Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną od 1.07.2005 r. Okólnik 968 /17 maja 2005/ Marek Kowalczyk CKS KS PZPN.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną od 1.07.2005 r. Okólnik 968 /17 maja 2005/ Marek Kowalczyk CKS KS PZPN."— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną od 1.07.2005 r. Okólnik 968 /17 maja 2005/ Marek Kowalczyk CKS KS PZPN

2 Podstawa zmiany przepisów Okólnik nr 968 /17 maj 2005 r./

3 Art. III Ilość zawodników /Poprzednie brzmienie/ Inne zawody Podczas pozostałych zawodów można dokonywać do 6-ciu wymian zawodników. /Nowe brzmienie/ Inne zawody W zawodach reprezentacji narodowych A można dokonywać do 6-ciu wymian zawodników. We wszystkich innych zawodach można dokonać większej ilości wymian zawodników zakładając, że: zainteresowane drużyny osiągnęły porozumienie co do maksymalnej ilości wymian zawodników o powyższym porozumieniu sędzia został poinformowany przed rozpoczęciem zawodów Jeżeli sędzia nie został poinformowany o porozumieniu drużyn lub drużyny nie osiągnęły porozumienia przed rozpoczęciem zawodów, zezwala się na wymianę nie więcej niż sześciu zawodników. /Zastąpiono dotychczasowy zapis w przepisie podstawowym tego artykułu/

4 Art. III Ilość zawodników Sankcje karne Jeżeli zawodnik rezerwowy wchodzi na pole gry bez otrzymania zgody sędziego: /Poprzednio/ /Obecnie/ Kropka 3 grę wznawia się rzutem sędziowskim w miejscu, gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.* Kropka 3 grę wznawia się rzutem wolnym pośrednim w miejscu, gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.*

5 Art. V Sędzia Decyzje sędziego /Poprzednio/ /Obecnie/ Jedynie sędzia może zmienić swoją decyzję, gdy uzna ją za niewłaściwą lub, o ile uzna to za stosowne, na sugestię sędziego asystenta zakładając, że gra nie została jeszcze wznowiona. Jedynie sędzia może zmienić swoją decyzję, gdy uzna ją za niewłaściwą lub, o ile uzna to za stosowne, na sugestię sędziego asystenta zakładając, że gra nie została jeszcze wznowiona lub zawody nie zostały zakończone.

6 Art. XI Spalony Nowe Rozstrzygnięcie 1 International F.A. BOARD W definicji pozycji spalonej, „bliżej linii bramkowej przeciwnika” oznacza, że jakakolwiek część głowy, tułowia lub nóg jest bliżej linii bramkowej przeciwników niż zarówno piłka jak i przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej. W definicji tej nie bierze się pod uwagę rąk zawodnika.

7 Art. XI Spalony Nowe Rozstrzygnięcie 2 International F.A. BOARD Definicje elementów aktywnego udziału w grze są następujące:  Branie udziału w grze oznacza zagranie lub dotknięcie piłki podanej lub dotkniętej przez współpartnera.  Przeszkadzanie przeciwnikowi oznacza uniemożliwienie przeciwnikowi zagrania lub możliwości zagrania piłki przez wyraźne zasłonięcie mu pola widzenia lub utrudnienie poruszania się lub przez wykonanie gestu lub ruchu, który zdaniem sędziego dezorientuje lub rozprasza przeciwnika.  Osiąganie korzyści z przebywania na tej pozycji oznacza zagranie piłki odbitej od słupka lub poprzeczki, lub zagranie piłki odbitej od przeciwnika przez zawodnika przebywającego na pozycji spalonej.

8 Art. XII Gra niedozwolona i niewłaściwe zachowanie Sankcje dyscyplinarne /Poprzednio/ /Obecnie/ Kary indywidualne w postaci żółtych bądź czerwonych kartek mogą być udzielone tylko zawodnikowi grającemu, zawodnikowi rezerwowemu lub zawodnikowi wymienionemu. Sędzia ma władzę do udzielania kar indywidualnych (pokazywania) od momentu wejścia na pole gry do chwili opuszczenia przez niego pola gry po końcowym gwizdku.

9 Art. XII Gra niedozwolona i niewłaściwe zachowanie Rozstrzygnięcie 4 International F. A. BOARD /Poprzednio/ /Obecnie/ Atak nogami z tyłu, który zagraża bezpieczeństwu przeciwnika, musi być traktowany jako poważny, rażący faul. Atak nogami, który zagraża bezpieczeństwu przeciwnika, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.

10 Art. XIV Rzut karny Sankcje karne Zawodnik wykonujący rzut karny narusza przepisy gry Artykułu 14: /Poprzednio/ /Obecnie/ Kropka 3 jeżeli piłka nie wpadnie do bramki, rzutu nie powtarza się. Kropka 3 jeżeli piłka nie wpadnie do bramki, sędzia przerywa grę i nakazuje wznowienie jej rzutem wolnym pośrednim przyznanym drużynie broniącej.

11 Art. XIV Rzut karny Współpartner wykonawcy rzutu wchodzi na pole karne, zbliża się na odległość mniejszą niż 9,15 m od punktu karnego lub nie znajduje się w odległości większej niż 11 m od linii bramkowej: /Poprzednio/ /Obecnie/ Kropka 3 jeżeli piłka nie wpadnie do bramki, rzutu nie powtarza się. Kropka 3 jeżeli piłka nie wpadnie do bramki, sędzia przerywa grę i nakazuje wznowienie jej rzutem wolnym pośrednim przyznanym drużynie broniącej.

12 Art. XV Wrzut /Zastąpiono dotychczasowy zapis w przepisie podstawowym tego artykułu/ W momencie wykonania wrzutu piłki, wrzucający:  zwrócony jest twarzą do pola gry,  ma część każdej stopy na linii bocznej albo na ziemi (podłożu) poza linią boczną,  używa obydwu rąk,  wrzuca piłkę zza i z nad głowy. Wrzucający nie może dotknąć piłki po raz drugi, zanim nie została dotknięta przez innego zawodnika. Wszyscy zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 2 m od miejsca, z którego wykonywany jest wrzut. Piłka jest w grze natychmiast, gdy znajdzie się w polu gry.

13 Koniec prezentacji


Pobierz ppt "Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną od 1.07.2005 r. Okólnik 968 /17 maja 2005/ Marek Kowalczyk CKS KS PZPN."

Podobne prezentacje


Reklamy Google