Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od lat wdrażamy naszych uczniów do działań na rzecz pomocy humanitarnej. Nasze coroczne działania, które podejmujemy: Obchody Dnia Tolerancji „Pełna Miska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od lat wdrażamy naszych uczniów do działań na rzecz pomocy humanitarnej. Nasze coroczne działania, które podejmujemy: Obchody Dnia Tolerancji „Pełna Miska."— Zapis prezentacji:

1

2 Od lat wdrażamy naszych uczniów do działań na rzecz pomocy humanitarnej. Nasze coroczne działania, które podejmujemy: Obchody Dnia Tolerancji „Pełna Miska dla schroniska” „Góra Grosza” „Adopcja Serca - Kamerun” Wsparcie dla hospicjum

3 Światowy Dzień Tolerancji:

4

5 Akcja Pełna Miska dla Schroniska Pełna Miska dla Schroniska to akcja, której celem jest pomoc zwierzakom tyskiego Schroniska dla Psów. Organizujemy zbiórkę karmy dla psów i kotów, a jeśli zajdzie taka potrzeba także innych najpotrzebniejszych rzeczy takich jak koce, stare kołdry, materiały do ocieplania bud i kojców dla zwierzaków.

6

7 Akcja „Góra Grosza” Celem akcji jest zbieranie funduszy na wsparcie Domów Dziecka w Polsce Uświadamiamy dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

8 Dzięki tej akcji uczniowie uczą się podstawowych zasad humanizmu i poznali, czym jest wolontariat. Uczyli się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Szkoła zaś spełniła jeden z celów, jakie przed nią stoją, a mianowicie wpajanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartość na drugiego człowieka.

9 Adopcja Serca - Kamerun Program polega na duchowej adopcji osieroconego dziecka lub wychowującego się w ubogiej rodzinie, a będącego pod opieką Oratorium św. Michała Archanioła w Nguelemendouka. Przystępując do programu opłaca się wyżywienie i pomoc w nauce konkretnemu dziecku.

10

11 Dziękuję Wam za dary waszych serc dzięki którym mogę chodzić do szkoły i uczyć się. NICASE MBELE

12 Wsparcie dla Hospicjum ZBIERAMY ZAKRĘTKI!!! dla Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Pszczynie

13 Środki zebrane z nakrętek przeznaczane są na opłacenie rehabilitacji, zajęć z logopedą i pedagogiem, na zakup pielucho majtek, środków higienicznych, leków, a także na zakup pomocy do nauczania i dopłaty do sprzętu rehabilitacyjnego.

14 W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Polską Akcją Humanitarną W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła włączyła się do udziału w kampanii PAH: "Studnia dla Południa" oraz "Świat bez Głodu".

15 Zbiórka funduszy na „Studnię dla Południa” Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestię dostępu do wody w krajach, w których PAH buduje i remontuje ujęcia wodne: Somalii, Sudanie Południowym i Autonomii Palestyńskiej oraz na temat globalnego systemu produkcji, do którego wykorzystywane są zasoby wodne. Apel informacyjny - wystawy „Pitna woda za makulaturę” „Sprzedaż gadżetów wodnych” „Dzień Piernika”

16 Apel informacyjny: Przedstawienie dzieciom działań Film PAH – „Kampania wodna”„Kampania wodna” Głównym celem apelu było przedstawienie uczniom problematyki braku wody, głodu i biedy na świecie w oparciu o materiały edukacyjne pozyskane ze stron PAH: m.in. bloga, spotów PAH, materiałów multimedialnych w postaci prezentacji, filmów i reportaży.

17 Pitna woda za makulaturę 18 i 19 listopada 2014r.- odbyła się wielka zbiórka makulatury pod hasłem „Pitna woda za makulaturę”, dzięki wszystkim uczniom, którzy wraz z rodzicami włączyli się w naszą akcję – zebraliśmy prawie tonę makulatury. Otrzymaliśmy kwotę 110 zł, którą wpłaciliśmy do fundacji PAH, tym samym wspólnie przyczyniliśmy się do budowy studni z wodą pitną dla dzieci w Sudanie.

18 Sprzedaż gadżetów ze sklepiku PAH Od 20 listopada do 6 grudnia 2013r. prowadziliśmy akcję sprzedaży gadżetów wodnych ze Sklepiku Przyjaciół PAH na cele humanitarne – udało się nam sprzedać gadżety na łączną kwotę 526 zł, którą również wpłaciliśmy do fundacji PAH.

19 Światowy Dzień Piernika 25 Listopada 2013r. zaprosiliśmy społeczność szkolną na kiermasz słodkości - w Dzień Piernika Sponsorami ciast na kiermasz byli rodzice, którzy tym samym włączyli się w nasze działania – uzyskaną kwotę 470 zł. przeznaczyliśmy na cele humanitarne.

20

21 Od 13 listopada 2013 r. - włączyliśmy społeczność szkolną w akcję „Pajacyk” fundacji PAH - Głód i niedożywienie na świecie – klikaliśmy raz dziennie w Pajacyka ze strony naszej szkoły. Akcja „Pajacyk”

22 Współpraca szkoły z instytucjami

23 Rodzic w aktywnym wspieraniu dziecka w procesie kształcenia Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom naszych uczniów, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się oraz chętnie wspierali nasze działania charytatywne i humanitarne. Rodzice wspierali również swoje dzieci w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - uczniowie klasy IV i V naszej szkoły byli wolontariuszami akcji.

24 "Aktywny rodzic - skuteczny nauczyciel" - konkurs dla nauczycieli Nauczyciele naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej w ramach Programu Comenius Regio „Uczenie się przez całe życie”, którego celem było szukanie ciekawych pomysłów i rozwiązań, jak zachęcić rodziców do zajęcia aktywnej postawy w życiu szkoły, co z kolei przekłada się na skuteczność nauczania.

25 Wyróżnieni nauczyciele Scenariusze naszych nauczycieli: Warsztaty dla rodziców i uczniów nauczania wczesnoszkolnego - Stymulacja mechanizmów prawo i lewo półkulowych, czyli jak efektywnie bawić się z dzieckiem? Konkurs dla dzieci i rodziców - Przegląd talentów – „Talenty Małych i Dużych” Zajęcia otwarte dla dzieci 6-letnich i ich rodziców - Podróż dookoła świata - zapraszamy do szkoły

26 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Opracowanie: Katarzyna Maciąg & Iwona Przenzak


Pobierz ppt "Od lat wdrażamy naszych uczniów do działań na rzecz pomocy humanitarnej. Nasze coroczne działania, które podejmujemy: Obchody Dnia Tolerancji „Pełna Miska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google