Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książki naszych marzeń Jakub Wyciślik 4B. 1:0 Dla Korniszonka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książki naszych marzeń Jakub Wyciślik 4B. 1:0 Dla Korniszonka."— Zapis prezentacji:

1 Książki naszych marzeń Jakub Wyciślik 4B

2 1:0 Dla Korniszonka

3 1:0 Dla Korniszonka- streszczenie Czarodziej Mietek musi się ukrywać. Chowa się w pokoju Korniszonka, swojego najlepszego przyjaciela. Żeby było bezpieczniej, przybiera postać chłopca – i teraz są dwa Korniszonki! Wyglądają identycznie, tylko ten udawany jest grzeczniejszy i jakby lepiej się uczy. Którego wolą rodzice? Czy prawdziwy Korniszonek, leń i cwaniak, ma w ogóle szanse wygrać z irytującym lizusem?

4 Dynastia Miziołków

5 Dynastia Miziołków- fragment książki

6 Hobbit

7 Hobbit- streszcznie Szanowany hobbit nazwiskiem Bilbo Baggins zamieszkiwał w Bad End, pod Pagórkiem w Hobbitonie. Pewnego dnia wizytę złożył muGandalf. Bilbo znał tego wędrownego wyłącznie czarodzieja z opowieści rodzinnych. Starzec przybywał co jakiś czas w te strony, aby urządzać słynne pokazy fajerwerków. Nieoczekiwanie Gandalf zaproponował hobbitowi, by ten wyruszył z nim w pełną przygód podróż. Bilbo zaśmiał się nerwowo ponieważ zdawał sobie sprawę, że kilkoro z jego przodków i sąsiadów nie powróciło nigdy z wypraw z czarodziejem. Naciskany przez Gandalfa Biblo nie wiedział jak ma odmówić, więc uciekł do spiżarni, pozostawiając gościa samego. Zdążył jeszcze przelotnie zaprosić czarodzieja na herbatkę następnego dnia.

8 Charlie i fabryka czekolady

9 Charlie i fabryka czekolady- streszczenie Na początku poznajemy dziadków głównego bohatera – Charliego Bucketa [czytaj: czarciego baketa], czyli Joe i Josephine (rodzice ojca chłopca) oraz Georga i Georginię (rodzice mamy), a także rodziców pana i panią Bucket oraz głównego bohatera. Rodzina mieszkała w niewielkim domku na skraju dużego miasta. Dom był mały i niewygodny dla siódemki lokatorów. Dziadkowie spali we czwórkę w jedynym łóżku, zaś Charlie z rodzicami spał w drugim pokoju na materacach. Pan Bucket pracował w fabryce pasty do zębów, gdzie przy taśmie nakładał nakrętki na tubki.

10 Bracia Lwie Serce

11 Bracia Lwie Serce- streszczenie Nierealne przygody braci Karola i Jonatana mające miejsce w magicznej krainie Nagijalii. W tej książce znajdziecie niezwykłe opowieści i wzruszające kawałki tekstu, o wielkiej miłości Braterskiej, zdolnej przezwyciężyć nawet śmierć.

12 Dziękuję z uwagę Źródła: Grafika Google, Książki, Internet


Pobierz ppt "Książki naszych marzeń Jakub Wyciślik 4B. 1:0 Dla Korniszonka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google