca zdrowie”, „Szkoła promująca recykling”


Pobierz ppt "Witajcie w krainie nauki i przygody ! Szkoła Podstawowa Nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi 91-527 Łódź, ul. Łupkowa 6 tel/fax: (42)659-76-38; tel. kom.500-133-696."

Podobne prezentacje


Reklamy Google