Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

● Klasa 6 d. ● w naukach przyrodniczych i społecznych zbiór działań wzbudzających w obiektach materialnych określone reakcje i zjawiska w warunkach pozwalających.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "● Klasa 6 d. ● w naukach przyrodniczych i społecznych zbiór działań wzbudzających w obiektach materialnych określone reakcje i zjawiska w warunkach pozwalających."— Zapis prezentacji:

1 ● Klasa 6 d

2 ● w naukach przyrodniczych i społecznych zbiór działań wzbudzających w obiektach materialnych określone reakcje i zjawiska w warunkach pozwalających kontrolować wszelkie istotne czynniki, które poddaje się dokładnej obserwacji.

3

4 Planowanie eksperymentów jest trudną sztuką. Dobry eksperyment musi być jak najprostszy w wykonaniu i jednocześnie dawać jak najbardziej jednoznaczną odpowiedź potwierdzającą lub falsyfikującą daną teorię. Często w praktyce zdarza się, że pozornie nieudane eksperymenty, które wymknęły się spod kontroli i nie dały jednoznacznej odpowiedzi na założone wcześniej pytanie, stały się początkiem rozwoju nowych dziedzin. W ten sposób odkryto promieniowanie Roentgena (zwane też promieniami X), penicylinę

5 ● Wykonanie: ● Sara i Klaudia ● Składniki: ● Ocet, jajko, talerz, szklanka

6

7 ● Wykonanie: ● Monika i Nikola ● Składniki: ● soda oczyszczona, ocet, tacka, farby, płyn do naczyń,papier, taśma

8

9 ● Wykonanie: ● Paulina, Kinga ● Składniki: ● Balon, świeczka, zapalniczka, woda, lejek

10

11 ● Wykonanie: ● Ola, Hubert ● Składniki: ● Taca, słoik, cytryna, zapałki, woda

12 ● Wykonanie: ● Kacper, Filip ● Składniki: ● Szklana butelka, woda, ocet, atrament lub barwnik

13

14 ● Wykonanie: ● Asia, Martyna ● Składniki:mleko, płyn do naczyń, barwniki, patyczek, szklane naczynie, taca

15


Pobierz ppt "● Klasa 6 d. ● w naukach przyrodniczych i społecznych zbiór działań wzbudzających w obiektach materialnych określone reakcje i zjawiska w warunkach pozwalających."

Podobne prezentacje


Reklamy Google