Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Małgorzata Taraszkiewicz. historia człowieka to historia pełna odkryć i wynalazków, które zmieniają jakość życia… Historia ZMIAN.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Małgorzata Taraszkiewicz. historia człowieka to historia pełna odkryć i wynalazków, które zmieniają jakość życia… Historia ZMIAN."— Zapis prezentacji:

1 Małgorzata Taraszkiewicz

2 historia człowieka to historia pełna odkryć i wynalazków, które zmieniają jakość życia… Historia ZMIAN.

3

4

5

6

7

8 Koń zawsze był, jest i będzie a samochód to przelotna moda! - powiedział doradca bankowy Forda, zniechęcając go do inwestowania w samochodowy przemysł

9 Warto sobie to wyraźnie uświadomić! Od koła począwszy do mycia rąk przed operacjami (dopiero w latach czterdziestych 19. wieku zwrócono na to uwagę)!

10 W Paryżu, pod koniec tegoż też wieku prognostycy załamywali ręce z powodu przyrostu pojazdów (oczywiście konnych) w mieści. Obliczyli, że w ciągu kilkudziesięciu lat góra nawozu końskiego sięgnie wyżej niż szczyt wieży Eiffla...

11 Dorośli – każdy urodzony przed 2000 r. Dzieci - żadne nie urodzone w epoce BG (Before Google)

12 Podobno w googlach codziennie zadawanych jest MILIONY ZAPYTAŃ. Kto odpowiadał na te pytania, kiedy nie było google?

13 została założona w 1998 roku przez dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina. Opracowali oni nowatorską metodę analizy powiązań hipertekstowych – algorytm BackRub, potem przemianowany na PageRank - którą wykorzystali w swoim prototypie wyszukiwarki internetowej.

14

15

16

17 …to technologia, z którą dzieci będą miały kontakt przez całe życie

18

19

20 Aby skompensować ew. „nadmiar” związany z używaniem komputera przez małe dzieci/uczniów?

21 -P-Praca z komputerem 2-3 g. dziennie -W-Wtedy, kiedy jest potrzebna! - Uczyć ćwiczeń kompensujących tzw. fiksację funkcjonalną oka

22  Uczyć ćwiczeń regulujących nadmierną Stymulację wzroku

23 - Uczyć ćwiczeń kompensujących napięcia mięśniowe wynikające z siedzenia bez ruchu!

24

25

26

27 -Ć-Ćwiczyć chwyt pęsetkowy bo dzieci mają rozwinięty chwyt „myszkowy” (badania Dziamskiej) -D-Dużo pracować na naturalnych materiałach ziemi! (BEZCENNE!) -C-Chodzić boso po trawie!

28  Wprowadzać dużo ruchu w czasie uczenia się  Uczyć bezpiecznego korzystania z internetu  Dbać o higienę życia dzieci: - nawodnienie, - odżywianie, - odpoczynek i sen

29

30

31 Być może, już za kilka lat, uczeń będzie przynosił do centrum edukacyjnego pendrive, a XIX wieczny model szkoły odejdzie z hukiem do lamusa!

32

33

34 b 3434 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Małgorzata Taraszkiewicz. historia człowieka to historia pełna odkryć i wynalazków, które zmieniają jakość życia… Historia ZMIAN."

Podobne prezentacje


Reklamy Google