Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jaki jest poziom pH wody w Jaśle? Kinga Czerwińska Anna Szot Ligowy zespół badawczy: Opiekun: Ryszard Goryczka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jaki jest poziom pH wody w Jaśle? Kinga Czerwińska Anna Szot Ligowy zespół badawczy: Opiekun: Ryszard Goryczka."— Zapis prezentacji:

1 Jaki jest poziom pH wody w Jaśle? Kinga Czerwińska Anna Szot Ligowy zespół badawczy: Opiekun: Ryszard Goryczka

2 CZYM ZAJMOWAŁYŚMY SIĘ W RAMACH NASZEGO PROJEKTU: 1. Na czym polega i z czym związana jest dysocjacja elektrolityczna? 2. Co to jest autodysocjacja wody? 3. W jaki sposób zmierzyć pH wody i zastosować to w życiu codziennym? 4. Jakie informacje powinien zawierać harmonogram badań pH wody wodociągowej i wód gruntowych? 5. Jak wykonać fotografię z zapisaną pozycją GPS? 6. Jak przedstawić wyniki naszej pracy szerszemu gronu odbiorców.

3

4 Jon - cząstka obdarzona ładunkiem elektrycznym dodatnim lub ujemnym Kation - jon dodatni Anion- jon ujemny Wiązanie jonowe - to wiązanie chemiczne, które polega na łączeniu się kationów z anionami. przykład wiązania jonowego:

5 H 2 O ⇌ H + + OH −

6

7 Wskaźniki

8 Inne metody pomiaru pH wody: Potencjometria Aquatesty

9 Używana metoda

10

11

12

13

14

15 CZEGO DOWIEDZIAŁYŚMY SIĘ W RAMACH NASZEGO PROJEKTU: 1. Na czym polega i z czym związana jest dysocjacja elektrolityczna. 2. Co to jest autodysocjacja wody. 3. W jaki sposób zmierzyć pH wody i zastosować to w życiu codziennym. 4. Jakie informacje powinien zawierać harmonogram badań pH wody wodociągowej i wód gruntowych. 5. Jak wykonać fotografię z zapisaną pozycją GPS. 6. Jak prawidłowo przygotować się do prezentacji efektów swojej pracy.

16 WNIOSKI: pH wody wodociągowej wynosi 7,4 pH wody ze studni wynosi 7 pH wód gruntowych wynosi 7,4 pH wody w Jaśle wynosi 7,3

17 LITERATURA: Podręcznik do chemii http://dysocjacja.pl/autodysocjacja-wody/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Autodysocjacja_wody https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_pH instrukcja obsługi używanego aquatestu

18 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Jaki jest poziom pH wody w Jaśle? Kinga Czerwińska Anna Szot Ligowy zespół badawczy: Opiekun: Ryszard Goryczka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google